צפו בתמונות: בור גדול נפער בדרך הבנים בפרדס חנה-כרכור, גלגלי המכוניות ספגו מהלומות

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

צפו בתמונות: בור גדול נפער בדרך הבנים בפרדס חנה-כרכור, גלגלי המכוניות ספגו מהלומות

-

Ι צפו בתמונות: בור גדול נפער בדרך הבנים בפרדס חנה-כרכור, גלגלי המכוניות ספגו מהלומות

שבת, 25.1 ||  בור גדול בכביש נפער ברחוב דרך הבנים בפרדס חנה-כרכור. מדובר בבור רחב מימדים ברחוב המרכזי, ממול למדרשית אמונה. סביר כי נוצר בעקבות הגשמים של הימים האחרונים.

נהגים שנסעו במקום ביום שישי בצהריים ניסו בכל כוחם להתחמק מהבוקר הסמוך לכיכר, חלקם צלחו, חלקם כשלו וגלגלי הרכב “נבלעו” לתוך הבור שנפער. סביר להניח כי המועצה תטפל בעניין השבוע, אך נדמה כי האספלט בחלק מהמקומות לא איכותי או כזה שלא מצליח להחזיק מעמד בשילוב הקטלני שבין הגשם, הבוץ והמכוניות שנוסעות עליו.


Ι רכב שקע בתעלה בפרדס חנה-כרכור, כוחות כבאות חילצו אדם לכוד

שלישי, 21.1 || בשעה 14:00 התקבל דיווח על אדם שלכוד בתוך רכבו ליד צומת חנה בפרדס חנה-כרכור.

למקום יצא צוות מתחנה חדרה בפיקודו של רס”ר ענאן רוחאנה. בהגיעם למקום הבחינו לוחמי האש ברכב שסטה מנתיבו ושקע בתוך מים. האדם חילץ עצמו מהרכב ועמד בצד ,ללא מחסה, מחכה לגרר.

לאחר בירור המקרה ולקיחת פרטים החל גשם שוטף לרדת באיזור וענאן החליט לקחת את הנהג לתחנת הכיבוי ע”מ שלא יעמוד בגשם כאשר הוא רטוב כולו. לוחמי האש בתחנה דאגו לו לבגדים יבשים, מקלחת חמה וכל שהיה נחוץ לו עד שהגיעו לאסוף אותו.

בתחילת ינואר נהרג ערן הרנשטט, בן 72 תושב בנימינה, לאחר שרצה לחלץ את רכבו מהמים השוצפים בסמוך לביתו  – אך שקע איתו וטבע למוות. בשעה 18:16 באחד מימי תחילת החודש נפתח אירוע אודות הרכב שנפל לתעלה ונלכד בהצפה. למקום יצאו 3 צוותים בפיקודו של רס”ר מג’די טיארה. לוחמי היחידה לחילוצים מיוחדים החלו בניסיונות חילוץ ובעזרת 3 כלי צמ”ה ביצעו הנפה של הרכב והרימו אותו מהמים. זה כאמור היה מאוחר מידי – וערן כבר היה ללא רוח חיים.

 


Ι נהג נתפס מזגזג על כביש 65 בואדי ערה, השוטרים נדהמו ממה שהראה הינשוף

שני, 20.1 || במהלך סוף השבוע ערכו שוטרי התנועה באזור ואדי ערה, אכיפה ממוקדת למען בטחון משתמשי הדרך נגד עבירות תנועה חמורות , במסגרתה הבחינו בנהג שאינו שולט ברכבו ומזגזג בין הנתיבים בכביש 65.

• מגדלור ניוז גם בטלגרם!  החדשות המעניינות, מבצעים, דרושים ועוד נמצאים בערוץ מגדלור ניוז השרון הצפוני.
כל הכתבות, העדכונים, המדורים וההודעות מכל הקבוצות של האתר במקום אחד:
https://t.me/migdalornews

בפעילות מהירה של השוטרים, נעצר הרכב סמוך לצומת אום אל פאחם ולאחר שנמצאו ברכבו בקבוקי שתיה רבים ומפיו נדף ריח של אלכוהול, הוחלט לעכב אותו לתחנת המשטרה בעיר, כאשר בבדיקת שכרות ראשונית, התקבלה אינדיקציה חיובית של 1000 מק”ג לליטר באמצעות מכשיר הנשיפון.

