בית ספר “שרת” בפרדס חנה: ליקויים בטיחותיים במבנה בית הספר; ההורים זועמים

בית ספר “שרת” בפרדס חנה: ליקויים בטיחותיים במבנה בית הספר; ההורים זועמים

-

מגדלור-פיד ♋

ליקויי בטיחות בתחום החשמל בבית ספר “שרת” בפרדס חנה-כרכור הובילו לזעם גדול של ההורים, והבוקר הפגינו ההורים והתלמידים מול בניין המועצה המקומית. לטענת המועצה, היום (שלישי) אמורות להסתיים פעולות בטיחותיות להסדרת מבנה בית הספר, אולם עד כה לא התקבל אישור לכך כי התלמידים יכולים לשוב ללמוד במבנה.

בכתבה שפורסמה הבוקר ב-YNET צוין כי הליקויים התגלו במקרה, למרות שהמבנה הוכשר לתחילת שנת הלימודים. בין הליקויים שאותרו: חוטי חשמל חשופים, תשתיות חשמל לקויות, עמוד חשמל לקוי ועוד. בבית הספר לומדים כ-300 תלמידים, והורים רבים לא שלחו את הילדים לבית הספר בימים אלה, ונאלצו למצוא סידור עבורם. כאמור, חלק מהילדים שכן הגיעו למדו בכיתות חלופיות או במתנ”ס.

“ראש מועצה זה תפקיד ביצועי ממדרגה ראשונה”, זעמו חלק מההורים על ראש המועצה השבוע. “בשביל טקסים, נאומים, ברכות וגזירת סרטים את צריכה להתמודד על תפקיד נשיא המדינה. הנהגת הורים יישובית צריך להשבית את כל היישוב אם זה בשרת זה בעוד מוסדות חינוך. הישיבה שנקבעה פוצצה על ידי ראש המועצה, זאת לאור הקושי שלה להתמודד עם הביקורת על אופן ניהול משבר ועל ההתייחסות לשלום ילדנו. נעדכן כי היום לא עשו כלום כדי לתקן את הליקויים. חובתנו לפעול! מבחינת ההורים, מחר שביתה”.

ההפגנה הבוקר של הורי ותלמידי בית ספר “שרת” מול בניין המועצה || הצילום באדיבות אלדד חזן

מטעם ועד ההורים של בית ספר “שרת” פורסמה בראשית השבוע ההודעה הבאה: “בתחילת שבוע שעבר בביקורת מטעם רשות החשמל התגלו לקויים חמורים ביותר בבי”ס שרת והיום התגלו לקויים נוספים וחמורים לא פחות. לאור המצב משרד החינוך סגר את בית ספר עד להודעה חדשה ועד שכל הלקויים יתוקנו. היום יום א’ בי”ס היה סגור וצוות בית ספר הצליח לקיים פעילות חוץ בית ספרית מוצלחת. אנחנו וועד הורים בית ספרי לא נסכים לפתוח את בית הספר טרם יתוקנו כל הלקויים אשר נגרמו מהזנחה של שנים. ברצוננו להדגיש כי הוועד, היה מעורב במהלך כל עבודות במהלך היום והמועצה ניסתה בכל דרך ללחוץ לפתיחת בית הספר למרות שהיה ברור כי הליקויים חמורים ונדרשת עבודה נוספת אל מנת להביא את מבנה בית ספר למצב בו הוא בטוח לתלמידים ולצוות. חשוב לנו להודות למנהלת בי”ס רוחי צדקה ולסגנית טליה כהן על עבודתן הקשה למציאת פתרונות חלופיים לילדנו במהלך הטיפול בלקויים. כמן כן תודה לצוות בי”ס המדהים והמסור אל כל העבודה הקשה”.

ממועצת פרדס חנה כרכור נמסר הבוקר כי “בשבוע האחרון התגלו בביקורת של רשות החשמל ליקויים במבנה בית ספר ‘שרת’ בישוב. במהלך השבוע האחרון פועלת המועצה להסדרת כלל הליקויים ולהכנת בית הספר לקליטה מחודשת ובטוחה של התלמידים. אנו מתייחסים בכובד ראש ונושאים באחריות לשמירה על בטיחות מבני בית הספר עבור התלמידים והצוות החינוכי. אנו פועלים בשיתוף עם משרד החינוך, מנהלת בית הספר והנהגת ההורים ובהתאם להנחיות מפקח הבטיחות המחוזי במשרד החינוך. עד לתום הסדרת הליקויים תהליך שצפוי להמשך עד לסוף היום (שלישי) הוחלט על אירוח התלמידים בבתי ספר אחרים ובמתנ”ס שם יקבלו כיתות לימוד תוך ניסיון לשמור על שגרת לימודים סדירה ככל האפשר. התלמידים ישובו למבנה בית הספר רק לאחר קיום ביקורת חוזרת ייעודית המאשרת כי המבנה תקין ובטיחותי. אנו מבררים לעומק את נסיבות המקרה והלקחים יופקו בדגש על כלל מוסדות החינוך בישוב. אנחנו מודים למנהלת בית הספר לצוות החינוכי, להנהגת ההורים ולתלמידים על שיתוף הפעולה ועל ההתגייסות המלאה למען התנהלות תקינה גם בימים אלו”.

 

302930cookie-checkבית ספר “שרת” בפרדס חנה: ליקויים בטיחותיים במבנה בית הספר; ההורים זועמים

האם הכתבה עניינה אותך? ▲

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באתר >>

אולי יעניין אותך

שוטר עירני תפס 3 נערים על אופנוע אחד, ללא רישיון וללא קסדות [רחבי הרשת]

במהלך פעילות אכיפה של שוטרי אגף התנועה באזור הדרום, הבחין השוטר בקטנוע הנמצא בתנועה ממול בכביש 25 ועליו רוכבים 3 נערים ללא קסדות. מיד נסע לעברם במטרה להפסיק את העבירה וסיכון חייהם של הרוכבים.

לידיעה המלאה


הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות