בקצרה בפרדס חנה-כרכור – פברואר 2020: תקפו אוהד במשחק כדורגל והורחקו; הזמר סגיב כהן נכנס לבידוד; וונדליזם וביריונות בשכונות שונות; אמא להלום קרב בקריאה להימנע משימוש בנפצים; איזור התעסוקה אילנות בפרדס חנה-כרכור ייצא למכרז

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

בקצרה בפרדס חנה-כרכור – פברואר 2020: תקפו אוהד במשחק כדורגל והורחקו; הזמר סגיב כהן נכנס לבידוד; וונדליזם וביריונות בשכונות שונות; אמא להלום קרב בקריאה להימנע משימוש בנפצים; איזור התעסוקה אילנות בפרדס חנה-כרכור ייצא למכרז

-

מגדלור-פיד ♋

Ι תכינו את הכפפות: השלג מגיע לפרדס חנה-כרכור

25.2 || לתושבי פרדס חנה-כרכור לא ממש היה חסר חורף השנה, עם כמויות גשמים גדולות, הצפות לעיתים ורוחות. אולי כדי להשלים את הסט, החליטה המועצה להביא לכאן שלג – שיסגור את החורף כמו שצריך.

ובכן, המועצה הודיעה כי בשישי הקרוב (28.2) החרמון מגיע לפרדס חנה כרכור. “מוזמנים להפנינג סיום החורף שיתקיים ברחבת בניין המועצה, החל מ- 10:00 בבוקר”.

ההפנינג יתקיים ברחבת בניין המועצה. במועצה ציינו כי יש לעקוב אחר עדכוניה הרשמיים שכן צירי תנועה עשויים להיחסם בעקבות האירוע וכן שינוי באירוע עצמו עלול להתרחש בהקשר של אספקת השלג מאתר החרמון.

בנוסף לכך, עדכנו ממתחם גן שמואל כי מתחם השלג צפוי להתקיים גם בתחומיו באותו היום שישי, 28.2.20 בין השעות 9:00-14:00 וביום שבת, 29.2.20 בין השעות 9:00-20:00. הכניסה חופשית.


Ι איזור התעסוקה אילנות בפרדס חנה-כרכור ייצא בקרוב למכרז

23.2 || במועצה המקומית פרדס חנה כרכור נערכים לקראת יציאה למכרז חברה מנהלת לתכנון וביצוע אזור תעסוקה “אילנות”, כבר בשבועות הקרובים. כזכור, המועצה, יחד עם בעלי קרקע פרטיים, יזמו את התכנית.

התכנית כולה תואמת את תכנית המתאר החדשה של המושבה בכל הנוגע לקביעת ייעודי הקרקע ועקרונות התכנית שנקבעו. התכנית אף אושרה למתן תוקף לפני מספר חודשים בוועדה המחוזית לתכנון ובניה.

אזור התעסוקה מתוכנן בשטח כולל של 250 דונמים ויכלול כ- 300 אלף מטר רבוע לבניה, כאשר התעסוקה במתחם תהיה תעסוקה עתירת ידע ,ירוקה ומקיימת. כחלק מכך, לא יותרו שימושים העלולים ליצור מטרדי רעש או מטרדים סביבתיים אחרים שיש בהם בכדי לפגוע באיכות חייהם של תושבי שכונות המגורים הסמוכות או דיירי מוסדות ציבור הממוקמים באזור התעסוקה או בסמוך לו.

אזור התעסוקה יחובר לתשתית התחבורה הארצית, בסמוך לתחנת הרכבת פרדס חנה –כרכור, כביש החוף, כביש 4, ומספר דקות נסיעה מכביש 6. קידום אזור התעסוקה “אילנות” הוא חלק אסטרטגי מהותי לשנים הבאות ומצטרף לראייה רחבה, ששמה במוקד, פיתוח עוגנים כלכליים לטובת המושבה.

גם איזור התעסוקה “אילנות” יהיה בקרבת עורקי תחבורה ראשיים ובהם הרכבת. בתמונה: פארק התעשייה קיסריה

כחלק מכך, הוקם צוות כלכלי בראשות ראש המועצה, הגר פרי יגור, מ”מ ראש המועצה יואב קעטבי וחברי המועצה עוה”ד אביעד סיני ואורי פרץ, מנכ”ל המועצה, גזברית המועצה, מהנדס המועצה, יועץ חיצוני יחד עם כלל הגורמים המקצועיים הרלוונטיים.

תפקיד הצוות ליצור לשנים הבאות עוגנים כלכליים מניביים לחיזוק איתנותה הכלכלית של הרשות באופן שיגדיל את סך ההשקעה של המועצה ברווחת תושביה. בתוך כך, מ”מ ראש המועצה יואב קטעבי וחבר המליאה אביעד סיני נפגשו לאחרונה עם ראש עיריית ירושלים לשעבר, חה”כ ניר ברקת על מנת ללמוד מניסיונו בנושא ובמקביל הם נערכים עם מהנדס המועצה לקדם תכנית ביוני ותכנון מפורט של כלל התשתיות במתחם.

כבר עתה נרשמים ביקושים רבים הודות לכך שהאזור צמוד לתחנת הרכבת בפרדס חנה ובסמיכות לפארק התעשייה קיסריה. בשונה מאזור התעסוקה קיסריה הקרקע של אזור תעסוקה אילנות הינו בבעלות פרטית ומהווה יתרון משמעותי ליזמים ובעלי חברות המעוניינים להקים בית קבע לחברותיהם. 10% משטח התכנית יוקצה לטובת זכויות מסחר ושירותים נלווים.

מ”מ ראש המועצה, יואב קעטבי ציין השבוע כי “אזור התעסוקה יביא לחיזוק הכלכלי המקומי והאזורי כאחד. מדובר בפרויקט דגל ממנו ייהנו התושבים והעסקים”.

חבר המליאה, עו”ד אביעד סיני מסר כי  “אזור התעסוקה הינו יעד אסטרטגי בפיתוח פרדס חנה כרכור, מדובר בבשורה לתושבים ולעסקים במושבה, אזור התעסוקה יהיה עוגן משמעותי לשנים הבאות”.


Ι לקראת פורים בפרדס חנה-כרכור: אמא להלום קרב בקריאה להימנע משימוש בנפצים

22.2 || פורים מתקרב, וברחובות הערים והיישובים כבר נשמעים קולות הנפצים, שגורמים להרבה מאוד אי נוחות, פחדים וחששות בקרב אוכלוסיות רבות. כך גם המצב בפרדס חנה-כרכור, כאשר כבר הערב (מוצ”ש) יוצאת המועצה המקומית במסע הסברה כנגד השימוש בנפצים.

אהובה, אם לנכה צה״ל, הלום קרב הסובל מפוסט טראומה ותושבת המושבה, מספרת השבוע למגדלור ניוז כי “בני הוא כמובן לא היחיד באזור. אחד הקשיים איתם מתמודדים הלומי הקרב בימים אלו הם הנפצים, מכת פורים.

“הלומי הקרב לא נרדמים בלילה כי כבר החלו השלכות הנפצים. קולות הנפץ מחזירים אותם לשדות הקרב מהם לא שבו. קולות הנפץ הורסים את הלילה ואז הלומי הקרב לא מתפקדים במשך היום.

“כהורים, שכנים חברים, אודה לכם אם תסבירו לילדים והנערים את ההשפעה שיש להשלכת נפצים על הלומי קרב רבים שאוזנם רגישה לכל רחש. בואו נחזור לסממני החג הטובים של פעם: תחפושת ורעשן. השלכת נפצים פוגעת באוכלוסיה גדולה שעשתה רבות למען המדינה”. 

מהמועצה נמסר בתגובה כי בימים הקרובים המועצה תחל בקמפיין רשת ובהסברה בכלל מוסדות החינוך, להפסקת שימוש בנפצים. השימוש בנפצים מסוכן ביותר ומהווה הפרעה לציבור. בשבוע הקרוב וכחלק מהכנות לקראת אירועי פורים תתקיים ישיבה במחלקת הפיקוח ובשיתוף משטרת ישראל, זאת במטרה להערך ולצמצם את השימוש בנפצים.

“בהזדמנות זו אנו קוראים להורים, היו עירניים! אסרו על ילדיכם שימוש בנפצים, רק כך נעבור את פורים בשלום וברגישות קהילתית”. עוד הוסיפו במועצה הערב כי “מדי שנה, סמוך לחג הפורים ילדים ובני נוער נפצעים משימוש בנפצים וחומרי נפץ מאולתרים.

“על פי נתוני “בטרם”, בתקופת חג הפורים, נפצעים בני נוער פי שניים יותר משימוש בנפצים ובצעצועים מסוכנים אחרים בהשוואה לשאר ימות השנה”.


Ι וונדליזם וביריונות בשכונות שונות בפרדס חנה-כרכור: תושבים התעוררו לפנצ’רים במכוניות וצואה מרוחה על דלתות

22.2 || תושבים משכונת עמידר בפרדס חנה-כרכור טוענים כי מישהו מחבל בכוונה במכוניותיהם, אם זה בוונדליזים או השארת ברגים על הכביש במטרה לגרום לפנצ’רים בגלגלים.

לפני מספר ימים כתבה תושבת השכונה כי התעוררה לבוקר מסויט. “התעוררנו ל4 גלגלים מפונצ’רים ברכב שלנו, מאוחר יותר נוכחנו לדעת שלא היינו היחידים בשכונה. אם מישהו נתקל גם אצלו או יש לו מצלמות בסמוך לביתנו רחוב גאולה ליד לבית ספר שרת – נשמח לעידכונים ידית הסכין נמצאה ונמסרה למשטרה בתקווה למצוא את מי שעשה”.

תושבים שראו את הדיווח של התושבת עדכנו כי גם להם התרחשו מקרים דומים. תושבת נוספת עדכנה על התעמרות בפן אחר. “גם אנחנו התעוררנו לבוקר הזוי. מלא צואה מרוחה על הדלת כניסה שלנו, על הרצפה, על החתולה שישבה בחוץ.. רואים שזה מעשה ידי אדם..”.

פרדס חנה-כרכור. צילום ארכיון: מגדלור ניוז

“אני גרה באזור אחר במושבה וכבר שבועיים מפזרים לנו ברגים בכביש וליד המכוניות”, סיפרה תושבת נוספת.

בין היתר דובר על שכונות נווה רותם, עמידר, רחוב הגאון ועוד. תושב אחר אמר כי “לדעתי זה נוער שחושב שזה מצחיק ומסתובב בלילה באין מפריע. בנאדם מבוגר לא יעשה דברים כאלה”.

התושבים שפנו בחלקם למשטרה מבקשים את סיוע מצלמות האבטחה של שכניהם  – למי שיש, על מנת לתפוס את החשודים במעשים.


Ι בחודשים הקרובים: ניידת ממוגרפיה תוצב בפרדס חנה-כרכור

19.2 || שירות חדש ומציל חיים לגילוי מוקדם של סרטן השד לנשות פרדס חנה כרכור והאזור נולד הודות לשיתוף פעולה שבין המועצה המקומית פרדס חנה כרכור לקופת חולים כללית.