הנהג, תושב אום אל פאחם בשנות ה 50 לחייו, עוכב לחקירה ושם התבקש לבצע בדיקה באמצעות מכשיר הינשוף, לאחר שסירב לבדיקה והוזהר כי סירוב לבדיקה משמעו נהיגה בשכרות לכל דבר ועניין – רישיונו נפסל ורכבו הושבת למשך 30 יום מנהלית ובימים הקרובים יוגש נגד הנהג כתב אישום בגין נהיגה תחת השפעת אלכוהול וסירוב לבדיקת אלכוהול.


Ι בכירי משרד החינוך ביקרו בפרדס חנה-כרכור ומנשה: “אנחנו רואים העמקה בכל סדר היום של הלומדים”

רביעי, 15.1 || מנכ”ל משרד החינוך שמואל אבואב ומנהל מחוז חיפה במשרד החינוך, ד”ר סער הראל ערכו ביקור מקצועי במערכת החינוך בפרדס חנה-כרכור ומועצה איזורית מנשה.

כחלק מקידום הראיה המוניציפלית קיים אתמול (ג’) מנכ”ל משרד החינוך מר שמואל אבואב ביקור מקצועי במוסדות חינוך על כלל הרצף החינוכי במ.א מנשה פרדס חנה – כרכור. מנהל מחוז חיפה ד”ר סער הראל הוביל את הביקור אשר בו לקחו חלק גם ראשי הרשויות: מר אילן שדה וגב’ הגר פרי ומנהלי אגפי החינוך ביישובים, חברי הנהלת המחוז, ומפקחי בתי הספר.

הביקור התקיים בבתי הספר בשני היישובים במסגרתם קיימו המנכ”ל ומנהל המחוז שיח עם מנהלי בתי הספר המבוסס על נתוני אקלים והישגים לימודיים בכל מוסד, אתגרים וחוזקות ומטרותיהם של מנהלי מוסדות החינוך.

ביקור משרד החינוך בפרדס חנה-כרכור ומנשה. צילום: דוברות משרד החינוך

מנכ’ל משרד החינוך, מר שמואל אבואב: “קיימנו סיור עומק מקצועי במועצה האזורית מנשה ובמועצה האזורית פרדס חנה כרכור , יכולנו לראות פה את הכיוון של המשרד הולך ומעמיק, הולך ומתקדם מחודש לחודש גם בהיבט של הדיוק הלימודי, גם בשינוי דרכי ההוראה, גם בפרקטיקות באופן בו אנו משנים את הדרכים בהן התלמידים לומדים, גם בחינוך הבלתי פורמלי, אנחנו רואים העמקה בכל סדר היום של הלומדים וזה מאד משמח אותנו, שאנחנו בכיוון הנכון, פגשנו עשרות רבות של אנשי חינוך , קיימנו איתם שיח ושמענו איך הם רואים את הדברים, השטח רואה את המדיניות ואת המרכיבים העיקריים עין בעין יחד איתנו ואני יוצא מאד מעודד, מסופק ואסיר תודה למחוז ולעומד בראשו ד״ר סער הראל על הובלה מנהיגותית ונכונה ומדייקת.”

מנהל המחוז, ד”ר סער הראל: “שיתוף הפעולה הפורה בין הרשויות ומפקחי מחוז חיפה הוא דוגמה לעשייה המניבה פרי ומשפיעה על כלל היבטי החינוך בשני הישובים. הגענו היום לצפות בעשייתם של הצוותים החינוכיים ולהיפגש עמם באופן בלתי אמצעי. באנו מתוך שיתוף וצמיחה ואני שמח וגאה להגיד שאכן ראינו עשייה מבורכת”.


Ι  המחאה נגד שר החינוך רפי פרץ הגיעה לפרדס חנה-כרכור: התלמידים יקבלו שיעורים בנושא פלורליזם ושוויון

ראשון, 12.1 || דבריו בריאיון למוסף 7 ימים של “ידיעות אחרונות” של שר החינוך, הרב רפי פרץ, לפיהם ילדיו גדלו “בצורה טבעית ובריאה” בנוגע לנטייתם המינית, מעוררים הדים גם בפרדס חנה-כרכור. ראש המועצה הגר פרי-יגור, לא אהבה את הכותרות שיצאו מהראיון והתייחסה היום לנושא בהרחבה בעמוד הפייסבוק של המועצה.

