המחאה נגד שר החינוך רפי פרץ הגיעה לפרדס חנה-כרכור: התלמידים יקבלו שיעורים בנושא פלורליזם ושוויון

בעקבות הדברים שאמר שר החינוך רפי פרץ, אמרה ראשת המועצה הגר פרי יגור כי במהלך השבוע הקרוב יועברו מערכי שיעור בנושא שוויון בבתי הספר. "מערכת החינוך בפרדס חנה כרכור היא מערכת חינוך שמשקפת את פלורליזם ערכי ומעשי", אמרה ראשת המועצה
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

המחאה נגד שר החינוך רפי פרץ הגיעה לפרדס חנה-כרכור: התלמידים יקבלו שיעורים בנושא פלורליזם ושוויון

בעקבות הדברים שאמר שר החינוך רפי פרץ, אמרה ראשת המועצה הגר פרי יגור כי במהלך השבוע הקרוב יועברו מערכי שיעור בנושא שוויון בבתי הספר. "מערכת החינוך בפרדס חנה כרכור היא מערכת חינוך שמשקפת את פלורליזם ערכי ומעשי", אמרה ראשת המועצה
רפי פרץ והגר פרי יגור - ויקיפדיה ועצמי

הצטרפו אלינו

מגדלור ניוז – מבזקים

ארכיון כתבות
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

חדשות פרדס חנה-כרכור וסביבתה בקצרה [ידיעה מתעדכנת לאורך השבוע] || בכותרות: מחלקת הנוער בפרדס חנה-כרכור נבחרה כמחלקה מצטיינת מחוזית של משרד החינוך # שני נערים שרכבו על קורקינטים בפרדס חנה – התנגשו אחד בשני ונפצעו


Ι  המחאה נגד שר החינוך רפי פרץ הגיעה לפרדס חנה-כרכור: התלמידים יקבלו שיעורים בנושא פלורליזם ושוויון

ראשון, 12.1 || דבריו בריאיון למוסף 7 ימים של “ידיעות אחרונות” של שר החינוך, הרב רפי פרץ, לפיהם ילדיו גדלו “בצורה טבעית ובריאה” בנוגע לנטייתם המינית, מעוררים הדים גם בפרדס חנה-כרכור. ראש המועצה הגר פרי-יגור, לא אהבה את הכותרות שיצאו מהראיון והתייחסה היום לנושא בהרחבה בעמוד הפייסבוק של המועצה.

“מערכת החינוך בפרדס חנה כרכור מושתתת על ערכי שוויון, כבוד האדם וקבלת כל אחת ואחד מילדינו ואלו מובילים את פעילותנו לכל אורך השנה. האמירות המיוחסות לשר פרץ מתאימות למשטרים חשוכים אין להם מקום בשיח ובחברה הישראלית והן אינן עומדות בקנה אחד עם התפיסה הערכית החברתית והחינוכית המנחה אותנו”.

ראש מועצת פרדס חנה כרכור, הגר פרי יגור הנחתה את מנהלת אגף החינוך ומנהלי בתי הספר בישוב להעניק דגש מיוחד בשבוע זה לשיח פתוח בנושא פלורליזם ושוויון כערכים השזורים ומוטמעים במערכת החינוך לכל אורך השנה. הדגש ניתן בעקבות דבריו של שר החינוך, הרב רפי פרץ, שפורסמו בעיתון ‘ידיעות אחרונות’ בסוף השבוע האחרון.

בהתייחס להנחייתה אמרה ראש מועצת פרדס חנה כרכור, הגר פרי יגור: “מערכת החינוך בפרדס חנה כרכור היא מערכת חינוך שמשקפת את פלורליזם ערכי ומעשי ומושתתת על ערכים אלו, בישוב מגוון זרמי חינוך המעניקים מענה איכותי למגוון תפיסות עולם, ואנו גאים בכך.

לדבריה: “מערכת החינוך בפרדס חנה כרכור מושתתת על ערכי שוויון, כבוד האדם וקבלת כל אחת ואחד מילדינו. האמירות המיוחסות לשר פרץ מתאימות למשטרים חשוכים אין להם מקום בשיח ובחברה הישראלית והן אינן עומדות בקנה אחד עם התפיסה הערכית החברתית והחינוכית המנחה אותנו. השיח הציבורי סביב דבריו של כבוד השר מעניק משנה תוקף למשמעות הרבה שאנו מעניקים לנושא במערכת החינוך המקומית, אלו מהווים המשך ישיר וטבעי לערכים המוטמעים במערכת החינוך לכל אורך השנה ובהלימה לתכניו של משרד החינוך ולשיתוף הפעולה הפורה עמם. בהמשך לשיתוף פעולה זה, אנו נערכים בימים אלו לביקורו של מנכ”ל משרד החינוך בישוב ולהצגתן של התכניות הייחודיות בישוב המשקפות את ייחודו של הישוב הן בהיבט הפדגוגי והן הקהילתי”.


Ι מחלקת הנוער בפרדס חנה-כרכור נבחרה כמחלקה מצטיינת מחוזית של משרד החינוך

שלישי, 31.12 || בשבוע האחרון הודיע משרד החינוך על הבחירה במחלקת הנוער באגף החינוך של פרדס חנה כרכור כמחלקה מצטיינת מחוזית לשנת תש”ף. הבחירה במחלקת הנוער מצטרפת לבחירה במנהלת המחלקה, ג’ודי בנר, למנהלת מצטיינת, וקבלת אות ההוקרה בטקס חגיגי בחודש האחרון.