כחלק משיתוף הפעולה צוות המרפאה של קופת כללית פרדס חנה כרכור דואג לזמן נשים בגיל 50 עד 74 מבטחות כללית, ליום בדיקות מיוחד, שנערך בתחנת ממוגרפיה ניידת, הממוקמת בסמוך לבניין המועצה.

בתוך כך ציינה השבוע, ראש המועצה הגר פרי יגור כי היא מודה לצוות “כללית”, על שיתוף הפעולה הבריאותי שנרקם לטובת נשות פרדס חנה כרכור והאזור כולו. מדובר בשירות מציל חיים, ועתה הוא מונגש לנשות המועצה ליד הבית, ציינה יגור בדבריה.

בדיקת ממוגרפיה היא צילום רנטגן של השד. זו בדיקה לא פולשנית המשתמשת בקרני רנטגן במינון נמוך כדי ליצור תמונות של רקמת השד. ממוגרפיה משמשת גם לבדיקת סקר כדי לאבחן סרטן שד בשלב המוקדם שלו, לפני שניתן למשש גוש בבדיקת שד. בישראל קיימת תכנית סקר לגילוי מוקדם של סרטן השד באמצעות ממוגרפיה, ובמסגרתה מוצע לכל הנשים בנות 74-50 לעבור בדיקת ממוגרפיה פעם בשנתיים.

מרפאות כללית מזמנת כ- 95 נשים לבדיקות ביום פעילות אחד, וקוראת לכולן לבצע את הבדיקה בהתאם לזימון שיקבלו. פעילות זאת מתקיימת בזכות שיתוף פעולה של כללית עם המועצה המקומית  פרדס חנה כרכור.

בדיקת ממוגרפיה מתבצעות רק לזכאיות ועפ”י תיאום תור מראש.  מבוטחות  הכללית המעוניינות להיבדק צריכות לבדוק זכאויות אצל הרופא המטפל ולקבל הפנייה בהתאם.

התחנה תהיה זמינה במועצה ובתאום תור מראש דרך מוקדי כללית בתאריך הבאים: 10/3 , 12/5 , 26/5.


Ι ביקורת בפרדס חנה-כרכור בנושא הטיפול בציפורי האנפיות במרכז המושבה: “דרך ברוטלית לא מוסרית ולא חינוכית”

19.2 || במועצת פרדס חנה-כרכור החליטו לפעול פעם נוספת, כפי שקרה בעבר, בהרחקת אנפיות הבקר ממרכז המושבה. “תושבים יקרים, אנו פועלים בשיתוף רשות הטבע והגנים להרחקת להקת אנפיות הבקר ממרכז המושבה”, מסרו מהמועצה. “הפעילות תערך בימים א’-ה’ החל מיום ראשון הקרוב ה- 16.2.2020 בין השעות 16:30-19:00. בזמן הפעילות יתכנו קולות ירי ושימוש באמצעי לייזר.

“ההליך אינו פוגע בעופות ומאושר על ידי רשות הטבע והגנים ומתבצע בפיקוח צמוד של אגף שפ”ע. בכל שאלה ניתן לפנות למוקד 106”, כתבו במועצה.

ואולם, למרות שמדובר בפעילות חוקית ומאושרת, חלק מהתושבים שנחשפו להודעה לא אהבו את שיטת הפעולה. “חבל שהמועצה בוחרת בדרך ברוטלית לא מוסרית ולא חינוכית במקום לחשוב על הגורמים שמביאים את האנפות לאזור (בריכות הדגים למשל) ולסגור אותם”, כתבה התושבת אהובה.

הואדי בפרדס חנה-כרכור. צילום: מגדלור ניוז

הגולשות כאמור, לא ממש אהבו את שיטת הפעולה והביעו תרעומת במספר הודעות. “במקום להפחיד את האנפות ולהתעלל בהן , הייתי מציעה לסגור את כל הגורמים אשר מביאים את האנפות לאזורינו … רפתות .. בריכות דגים … ואז לכולנו יהיה טוב, מה אתם אומרים? כל פעם אותה בעיה והפתרון תמיד לפגוע בחסרי הישע”.

התושבת לידור הוסיפה: “רעיון גרוע. אנשים עם פוסט טראומה, כלבים וחתולים שיכולים לברוח מהבית מבהלה ועוד. תתאמצו למצוא פתרון יצירתי שלא פוגע באף אחד”.

במועצה לא התייחסו לטענות בפוסט ההודעה.


Ι הזמר הפרדס-חנאי סגיב כהן חזר מתאילנד והונחה להישאר בבידוד 14 יום עקב חשש הקורונה

17.2 || הזמר סגיב כהן מפרדס חנה-כרכור היה בין האנשים שירדו היום (17.2) מטיסה שחזרה מתאילנד שם שהה לאחרונה עם חברים, ובהוראת משרד הבריאות הוכנס להסגר בביתו ל14 הימים הקרובים בעקבות התפשטות וירוס הקורונה מהמזרח הרחוק. בין היתר, גם הופעותיו של כהן בוטלו בעקבות המצב.

כהן נחת בישראל עם עוד עשרות בנמל התעופה בן גוריון בטיסת הלילה מתאילנד. כולם הוכנסו לבידוד. אישתו של כהן שרון, סיפרה כי עודכנה להכין לו חדר מבודד, וארגנה לו כזה בכפר הים שבחדרה, ביחידת דיור במקום. הוא כאמור צפוי להשהות שם שבועיים ימים בהנחיית הגורמים המקצועיים במשרד הבריאות.

כהן, העלה לאחרונה תמונות וסרטונים מתאילנד, שם שהה גם עם חדרתי אחר – הזמר נדב קקון, והם אף מוקלטים בוידאו עם שיר ששותף בעמוד של קקון בפייסבוק.

