בקצרה בפרדס חנה-כרכור – מרץ 2020

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

בקצרה בפרדס חנה-כרכור – מרץ 2020

-

מגדלור-פיד ♋

בפרדס חנה-כרכור מפעילים סיורים ליליים: “שומרים על העסקים והמרחב הציבורי במושבה”

18.3 || החל מהלילה (בין שלישי לרביעי) החלו סיורים של פיקוח המועצה המקומית פרדס חנה-כרכור במטרה לשמור על העסקים המקומיים והמרחב הציבורי מפני פריצות וונדליזם במרחב הציבורי.

במועצה ציינו כי ראש המועצה הנחתה את פיקוח המועצה לבצע סיורים ליליים במרחבי המושבה במטרה למנוע פגיעה של פריצות לעסקים מקומיים וונדליזם במרחב הציבורי. הנחיית ראש המועצה באה נוכח העובדה שהנחיות משרד הבריאות הוחמרו ועתידות להחמיר אף יותר, מה שמשאיר את העסקים המקומיים והמרחב הציבורי חשופים יותר.

הסיורים יתקיימו בין השעות 11:00 ועד השעות 06:00 בבוקר. תושב/ת שזיהו תנועה חשודה מוזמנים ליצור קשר מידי עם מוקד 106 / 04-6271277

נועם בן יהודה, מנהל מחלקת פיקוח, אמר: “החל מהלילה ולאור המצב והסתגרות התושבים בבתים אנו נפעל להגביר את תחושת הביטחון במרחב הציבורי ולמנוע ככל שניתן עבירות התפרצויות לעסקים ברחבי המושבה”.

עוד חדשות בפרדס חנה-כרכור

https://www.migdalor-news.co.il/234118-24-3/

https://www.migdalor-news.co.il/13337-5/

https://www.migdalor-news.co.il/17850-4/


| בית פרטי בפרדס חנה עלה באש, כוחות הכיבוי חילצו מתוכו כלב

15.3 || כוחות כבאות והצלה מתחנת חדרה הוזעקו לפנות ערב (15.3) לפרדס חנה-כרכור בעקבות דיווח על שריפת בית.  מהכבאות נמסר כי בשעה 18:13 יצאו שתי צוותי כיבוי בפיקודו של להב קוסאי מסלאחה לשריפת בית בפרדס חנה רחוב הברכה. בהגיעם למקום הבחינו לוחמי האש בעשן רב מיתמר מחלונות הבית. מדיווח ראשוני של האזרחים במקום נאמר שבבית נותר הכלב .לוחמי האש חדרו פנימה וזיהו מוקד בעירה חזק בממ”ד ופעלו לכיבוי. מתוך הבית חולץ הכלב כשהוא בריא ושלם.


| פרדס חנה כרכור: מחלקת הפיקוח החרימה עשרות נפצים

10.3 || לצד קמפיין הסברה, מחלקת הפיקוח של המועצה המקומית פרדס חנה-כרכור החרימה מאות נפצים במהלך השבועות האחרונים.

כזכור, לפני פורים, המועצה המקומית פרדס חנה כרכור יצאה בקמפיין רשת ובהסברה בכלל מוסדות החינוך למיגור תופעת השימוש בנפצים. ההסברה בוצעה בין השאר בשיתוף אגף החינוך והשוטר הקהילתי האיל מונזר.

השנה, מאות בני נוער הצטרפו לקמפיין המועצה, כך לדוגמא  “שבט אלון”, שהפיקו סרטון הקורא לבני הנוער לא להשתמש בנפצים. סרטון וויראלי במיוחד שהגיע למעל 10 אלף חשיפות בדפי הפייסבוק השונים.

צילומים: דוברות המועצה פרדס חנה-כרכור

לצד פעילות ההסברה מחלקת הפיקוח של המועצה בשיתוף משטרת ישראל הגבירו את נוכחותם בפארקים הציבוריים ובמרחבים פתוחים משעות אחר הצהריים ועד לשעות הלילה המאוחרות. פעילות הסברה ואכיפה  בנושא גם התקיימה על מול בעלי הפיצוציות במטרה לצרפם למאמץ המשותף למיגור התופעה. במהלך הפעילות נתפסו בני נוער שברשותם נפצים, ואלו הוחרמו ע”י צוות הפיקוח.