“מערכת החינוך בפרדס חנה כרכור מושתתת על ערכי שוויון, כבוד האדם וקבלת כל אחת ואחד מילדינו ואלו מובילים את פעילותנו לכל אורך השנה. האמירות המיוחסות לשר פרץ מתאימות למשטרים חשוכים אין להם מקום בשיח ובחברה הישראלית והן אינן עומדות בקנה אחד עם התפיסה הערכית החברתית והחינוכית המנחה אותנו”.

ראש מועצת פרדס חנה כרכור, הגר פרי יגור הנחתה את מנהלת אגף החינוך ומנהלי בתי הספר בישוב להעניק דגש מיוחד בשבוע זה לשיח פתוח בנושא פלורליזם ושוויון כערכים השזורים ומוטמעים במערכת החינוך לכל אורך השנה. הדגש ניתן בעקבות דבריו של שר החינוך, הרב רפי פרץ, שפורסמו בעיתון ‘ידיעות אחרונות’ בסוף השבוע האחרון.

בהתייחס להנחייתה אמרה ראש מועצת פרדס חנה כרכור, הגר פרי יגור: “מערכת החינוך בפרדס חנה כרכור היא מערכת חינוך שמשקפת את פלורליזם ערכי ומעשי ומושתתת על ערכים אלו, בישוב מגוון זרמי חינוך המעניקים מענה איכותי למגוון תפיסות עולם, ואנו גאים בכך.

לדבריה: “מערכת החינוך בפרדס חנה כרכור מושתתת על ערכי שוויון, כבוד האדם וקבלת כל אחת ואחד מילדינו. האמירות המיוחסות לשר פרץ מתאימות למשטרים חשוכים אין להם מקום בשיח ובחברה הישראלית והן אינן עומדות בקנה אחד עם התפיסה הערכית החברתית והחינוכית המנחה אותנו. השיח הציבורי סביב דבריו של כבוד השר מעניק משנה תוקף למשמעות הרבה שאנו מעניקים לנושא במערכת החינוך המקומית, אלו מהווים המשך ישיר וטבעי לערכים המוטמעים במערכת החינוך לכל אורך השנה ובהלימה לתכניו של משרד החינוך ולשיתוף הפעולה הפורה עמם. בהמשך לשיתוף פעולה זה, אנו נערכים בימים אלו לביקורו של מנכ”ל משרד החינוך בישוב ולהצגתן של התכניות הייחודיות בישוב המשקפות את ייחודו של הישוב הן בהיבט הפדגוגי והן הקהילתי”.


Ι מחלקת הנוער בפרדס חנה-כרכור נבחרה כמחלקה מצטיינת מחוזית של משרד החינוך

שלישי, 31.12 || בשבוע האחרון הודיע משרד החינוך על הבחירה במחלקת הנוער באגף החינוך של פרדס חנה כרכור כמחלקה מצטיינת מחוזית לשנת תש”ף. הבחירה במחלקת הנוער מצטרפת לבחירה במנהלת המחלקה, ג’ודי בנר, למנהלת מצטיינת, וקבלת אות ההוקרה בטקס חגיגי בחודש האחרון.

על פי הודעת משרד החינוך: ” בתהליך נטלו חלק חברי ועדת השיפוט, בראשותו של רמי בן גרא, יו”ר ועדת הפרס,  שבחרה את המצטיינים על פי תבחינים שהועמדו לרשותם בזיקה לחוזר מנכ”ל בנושא פרסי חינוך. בעקבות ההמלצות שהתקבלו למחוז ביקרו חברי הועדה במוסדות החינוך, צפו וראיינו, ובתום התהליך התקבלו ההחלטות. מוסדות החינוך שנבחרו לקבל את פרס החינוך המחוזי הוכיחו בין היתר תהליך מתמיד של דבקות במטרה ואמונה בדרך החינוך ועל כן הם משמשים דוגמא ומופת במחוז. במחוז חיפה מציינים מוסדות החינוך ויחידות הנוער בחינוך הבלתי פורמאלי בלטו השנה מעל כולם בעשייה חינוכית מצטיינת. 3 הראשונים ברשימה יתמודדו גם על פרס החינוך המוסדי הארצי .”