 

View this post on Instagram

 

גם פה צריך לרגע לעצור ולהגיד תודה 🌴🙏🏽

A post shared by Sagiv Cohen (@sagivcohen) on

“הייתי עם חברים שלי במונית בדרך לשדה התעופה בתאילנד ושמענו בחדשות הנחיות מוגזמות. עכשיו אנחנו ישר מבינים לאן אנחנו הולכים, והקטע שההנחיות שקיבלנו בהודעת טקסט היו אחרות לגמרי”, אמר כהן לאתר מאקו היום.

על פי הדיווחים, לזמר בוטלו חמש הופעות עקב הימצאותו בבידוד, בין היתר הופעה שתוכננה להערב עם גלי עטרי בים המלח.


Ι שני תושבי פרדס חנה-כרכור שתקפו אוהד במשחק כדורגל – הורחקו לשנה וחצי מהמגרשים

17.2 || בית משפט השלום בירושלים נעתר היום (17.2) לבקשת המשטרה, והרחיק ממגרשי הכדורגל עד ליום 1.6.21 שניים מהחשודים, תושבי פרדס חנה-כרכור, שתקפו אוהד בירושלים בתום משחק כדורגל.

בתום משחק כדורגל שהתקיים ביום 10.2.20, התקבל דיווח במשטרה על קטטה, באזור צומת פת בירושלים, במהלכה מספר חשודים תקפו צעיר שנהג ברכבו, גרמו לו נזק ונמלטו.

פעילותם של חוקרי המשטרה, הביאה תוך מספר ימים לאיתור זהותם החשודים (20-30, פרדס חנה) בתקיפה, ומעצרם לחקירה ובית המשפט האריך את מעצרם של 2 מהחשודים.

היום שוחררו 2 החשודים בתנאים שכוללים, בין היתר, הרחקה מכל מגרשי הכדורגל לרבות מגרשי האימונים עד ליום 21.6.21.

משטרת ישראל תמשיך לפעול בכל הכלים העומדים לרשותה בכדי למצות את הדין עם אלו המבצעים עבירות אלימות בכלל, ואלה הקשורות לאלימות בספורט, וזאת תוך פגיעה בחווית הספורט והבטחון של כלל האוהדים והצופים וציבור.

עדכון ראשון: 16.2.20, 8:40


Ι בשעת מעשה: תושב פרדס חנה-כרכור נעצר בזמן פריצה לדירה בת”א

17.2 || המשטרה עצרה בשעת מעשה תושב פרדס חנה חשוד בהתפרצות לדירה במרכז ת”א. בפעילות מבצעית שקיימה השבוע החולף המשטרה במסגרת המאבק בעבירות הרכוש, הצליחו בלשי המשטרה לעצור חשוד (בן 36 תושב פרדס חנה), כשברשותו רכוש אותו גנב מדירה אליה פרץ ברחוב בר גיורא בת”א. בנוסף, ברשות החשוד נתפסו חפצי ערך נוספים, אשר על פי החשד מקורם בהתפרצויות שביצע החשוד לדירות באזור.
המשטרה תביא הבוקר את החשוד לביהמ”ש השלום בת”א לדיון בהארכת מעצרו.

המשטרה ממליצה לציבור על מספר פעולות בכדי למזער פריצות לבית:

📌 מומלץ להימנע מלהשאיר את מפתחות הדירה במקומות אשר נגיש לאנשים זרים. (מתחת לשטיחון הכניסה, ארון החשמל וכדו).
📌 יש להקפיד על נעילת דלת הכניסה גם כאשר הדיירים שוהים בדירה.
📌 מומלץ להתקין מערכת אבטחה/התרעה אשר תתריע ואף תרתיע.
📌 בדירות בקומות נמוכות, מומלץ שלא להשאיר חפצים בעלי ערך רב בסמוך לחלונות.
📌 בכל מקרה בו מזהים אדם הנראה מסתובב בנסיבות מחשידות באזור המגורים יש לדווח במיידית למוקד המשטרה בטלפון 100.


Ι כתב אישום: תושב פרדס חנה-כרכור פרץ ל-8 בתי עסק במושבה [🎥]

חמישי, 13.2 ||  המשטרה הגישה הבוקר (חמישי, 13.2) כתב אישום נגד תושב פרדס חנה בחשד למוערבות בפריצות לבתי עסק בישוב. 

משטרת ישראל ניהלה במהלך החודש האחרון חקירה שהתמקדה בשמונה התפרצויות לבתי עסק בפרד חנה, במסגרתה הפעילה אמצעים מיוחדים וטכנולוגיות שבתחום הזיהוי הפלילי על מנת לחשוף את מבצע העבירה ולעוצרו.

בתוך כך, חקירת המשטרה העלתה חשד למעורבות בהתפרצויות נגד תושב פרדס חנה בן 45 ובהתאם לראיות עצרה את החשוד לחקירה בתחנת המשטרה בחדרה .

הבוקר כאמור הוגש על ידי יחידת התביעות של משטרת ישראל כתב אישום נגד החשוד בבית משפט השלום בחדרה.


Ι בשורה במושבה: קווי אגד בפרדס חנה-כרכור יורחבו

ראשון, 9.2 || בהמשך לפניית המועצה המקומית פרדס חנה כרכור, באמצעות חבר ועדת התחבורה מולי מנדלסון לחברת אגד, הוחלט על תגבור ההיסעים במרחב המועצה. כבר באמצע פברואר 2020 תיכנס לתוקף תוספת השירות של “אגד”, שירות קו 4 ביום שישי והפעלת הקו במוצ”ש. תוספת השירות תיכנס לתוקף החל מתאריך 16.2.2020. כל זאת ועוד, יתוגבר קו נוסף מתחנת הרכבת לפרדס חנה (כיוון 2) בנסיעה נוספת, בימים א’-ה’ בשעה 22:25, כך שיינתן מענה לתושבים המשתמשים בשעות המאוחרות בתחבורה הציבורית, עיבוי הקו הנ”ל יחל גם הוא בתאריך 16.2.2020.