מדיי שנה, סמוך לחג הפורים ילדים ובני נוער נפצעים משימוש בנפצים וחומרי נפץ מאולתרים. על פי נתוני “בטרם”, בתקופת חג הפורים, נפצעים בני נוער פי שניים יותר משימוש בנפצים ובצעצועים מסוכנים אחרים בהשוואה לשאר ימות השנה.


בכירה במשרד החינוך במחוז חיפה: “בני הנוער בפרדס חנה-כרכור נגעו לי בנשמה”

4.3 || מפקחים, מנהלים וצוותי חינוך ממשרד החינוך ביקרו לאחרונה בשלושה בתי ספר בפרדס חנה-כרכור ולמדו על דרכי עבודה ייחודיות ומודלים חינוכיים חדשניים. תחילתו של הביקור “אורחים ומארחים” נפתח בשיתוף הפעולה החינוכי הייחודי המתקיים בין בית הספר “החקלאי” ברנקו וייס למחלקת הנוער של פרדס חנה-כרכור. שיתוף הפעולה מתאפיין באיחוד בין החינוך הפורמלי לחינוך הבלתי פורמלי כתפיסת הוראה ולמידה שלמה ובזמן הלמידה הפורמאלית.

התפיסה החינוכית המשותפת מאפשרת מתן מענה חינוכי דיפרנציאלי לכל אחד מהתלמידות והתלמידים, הבאים בשערי בית הספר וכל תלמיד יכול להביע את כישוריו ויכולותיו במגוון תחומים.  תפיסה זו מאפשרת להתייחס אל התלמידים כבוגרים שלמים המקשרים בין בית הספר לזירה התרבותית, הקהילתית והחברתית בה הם לומדים.

באירוע נכחו צמרת המפקחים של משרד החינוך, מנהלי אגפי חינוך ומנהלי בתי הספר מכל הארץ, אנשי סגל הוראה ועוד. בני הנוער עצמם הציגו את התכניות בהן הם משתתפים וסיפרו על המשמעות של כל תכנית בחייהם. הקהל לא נשאר אדיש ולא הסתיר את רגשותיו ועיני רבים דמעו מרגש.

מנהלת מנהל חברה ונוער, עינב יניב שוורץ ציינה כי “בני הנוער והמערכת החינוכית בפרדס חנה כרכור נגעה לי בנשמה, המודל שמתקיים כאן חייב להיעשות בעוד רשויות בארץ”. בתוך כך פנתה מנהלת המנהל למפקחים שישבו באולם וביקשה מהם ללמוד איך הדברים עובדים בפרדס חנה כרכור וליישם זאת ברשויות שלהם.

גם המפקחת הרשותית, מלי מלכא, ציינה בדבריה את שיתוף הפעולה המצוין שקורא בין מחלקת הנוער ברשות לבין בית הספר החקלאי ואמרה כי הסוד הוא חשיבה אחרת, שונה, אנשים ששמים את האגו בצד למען המטרה העיקרית והיא, בני הנוער במושבה.

בביה”ס רימון  – כ 40 אורחים מהמגזרים השונים של מערכת החינוך הציצו בעולם החינוך האנתרופוסופי, ביקרו  בשיעורים בתחומי הדעת השונים ובסדנאות ביה”ס ולמדו על דרכי ההוראה-למידה המאפיינים את ביה”ס. סביבות הלמידה ותוצרי הלמידה שהוצגו בפני האורחים שיקפו למידת חקר, עבודה בצוותים, למידה מבוססת פרויקטים ועוד.

בביה”ס שרת התרשמו ממרחב כיתות א׳ והכירו מקרוב את העשייה הפדגוגית החדשנית השמה דגש על מכוונות עצמית ללמידה של התלמידים, באמצעות תכנון יום וכן על טיפוח מסוגלות אישית. כמו כן, ביקרו האורחים בפינת האוגרים של ביה״ס וצפו מקרוב בתלמידים המטפלים בבעלי החיים.

ראש המועצה, הגר פרי יגור ציינה בתום המפגש כי “התברכנו באנשי חינוך מוכשרים  ומסורים למערכת החינוך שלנו במושבה! העשייה, התעוזה, החדשנות, החשיבה האחרת הם שמביאים את המערכת שלנו להישגים ברמה המחוזית והארצית כאחד. אני מודה למנהלת אגף החינוך, אילנה זגול, למנהלי בתי הספר ולצוותים החינוכיים שעושים עבודה מדהימה וכמובן להנהגת ההורים על שיתוף הפעולה למען התלמידים”.