במכתב  הרשמי ממנהל המחוז, ד”ר סער הראל, המבשר על הבחירה במחלקת הנוער של פרדס חנה כרכור כמצטיינת צוין כי הועדה מצאה את המחלקה ראויה לפרס בזכות דרכה הייחודית והמרשימה להעניק לתלמידים מענים חברתיים ורגשיים מיטביים. “המחלקה זוכה להערכה ולמוניטין בקרב הקהילה ומיטיבה ליצור קשרים איכותיים עם הרשות המקומית ומשרד החינוך.”

מחלקת הנוער באגף החינוך במועצה מקיימת פעילות נרחבת למען בני הנוער בישוב ומהווה מודל לעשייה חינוכית המייצרת רצף  בין החינוך הפורמאלי לבלתי פורמאלי בין הפרויקטים הייחודים הרבים שמפעילה המחלקה- מרכז נוער ‘החצר’ בבית הספר התיכון החקלאי הפועל בשעות בית הספר, כיתת מנהיגות בבית הספר, העצמת בני נוער באמצעות מתן כלים לחיים- לימודי גלישה, סייבר, הכשרה כמתנדבי מד”א, ליווי תנועות הנוער ומועצת הנוער היישובית, אירועים קהילתיים בהובלת הנוער והפעלת בית קפה באמצעות ולמען בני נוער.


Ι אישום: תושב פרדס חנה חזר להטריד את גרושתו והתקשר אליה עשרות פעמים בכמה ימים

חמישי, 9.1 || כתב אישום הוגש בבית המשפט השלום בחדרה נגד א”ב, תושב פרדס חנה בן 50, לאחר שנאשם כי הטריד את גרושתו ו”הפגיז” אותה בעשרות שיחות טלפון שבוצעו במועדים שונים בחודשים האחרונים.

על פי הנאמר ועל פי טענת הפרקליטות בכתב האיום, ביקשה הגרושה מבעלה לשעבר (גרושים כבר מספר שנים) כי יפסיק להטריד אותה, לדבר איתה או להתקשר אליה, אבל הוא לא ממש נענה לבקשותיה. באישום מפורטים ארבעה ימים בהם התקשר א’ אל האישה לא פחות מ-73 פעמים – 8 שיחות ביום הראשון, 35 שיחות בשני, 4 שיחות ביום השלישי וקפיצה ל-26 שיחות נוספות ביום הרביעי.


צילום: דוברות המשטרה

Ι נהג משאית מפרדס חנה-כרכור נסע עם מטען ענק – מעל המותר בחוק

שלישי, 31.12 || מטען לא סתם חורג: במהלך פעילות אכיפה ממוקדת נגד כלי הרכב הכבד, הבחין היום (שלישי) שוטר אגף התנועה במשאית עם מטען שנראה מעל המשקל המותר בחוק. השוטר שביקש לבצע שקילה למשאית הבחין כי הנהג דומם את המנוע וטען כי קיימת תקלה במשאית. נחישות השוטר לשקול את המשאית לא חדלה והוא הזמין גרר שהצליח להניע את המשאית ולהובילה לשקילה.

בתום השקילה נמצא כי קיימת חריגה של 40% מהמשקל המותר בחוק. רישיון הנהיגה של נהג המשאית, תושב פרדס חנה-כרכור, נפסל ל-30 ימים וכן המשאית הושבתה לאלתר לתקופה דומה.

 

Ι בן 45 נפצע קשה בתאונת דרכים בין כרכור לצומת משמר הגבול

מהתאונה ליד כרכור. צילום: דוברות מד”א

שלישי, 31.12 || בשעה 18:03 התקבל דיווח במוקד 101 של מד”א במרחב שרון על הולך רגל שנפגע מרכב, בכביש 65 בין צומת כרכור לצומת משמר הגבול. חובשים ופראמדיקים של מד”א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי”ח הלל יפה גבר כבן 45 במצב קשה, מונשם, עם חבלות בראש ובגפיים.