בתוך כך, באסל חמוד, מנהל תחום תחבורה ציבורית מחוז חיפה, הרשות הארצית לתחבורה ציבורית ציין השבוע כי בהמשך לפניה של מועצה מקומית פרדס חנה כרכור בנושא תגבור השירות בקו 4 ביום שישי והפעלת הקו במוצ”ש. הריני לעדכן כי התוספות הנ”ל יכנסו לתוקף החל מתאריך 16/02/20 .

• מגדלור ניוז גם בטלגרם!  החדשות המעניינות, מבצעים, דרושים ועוד נמצאים בערוץ מגדלור ניוז השרון הצפוני.
כל הכתבות, העדכונים, המדורים וההודעות מכל הקבוצות של האתר במקום אחד:
https://t.me/migdalornews

ראש המועצה הגר פרי יגור מציינת כי היא מודה לחבר ועדת התחבורה מולי מנדלסון ולחברת “אגד” על עיבוי הקווים ושיפור השירות לתושב. עוד הוסיפה יגור כי השנה תקדם המועצה תכנית אב לתחבורה. במטרה לפעול לשיפור מרחבי במערך התחבורה בכלל והתחבורה הציבורית בפרט. תכנית האב תתמקד בגיבוש תכניות אסטרטגיות וקידומן בתיאום עם משרד התחבורה והשותפים, תוך פיתוח מודלים תחבורתיים המותאמים לאופי המושבה.

כל זאת ועוד, השבוע (13.2.2020), יתקיים מפגש תושבים בנושא “תחבורה ציבורית”, את המפגש יובילו עו”ד אביעד סיני חבר המועצה וחבר וועדת תחבורה, מולי מנדלסון, חבר וועדת תחברוה ותמר קינן, מנהלת תחבורה היום ומחר. במפגש תוצג תוכנית להצגת שיפור התחבורה הציבורית וכן יתקיים דיון על סוגיות נוספות לשיפור השירות בתחום התחבורה.


Ι צפו בתמונות: בור גדול נפער בדרך הבנים בפרדס חנה-כרכור, גלגלי המכוניות ספגו מהלומות

שבת, 25.1 ||  בור גדול בכביש נפער ברחוב דרך הבנים בפרדס חנה-כרכור. מדובר בבור רחב מימדים ברחוב המרכזי, ממול למדרשית אמונה. סביר כי נוצר בעקבות הגשמים של הימים האחרונים.

נהגים שנסעו במקום ביום שישי בצהריים ניסו בכל כוחם להתחמק מהבוקר הסמוך לכיכר, חלקם צלחו, חלקם כשלו וגלגלי הרכב “נבלעו” לתוך הבור שנפער. סביר להניח כי המועצה תטפל בעניין השבוע, אך נדמה כי האספלט בחלק מהמקומות לא איכותי או כזה שלא מצליח להחזיק מעמד בשילוב הקטלני שבין הגשם, הבוץ והמכוניות שנוסעות עליו.


Ι רכב שקע בתעלה בפרדס חנה-כרכור, כוחות כבאות חילצו אדם לכוד

שלישי, 21.1 || בשעה 14:00 התקבל דיווח על אדם שלכוד בתוך רכבו ליד צומת חנה בפרדס חנה-כרכור.

למקום יצא צוות מתחנה חדרה בפיקודו של רס”ר ענאן רוחאנה. בהגיעם למקום הבחינו לוחמי האש ברכב שסטה מנתיבו ושקע בתוך מים. האדם חילץ עצמו מהרכב ועמד בצד ,ללא מחסה, מחכה לגרר.

לאחר בירור המקרה ולקיחת פרטים החל גשם שוטף לרדת באיזור וענאן החליט לקחת את הנהג לתחנת הכיבוי ע”מ שלא יעמוד בגשם כאשר הוא רטוב כולו. לוחמי האש בתחנה דאגו לו לבגדים יבשים, מקלחת חמה וכל שהיה נחוץ לו עד שהגיעו לאסוף אותו.

בתחילת ינואר נהרג ערן הרנשטט, בן 72 תושב בנימינה, לאחר שרצה לחלץ את רכבו מהמים השוצפים בסמוך לביתו  – אך שקע איתו וטבע למוות. בשעה 18:16 באחד מימי תחילת החודש נפתח אירוע אודות הרכב שנפל לתעלה ונלכד בהצפה. למקום יצאו 3 צוותים בפיקודו של רס”ר מג’די טיארה. לוחמי היחידה לחילוצים מיוחדים החלו בניסיונות חילוץ ובעזרת 3 כלי צמ”ה ביצעו הנפה של הרכב והרימו אותו מהמים. זה כאמור היה מאוחר מידי – וערן כבר היה ללא רוח חיים.

 


Ι נהג נתפס מזגזג על כביש 65 בואדי ערה, השוטרים נדהמו ממה שהראה הינשוף

שני, 20.1 || במהלך סוף השבוע ערכו שוטרי התנועה באזור ואדי ערה, אכיפה ממוקדת למען בטחון משתמשי הדרך נגד עבירות תנועה חמורות , במסגרתה הבחינו בנהג שאינו שולט ברכבו ומזגזג בין הנתיבים בכביש 65.