מנהלת אגף החינוך, אילנה זוגול: “אנו שמחים לקחת חלק בפרויקט חשוב זה של משרד החינוך. אנשי חינוך רבים ממחוז חיפה והארץ כולה בוחרים להגיע ולהתרשם מהעשייה החינוכית הייחודית  וממודלים חינוכיים חדשניים בבתיה”ס שלנו.

“המבקרים העידו על ביקור מעורר השראה, מלמד ומשקף תהליכי למידה משמעותיים. אני מבקשת להודות למנהלי בתיה”ס, לצוותי החינוך ולתלמידים שפתחו את שעריהם והותירו רושם חזק בקרב המבקרים. זה היה ללא ספק שבוע פורה, מעצים מחזק ומעשיר את מערכת החינוך של פרדס חנה-כרכור”.


| פרדס חנה כרכור: מרכז גישור חדש ייתן מענה קהילתי במחלוקות

27.2 || מרכז גישור חדש שייתן מענה קהילתי במחלוקות, סכסוכי שכנים, משפחות, חילוקי דעות הקשורים בין היתר בנושאי תכנון ובניה ועוד הוקם לאחרונה בפרדס חנה-כרכור. את המרכז מובילה רכזת עבודה קהילתית, מאירה טשקורי מהאגף לשירותי רווחה וקהילה במועצה.

עולם הגישור תופס תאוצה בארץ ובעולם, מתפתח לתחומים רבים ולמעשה נוגע בכל תחומי החיים. גישור הוא לא רק אמצעי לפתרונות סכסוכים בין מספר צדדים, אלא גם אמצעי נוסף לדיאלוג בקהילה ובין קבוצות אוכלוסייה.

עולם הגישור כולל חינוך לשפת הגישור לתלמידים ולנוער במוסדות החינוך במושבה, גישורים לגיל השלישי, ועוד. גישור זוהי שפה שמעודדת שיח מכבד, הקשבה ותקשורת בין אישית טובה.

מרכז הגישור ממוקם במבנה האגף לשירותי רווחה וקהילה, ברחוב שביל התלמיד פרדס חנה. בתוך כך וכחלק מבניית מרכז גישור דומננטי בקהילה, השבוע הסתיים קורס גישור, במסגרתו הוכשרו שישה עשר מגשרים ומגשרות חדשים.

הקורס כלל עשרה מפגשים, ובמהלכו למדו בין היתר גישות למו”מ וקונפליקטים, עקרונות הגישור, שלבים בגיבוש והסכמות, חוקים ותקנות בגישור, כתיבת הסכם, ועוד. קורס הגישור נערך באמצעות מכון “גבים”  ובהנחיה של, יענקלה גלפז.

בטקס חלוקת התעודות ברכה תמי ברששת ,מנהלת האגף לשרותי רווחה וקהילה יו”ר ארגון מנהלים בשרותי רווחה ברשויות המקומיות את המגשרים והמגשרות החדשים בדבריה ציינה שהיא עצמה עברה קורס גישור ומכירה בחשיבות השפה הגישורית אשר משרתת אותנו בכל תחומי החיים וכמובן במסגרת גישורים בקהילה.

“מרכז הגישור הקהילתי בפרדס חנה נמצא בתהליך הקמה מחודשת ומכוון לכלל האוכלוסייה ביישוב ובכלל זה לילדים, נוער ואזרחים ותיקים. תמי הודתה ליענקלה גלפז , שהוביל את הקורס מטעם מכון “גבים” ולמאירה העובדת הקהילתית שיזמה וארגנה את הקורס וגם לקחה בו חלק. אנו רוצים להודות למגשרים המובילים אשר ביחד עם אגף רווחה וקהילה קידמה את פתיחת המרכז: משפטן אבי מגל ולעו”ד טלי קבין כהן.

בהמשך השנה מתוכננים להתקיים קורס גישור, קורס גישור משפחה וקורס בנושא גישור בהתחדשות עירונית.

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

עוד ניוז >>

אולי יעניין אותך

 


דילוג לתוכן