על פי הודעת משרד החינוך: ” בתהליך נטלו חלק חברי ועדת השיפוט, בראשותו של רמי בן גרא, יו”ר ועדת הפרס,  שבחרה את המצטיינים על פי תבחינים שהועמדו לרשותם בזיקה לחוזר מנכ”ל בנושא פרסי חינוך. בעקבות ההמלצות שהתקבלו למחוז ביקרו חברי הועדה במוסדות החינוך, צפו וראיינו, ובתום התהליך התקבלו ההחלטות. מוסדות החינוך שנבחרו לקבל את פרס החינוך המחוזי הוכיחו בין היתר תהליך מתמיד של דבקות במטרה ואמונה בדרך החינוך ועל כן הם משמשים דוגמא ומופת במחוז. במחוז חיפה מציינים מוסדות החינוך ויחידות הנוער בחינוך הבלתי פורמאלי בלטו השנה מעל כולם בעשייה חינוכית מצטיינת. 3 הראשונים ברשימה יתמודדו גם על פרס החינוך המוסדי הארצי .”

במכתב  הרשמי ממנהל המחוז, ד”ר סער הראל, המבשר על הבחירה במחלקת הנוער של פרדס חנה כרכור כמצטיינת צוין כי הועדה מצאה את המחלקה ראויה לפרס בזכות דרכה הייחודית והמרשימה להעניק לתלמידים מענים חברתיים ורגשיים מיטביים. “המחלקה זוכה להערכה ולמוניטין בקרב הקהילה ומיטיבה ליצור קשרים איכותיים עם הרשות המקומית ומשרד החינוך.”

מחלקת הנוער באגף החינוך במועצה מקיימת פעילות נרחבת למען בני הנוער בישוב ומהווה מודל לעשייה חינוכית המייצרת רצף  בין החינוך הפורמאלי לבלתי פורמאלי בין הפרויקטים הייחודים הרבים שמפעילה המחלקה- מרכז נוער ‘החצר’ בבית הספר התיכון החקלאי הפועל בשעות בית הספר, כיתת מנהיגות בבית הספר, העצמת בני נוער באמצעות מתן כלים לחיים- לימודי גלישה, סייבר, הכשרה כמתנדבי מד”א, ליווי תנועות הנוער ומועצת הנוער היישובית, אירועים קהילתיים בהובלת הנוער והפעלת בית קפה באמצעות ולמען בני נוער.


Ι בן 45 נפצע קשה בתאונת דרכים בין כרכור לצומת משמר הגבול

מהתאונה ליד כרכור. צילום: דוברות מד”א

שלישי, 31.12 || בשעה 18:03 התקבל דיווח במוקד 101 של מד”א במרחב שרון על הולך רגל שנפגע מרכב, בכביש 65 בין צומת כרכור לצומת משמר הגבול. חובשים ופראמדיקים של מד”א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי”ח הלל יפה גבר כבן 45 במצב קשה, מונשם, עם חבלות בראש ובגפיים.

חובשי רפואת חירום על אופנועי מד״א עידן אלמליח ואהוד אמיתון, סיפרו: ״כשהגענו למקום ראינו גבר כבן 45 שוכב במרכז הכביש, כשהוא סובל מחבלות בראש ובגפיים. התחלנו מייד להעניק לו טיפול רפואי שכלל עצירת דימומים, חבישות, קיבועים ותרופות, ופינינו אותו בניידת טיפול נמרץ לבית החולים. נוסעי הרכב הפרטי נבדקו על ידינו במקום, ולא נזקקו לפינוי לבית החולים״.

עומר מוחמד חובש באיחוד הצלה שהעניק לו סיוע ראשוני בזירת התאונה סיפר: “מדובר בהולך רגל שנפגע מרכב ונחבל בראש ובגפיים. הענקנו לו סיוע ראשוני בזירת התאונה ולאחר מכן הוא פונה לבית החולים הלל יפה בחדרה”.

מהמשטרה נמסר כי היא “חוקרת תאונת דרכים שאירעה סמוך לצומת כרכור במהלכה נפצע תושב עפולה בן 41 באורח קשה. הערב התקבל דיווח במוקד 100 על תאונה בין רכב להולך רגל שאירעה בכביש 65 סמוך לצומת כרכור (לכיוון מזרח) ובמהלכה נפצע הולך הרגל באורח קשה (ע”פ גורמי רפואה) לאחר שניסה לחצות את הכביש. נהגת הרכב, תושבת כפר קרע בת 34 נפצעה באורח קל . הולך הרגל והנהגת פונו למרכז הרפואי הלל יפה ובוחני התנועה של משטרת ישראל נמצאים בזירת התאונה לחקירת נסיבות התאונה. בשל עומסי תנועה הקיימים במקום התבקש ציבור הנהגים לנסוע בדרכים חלופיות”.


Ι שני נערים שרכבו על קורקינטים בפרדס חנה – התנגשו אחד בשני ונפצעו

רביעי, 18.12 || שני נערים שרכבו על קורקינט חשמלי נפצעו בתאונה בפרדס חנה מדוברות איחוד הצלה – מחוז מרכז נמסר על “תאונה עם מעורבות שני קורקינטים חשמליים אירעה בשדרות הציונות בפרדס חנה”. אביעד קעטבי חובש באיחוד הצלה סיפר: “לדברי עוברי אורח מדובר בהתנגשות של שני רוכבי קורקינט חשמלי. הענקנו לשניהם סיוע ראשוני בזירת האירוע כשמצבם מוגדר בינוני וקל”.

 

עוד ניוז >>

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on print

עוד באתר >>