• מגדלור ניוז גם בטלגרם!  החדשות המעניינות, מבצעים, דרושים ועוד נמצאים בערוץ מגדלור ניוז השרון הצפוני.
כל הכתבות, העדכונים, המדורים וההודעות מכל הקבוצות של האתר במקום אחד:
https://t.me/migdalornews

בפעילות מהירה של השוטרים, נעצר הרכב סמוך לצומת אום אל פאחם ולאחר שנמצאו ברכבו בקבוקי שתיה רבים ומפיו נדף ריח של אלכוהול, הוחלט לעכב אותו לתחנת המשטרה בעיר, כאשר בבדיקת שכרות ראשונית, התקבלה אינדיקציה חיובית של 1000 מק”ג לליטר באמצעות מכשיר הנשיפון.

הנהג, תושב אום אל פאחם בשנות ה 50 לחייו, עוכב לחקירה ושם התבקש לבצע בדיקה באמצעות מכשיר הינשוף, לאחר שסירב לבדיקה והוזהר כי סירוב לבדיקה משמעו נהיגה בשכרות לכל דבר ועניין – רישיונו נפסל ורכבו הושבת למשך 30 יום מנהלית ובימים הקרובים יוגש נגד הנהג כתב אישום בגין נהיגה תחת השפעת אלכוהול וסירוב לבדיקת אלכוהול.


Ι בכירי משרד החינוך ביקרו בפרדס חנה-כרכור ומנשה: “אנחנו רואים העמקה בכל סדר היום של הלומדים”

רביעי, 15.1 || מנכ”ל משרד החינוך שמואל אבואב ומנהל מחוז חיפה במשרד החינוך, ד”ר סער הראל ערכו ביקור מקצועי במערכת החינוך בפרדס חנה-כרכור ומועצה איזורית מנשה.

כחלק מקידום הראיה המוניציפלית קיים אתמול (ג’) מנכ”ל משרד החינוך מר שמואל אבואב ביקור מקצועי במוסדות חינוך על כלל הרצף החינוכי במ.א מנשה פרדס חנה – כרכור. מנהל מחוז חיפה ד”ר סער הראל הוביל את הביקור אשר בו לקחו חלק גם ראשי הרשויות: מר אילן שדה וגב’ הגר פרי ומנהלי אגפי החינוך ביישובים, חברי הנהלת המחוז, ומפקחי בתי הספר.

הביקור התקיים בבתי הספר בשני היישובים במסגרתם קיימו המנכ”ל ומנהל המחוז שיח עם מנהלי בתי הספר המבוסס על נתוני אקלים והישגים לימודיים בכל מוסד, אתגרים וחוזקות ומטרותיהם של מנהלי מוסדות החינוך.

ביקור משרד החינוך בפרדס חנה-כרכור ומנשה. צילום: דוברות משרד החינוך

מנכ’ל משרד החינוך, מר שמואל אבואב: “קיימנו סיור עומק מקצועי במועצה האזורית מנשה ובמועצה האזורית פרדס חנה כרכור , יכולנו לראות פה את הכיוון של המשרד הולך ומעמיק, הולך ומתקדם מחודש לחודש גם בהיבט של הדיוק הלימודי, גם בשינוי דרכי ההוראה, גם בפרקטיקות באופן בו אנו משנים את הדרכים בהן התלמידים לומדים, גם בחינוך הבלתי פורמלי, אנחנו רואים העמקה בכל סדר היום של הלומדים וזה מאד משמח אותנו, שאנחנו בכיוון הנכון, פגשנו עשרות רבות של אנשי חינוך , קיימנו איתם שיח ושמענו איך הם רואים את הדברים, השטח רואה את המדיניות ואת המרכיבים העיקריים עין בעין יחד איתנו ואני יוצא מאד מעודד, מסופק ואסיר תודה למחוז ולעומד בראשו ד״ר סער הראל על הובלה מנהיגותית ונכונה ומדייקת.”

מנהל המחוז, ד”ר סער הראל: “שיתוף הפעולה הפורה בין הרשויות ומפקחי מחוז חיפה הוא דוגמה לעשייה המניבה פרי ומשפיעה על כלל היבטי החינוך בשני הישובים. הגענו היום לצפות בעשייתם של הצוותים החינוכיים ולהיפגש עמם באופן בלתי אמצעי. באנו מתוך שיתוף וצמיחה ואני שמח וגאה להגיד שאכן ראינו עשייה מבורכת”.


Ι  המחאה נגד שר החינוך רפי פרץ הגיעה לפרדס חנה-כרכור: התלמידים יקבלו שיעורים בנושא פלורליזם ושוויון

ראשון, 12.1 || דבריו בריאיון למוסף 7 ימים של “ידיעות אחרונות” של שר החינוך, הרב רפי פרץ, לפיהם ילדיו גדלו “בצורה טבעית ובריאה” בנוגע לנטייתם המינית, מעוררים הדים גם בפרדס חנה-כרכור. ראש המועצה הגר פרי-יגור, לא אהבה את הכותרות שיצאו מהראיון והתייחסה היום לנושא בהרחבה בעמוד הפייסבוק של המועצה.

“מערכת החינוך בפרדס חנה כרכור מושתתת על ערכי שוויון, כבוד האדם וקבלת כל אחת ואחד מילדינו ואלו מובילים את פעילותנו לכל אורך השנה. האמירות המיוחסות לשר פרץ מתאימות למשטרים חשוכים אין להם מקום בשיח ובחברה הישראלית והן אינן עומדות בקנה אחד עם התפיסה הערכית החברתית והחינוכית המנחה אותנו”.