חובשי רפואת חירום על אופנועי מד״א עידן אלמליח ואהוד אמיתון, סיפרו: ״כשהגענו למקום ראינו גבר כבן 45 שוכב במרכז הכביש, כשהוא סובל מחבלות בראש ובגפיים. התחלנו מייד להעניק לו טיפול רפואי שכלל עצירת דימומים, חבישות, קיבועים ותרופות, ופינינו אותו בניידת טיפול נמרץ לבית החולים. נוסעי הרכב הפרטי נבדקו על ידינו במקום, ולא נזקקו לפינוי לבית החולים״.

עומר מוחמד חובש באיחוד הצלה שהעניק לו סיוע ראשוני בזירת התאונה סיפר: “מדובר בהולך רגל שנפגע מרכב ונחבל בראש ובגפיים. הענקנו לו סיוע ראשוני בזירת התאונה ולאחר מכן הוא פונה לבית החולים הלל יפה בחדרה”.

מהמשטרה נמסר כי היא “חוקרת תאונת דרכים שאירעה סמוך לצומת כרכור במהלכה נפצע תושב עפולה בן 41 באורח קשה. הערב התקבל דיווח במוקד 100 על תאונה בין רכב להולך רגל שאירעה בכביש 65 סמוך לצומת כרכור (לכיוון מזרח) ובמהלכה נפצע הולך הרגל באורח קשה (ע”פ גורמי רפואה) לאחר שניסה לחצות את הכביש. נהגת הרכב, תושבת כפר קרע בת 34 נפצעה באורח קל . הולך הרגל והנהגת פונו למרכז הרפואי הלל יפה ובוחני התנועה של משטרת ישראל נמצאים בזירת התאונה לחקירת נסיבות התאונה. בשל עומסי תנועה הקיימים במקום התבקש ציבור הנהגים לנסוע בדרכים חלופיות”.


Ι שלושה תושבי פרדס חנה נעצרו בחשד שהחזיקו רובים בבית במושבה

שלישי, 24.12 || המשטרה עיכבה לחקירה 3 תושבי פרדס חנה בחשד להחזקה לא חוקית של נשקים מסוג קרלו. במהלך פעילות יזומה וממוקדת נגד עבירות החזקה ושימוש באמצעי לחימה הפוגעים באזרח הנורמטיבי, הגיעו אמש בלשי המשטרה לחיפוש בבית בפרדס חנה.

במהלך החיפוש נתפסו באזור הבית 2 נשקים מסוג קרלו והם יועברו להמשך מיצוי ראיות במעבדות הזיהוי הפלילי של משטרת ישראל. בעל הדירה בן 29 ושני חשודים נוספים כבני 40 ו 60 תושבי המקום עוכבו לחקירה בתחנת המשטרה בזכרון יעקב. החקירה נמשכת.

 

Ι שני נערים שרכבו על קורקינטים בפרדס חנה – התנגשו אחד בשני ונפצעו

רביעי, 18.12 || שני נערים שרכבו על קורקינט חשמלי נפצעו בתאונה בפרדס חנה מדוברות איחוד הצלה – מחוז מרכז נמסר על “תאונה עם מעורבות שני קורקינטים חשמליים אירעה בשדרות הציונות בפרדס חנה”. אביעד קעטבי חובש באיחוד הצלה סיפר: “לדברי עוברי אורח מדובר בהתנגשות של שני רוכבי קורקינט חשמלי. הענקנו לשניהם סיוע ראשוני בזירת האירוע כשמצבם מוגדר בינוני וקל”

עוד ניוז >>

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on print

עוד באתר >>

אולי יעניין אותך

לא יאומן: נתפס נוהג כשברכבו 10 בלוני גז במטרה לבצע הסבה פיראטית להנעה בגז [רחבי הרשת]

המשטרה גילתה כי נעשו שינויים מכניים ברכב במטרה להסב אותו להנעה בגז בכדי לחסוך בדלק. עקב חשש לסכנת חיים, הרכב הועבר לתחנת המשטרה ביחד עם הנהג והנוסע שהיה עימו

לידיעה המלאה