ראש מועצת פרדס חנה כרכור, הגר פרי יגור הנחתה את מנהלת אגף החינוך ומנהלי בתי הספר בישוב להעניק דגש מיוחד בשבוע זה לשיח פתוח בנושא פלורליזם ושוויון כערכים השזורים ומוטמעים במערכת החינוך לכל אורך השנה. הדגש ניתן בעקבות דבריו של שר החינוך, הרב רפי פרץ, שפורסמו בעיתון ‘ידיעות אחרונות’ בסוף השבוע האחרון.

בהתייחס להנחייתה אמרה ראש מועצת פרדס חנה כרכור, הגר פרי יגור: “מערכת החינוך בפרדס חנה כרכור היא מערכת חינוך שמשקפת את פלורליזם ערכי ומעשי ומושתתת על ערכים אלו, בישוב מגוון זרמי חינוך המעניקים מענה איכותי למגוון תפיסות עולם, ואנו גאים בכך.

לדבריה: “מערכת החינוך בפרדס חנה כרכור מושתתת על ערכי שוויון, כבוד האדם וקבלת כל אחת ואחד מילדינו. האמירות המיוחסות לשר פרץ מתאימות למשטרים חשוכים אין להם מקום בשיח ובחברה הישראלית והן אינן עומדות בקנה אחד עם התפיסה הערכית החברתית והחינוכית המנחה אותנו. השיח הציבורי סביב דבריו של כבוד השר מעניק משנה תוקף למשמעות הרבה שאנו מעניקים לנושא במערכת החינוך המקומית, אלו מהווים המשך ישיר וטבעי לערכים המוטמעים במערכת החינוך לכל אורך השנה ובהלימה לתכניו של משרד החינוך ולשיתוף הפעולה הפורה עמם. בהמשך לשיתוף פעולה זה, אנו נערכים בימים אלו לביקורו של מנכ”ל משרד החינוך בישוב ולהצגתן של התכניות הייחודיות בישוב המשקפות את ייחודו של הישוב הן בהיבט הפדגוגי והן הקהילתי”.


Ι מחלקת הנוער בפרדס חנה-כרכור נבחרה כמחלקה מצטיינת מחוזית של משרד החינוך

שלישי, 31.12 || בשבוע האחרון הודיע משרד החינוך על הבחירה במחלקת הנוער באגף החינוך של פרדס חנה כרכור כמחלקה מצטיינת מחוזית לשנת תש”ף. הבחירה במחלקת הנוער מצטרפת לבחירה במנהלת המחלקה, ג’ודי בנר, למנהלת מצטיינת, וקבלת אות ההוקרה בטקס חגיגי בחודש האחרון.

על פי הודעת משרד החינוך: ” בתהליך נטלו חלק חברי ועדת השיפוט, בראשותו של רמי בן גרא, יו”ר ועדת הפרס,  שבחרה את המצטיינים על פי תבחינים שהועמדו לרשותם בזיקה לחוזר מנכ”ל בנושא פרסי חינוך. בעקבות ההמלצות שהתקבלו למחוז ביקרו חברי הועדה במוסדות החינוך, צפו וראיינו, ובתום התהליך התקבלו ההחלטות. מוסדות החינוך שנבחרו לקבל את פרס החינוך המחוזי הוכיחו בין היתר תהליך מתמיד של דבקות במטרה ואמונה בדרך החינוך ועל כן הם משמשים דוגמא ומופת במחוז. במחוז חיפה מציינים מוסדות החינוך ויחידות הנוער בחינוך הבלתי פורמאלי בלטו השנה מעל כולם בעשייה חינוכית מצטיינת. 3 הראשונים ברשימה יתמודדו גם על פרס החינוך המוסדי הארצי .”

במכתב  הרשמי ממנהל המחוז, ד”ר סער הראל, המבשר על הבחירה במחלקת הנוער של פרדס חנה כרכור כמצטיינת צוין כי הועדה מצאה את המחלקה ראויה לפרס בזכות דרכה הייחודית והמרשימה להעניק לתלמידים מענים חברתיים ורגשיים מיטביים. “המחלקה זוכה להערכה ולמוניטין בקרב הקהילה ומיטיבה ליצור קשרים איכותיים עם הרשות המקומית ומשרד החינוך.”

מחלקת הנוער באגף החינוך במועצה מקיימת פעילות נרחבת למען בני הנוער בישוב ומהווה מודל לעשייה חינוכית המייצרת רצף  בין החינוך הפורמאלי לבלתי פורמאלי בין הפרויקטים הייחודים הרבים שמפעילה המחלקה- מרכז נוער ‘החצר’ בבית הספר התיכון החקלאי הפועל בשעות בית הספר, כיתת מנהיגות בבית הספר, העצמת בני נוער באמצעות מתן כלים לחיים- לימודי גלישה, סייבר, הכשרה כמתנדבי מד”א, ליווי תנועות הנוער ומועצת הנוער היישובית, אירועים קהילתיים בהובלת הנוער והפעלת בית קפה באמצעות ולמען בני נוער.


Ι אישום: תושב פרדס חנה חזר להטריד את גרושתו והתקשר אליה עשרות פעמים בכמה ימים

חמישי, 9.1 || כתב אישום הוגש בבית המשפט השלום בחדרה נגד א”ב, תושב פרדס חנה בן 50, לאחר שנאשם כי הטריד את גרושתו ו”הפגיז” אותה בעשרות שיחות טלפון שבוצעו במועדים שונים בחודשים האחרונים.

על פי הנאמר ועל פי טענת הפרקליטות בכתב האיום, ביקשה הגרושה מבעלה לשעבר (גרושים כבר מספר שנים) כי יפסיק להטריד אותה, לדבר איתה או להתקשר אליה, אבל הוא לא ממש נענה לבקשותיה. באישום מפורטים ארבעה ימים בהם התקשר א’ אל האישה לא פחות מ-73 פעמים – 8 שיחות ביום הראשון, 35 שיחות בשני, 4 שיחות ביום השלישי וקפיצה ל-26 שיחות נוספות ביום הרביעי.


צילום: דוברות המשטרה

Ι נהג משאית מפרדס חנה-כרכור נסע עם מטען ענק – מעל המותר בחוק

שלישי, 31.12 || מטען לא סתם חורג: במהלך פעילות אכיפה ממוקדת נגד כלי הרכב הכבד, הבחין היום (שלישי) שוטר אגף התנועה במשאית עם מטען שנראה מעל המשקל המותר בחוק. השוטר שביקש לבצע שקילה למשאית הבחין כי הנהג דומם את המנוע וטען כי קיימת תקלה במשאית. נחישות השוטר לשקול את המשאית לא חדלה והוא הזמין גרר שהצליח להניע את המשאית ולהובילה לשקילה.

בתום השקילה נמצא כי קיימת חריגה של 40% מהמשקל המותר בחוק. רישיון הנהיגה של נהג המשאית, תושב פרדס חנה-כרכור, נפסל ל-30 ימים וכן המשאית הושבתה לאלתר לתקופה דומה.

 

Ι בן 45 נפצע קשה בתאונת דרכים בין כרכור לצומת משמר הגבול

מהתאונה ליד כרכור. צילום: דוברות מד”א

שלישי, 31.12 || בשעה 18:03 התקבל דיווח במוקד 101 של מד”א במרחב שרון על הולך רגל שנפגע מרכב, בכביש 65 בין צומת כרכור לצומת משמר הגבול. חובשים ופראמדיקים של מד”א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי”ח הלל יפה גבר כבן 45 במצב קשה, מונשם, עם חבלות בראש ובגפיים.

חובשי רפואת חירום על אופנועי מד״א עידן אלמליח ואהוד אמיתון, סיפרו: ״כשהגענו למקום ראינו גבר כבן 45 שוכב במרכז הכביש, כשהוא סובל מחבלות בראש ובגפיים. התחלנו מייד להעניק לו טיפול רפואי שכלל עצירת דימומים, חבישות, קיבועים ותרופות, ופינינו אותו בניידת טיפול נמרץ לבית החולים. נוסעי הרכב הפרטי נבדקו על ידינו במקום, ולא נזקקו לפינוי לבית החולים״.

עומר מוחמד חובש באיחוד הצלה שהעניק לו סיוע ראשוני בזירת התאונה סיפר: “מדובר בהולך רגל שנפגע מרכב ונחבל בראש ובגפיים. הענקנו לו סיוע ראשוני בזירת התאונה ולאחר מכן הוא פונה לבית החולים הלל יפה בחדרה”.

מהמשטרה נמסר כי היא “חוקרת תאונת דרכים שאירעה סמוך לצומת כרכור במהלכה נפצע תושב עפולה בן 41 באורח קשה. הערב התקבל דיווח במוקד 100 על תאונה בין רכב להולך רגל שאירעה בכביש 65 סמוך לצומת כרכור (לכיוון מזרח) ובמהלכה נפצע הולך הרגל באורח קשה (ע”פ גורמי רפואה) לאחר שניסה לחצות את הכביש. נהגת הרכב, תושבת כפר קרע בת 34 נפצעה באורח קל . הולך הרגל והנהגת פונו למרכז הרפואי הלל יפה ובוחני התנועה של משטרת ישראל נמצאים בזירת התאונה לחקירת נסיבות התאונה. בשל עומסי תנועה הקיימים במקום התבקש ציבור הנהגים לנסוע בדרכים חלופיות”.


Ι שלושה תושבי פרדס חנה נעצרו בחשד שהחזיקו רובים בבית במושבה

שלישי, 24.12 || המשטרה עיכבה לחקירה 3 תושבי פרדס חנה בחשד להחזקה לא חוקית של נשקים מסוג קרלו. במהלך פעילות יזומה וממוקדת נגד עבירות החזקה ושימוש באמצעי לחימה הפוגעים באזרח הנורמטיבי, הגיעו אמש בלשי המשטרה לחיפוש בבית בפרדס חנה.

במהלך החיפוש נתפסו באזור הבית 2 נשקים מסוג קרלו והם יועברו להמשך מיצוי ראיות במעבדות הזיהוי הפלילי של משטרת ישראל. בעל הדירה בן 29 ושני חשודים נוספים כבני 40 ו 60 תושבי המקום עוכבו לחקירה בתחנת המשטרה בזכרון יעקב. החקירה נמשכת.

 

Ι שני נערים שרכבו על קורקינטים בפרדס חנה – התנגשו אחד בשני ונפצעו

רביעי, 18.12 || שני נערים שרכבו על קורקינט חשמלי נפצעו בתאונה בפרדס חנה מדוברות איחוד הצלה – מחוז מרכז נמסר על “תאונה עם מעורבות שני קורקינטים חשמליים אירעה בשדרות הציונות בפרדס חנה”. אביעד קעטבי חובש באיחוד הצלה סיפר: “לדברי עוברי אורח מדובר בהתנגשות של שני רוכבי קורקינט חשמלי. הענקנו לשניהם סיוע ראשוני בזירת האירוע כשמצבם מוגדר בינוני וקל”

307010cookie-checkבקצרה בפרדס חנה-כרכור – פברואר 2020: תקפו אוהד במשחק כדורגל והורחקו; הזמר סגיב כהן נכנס לבידוד; וונדליזם וביריונות בשכונות שונות; אמא להלום קרב בקריאה להימנע משימוש בנפצים; איזור התעסוקה אילנות בפרדס חנה-כרכור ייצא למכרז

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן