ראיון חג עם שמחה יוסיפוב: “יעקב עייף וחסר מוטיבציה. כדאי שיניח את המפתחות וידע לפרוש בכבוד”

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
צילום: דוברות עיריית אור עקיבא

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

ראיון חג עם שמחה יוסיפוב: “יעקב עייף וחסר מוטיבציה. כדאי שיניח את המפתחות וידע לפרוש בכבוד”

-

מגדלור-פיד ♋

“מהי הסיבה האמיתית שהיזמים בצוותא עם ראש העיר החליטו להעלים אותנו, היתכן שמתביישים בנו?” || הדמיית פרויקט אור ים, החברה לפיתוח קיסריה

מכבי

שמחה יוסיפוב היה פעיל בשנה האחרונה. נפגש עם תושבים, השתתף כחלק פעיל בישיבות מועצת העיר, נסע לפגישות ומפגשים כחלק מחברותו בוועד הליכוד העולמי, קבוצה של אנשים בכירים במפלגה המעבירים הרצאות בפני יהודים בכל העולם על מורשת הליכוד וערכיה.

– שמחה, מאוכזב מתוצאות הבחירות לכנסת?

“בוודאי שאני מאוכזב. כאדם ששייך למחנה הלאומי למעלה מארבעים שנה, חשוב היה לי שנדע לעבור בהצלחה גם את מערכת הבחירות האחרונה. אך יחד עם זאת בשלב הזה מעט מוקדם לדעת למי הנשיא יעניק את המנדט להרכיב את הממשלה הבאה. כאיש ליכוד ותיק אני מעדיף לשמור על אופטימיות”.

– התוצאות ישפיעו גם על אור עקיבא, הנחשבת מעוז ליכוד ונהנית מתמיכה ממשלתית?

“התוצאה לא אמורה להשפיע בצורה דרסטית, אך יש לזכור שראש הממשלה מאוד אוהב את אור עקיבא וגם תושבי העיר אוהבים ומאחלים לו הצלחה”.

“חשוב לנסות ובכל זאת לקדם את העיר ולהחזירה למסלול הבטוח”. יוסיפוב || צילום: דוברות עיריית אור עקיבא

“אני לא אחד ששומר בבטן”

ראש עיריית אור עקיבא לשעבר וחבר מועצת העיר ביקר השנה ואף הגיע לעימותים קולניים מול ראש עיריית אור עקיבא יעקב אדרי. היחס בין השניים לא מזהיר ויוסיפוב מדגיש ערב ראש השנה תש”ף כי ראש העיר אדרי צריך לשים את המפתחות ולעזוב את לשכת ראש העיר לאדם אחר.

“כל מי שמכיר אותי יודע שאני אדם עם המון אמוציות”, מודה יוסיפוב. “אני לא אחד ששומר בבטן, על אחת כמה וכמה שזה נוגע בנושאים בוערים שהציבור חייב להיות מודע להם. השיפור בעיר חייב לחול לא רק על נושא אחד אלא בכל הפרמטרים. העיר מוזנחת, אין ניקיון, אין מענה של מוקד החירום בעירייה, לתושב אין למי לפנות. צר לי, אבל תושבי העיר חסרי אונים למחדל של ראש העיר”.

– ובכל זאת, העיר ממשיכה לצבור תאוצה, שכונות נבנות, ויש תנופה נדל”נית. איך אתה מסכם מזווית הראיה שלך את השנה האחרונה בעיר?

“תנופת הבניה היא כלל ארצית ואור עקיבא הינה בורג מרכזי במישור החוף, עיר במרכז הארץ שבצידה המזרחי כביש ארבע ובצידה המערבי כביש החוף. אין ספק שזה מוסיף בעניין השיווקי, ולכן יזמים לוטשים עיניים לעבר פרוייקטים בעיר.

“מכעיס אותי שראש העיר נותן יד למעשה נבזי של היזמים, כאשר לא יעלה על הדעת שמעלימים את שמה של העיר מפרוייקט דגל, אשר קורם עור וגידים ממש בימים אלו בצד הדרומי של העיר. לשווק את הפרויקט עם שם של עיר דמיונית, בשם ‘אור ים’ רק מעמיק את התחושה אצל התושבים הוותיקים על פער איכות החיים בין השכונות הוותיקות לחדשות. עכשיו אדבר כתושב העיר ולא כנבחר ציבור. מהי הסיבה האמיתית שהיזמים בצוותא עם ראש העיר החליטו להעלים אותנו, היתכן שמתביישים בנו? אני דורש מראש העיר לתת את הדעת ולתקן מיד את העיוות המכוער”.

 

– שנה חלפה מאז הסתיימו הבחירות באוקטובר 2018, ועדיין אין סגנים וממלא מקום. קודם כל, למה זה קורה? זה משפיע על תפקוד העירייה?

“נושא הסגנים וממלא מקום הוא נושא כאוב ומתסכל מכמה סיבות: ראש העיר מוליך שולל את חברי המועצה המכובדים שעדיין שומרים על איפוק מרשים. ראשית, יעקב הבטיח לפני הבחירות למספר לא קטן של ראשי סיעות, שימנה אותם לסגנים בשכר במידה והם יתמכו בו לראשות העיר.

“לאחר שההסכמים נחתמו ומערכת הבחירות כבר מאחורינו יעקב אמור לקיים את הצד שלו בעסקה. אלא מה, בזה אחר זה מגלים אותם חברי המועצה שיעקב הוליך אותם שולל לאחר שאת אותה הבטחה הוא נתן למספר לא מבוטל של חברים, ומה לעשות שסגן בשכר באור עקיבא יש רק למשרה אחת? יחד עם זאת אני רוצה לציין שכאשר מספר חברי מועצה הביאו לראש העיר הצעה למנות אותי לממלא מקום ראש העיר ללא שכר ואת חלקם לסגנים, בכך לסיים את הסאגה הזאת ולהקים קואליציה בכדי שנוכל מיד להתחיל ולשרת את הציבור, ראש העיר סירב והעדיף את הסטטוס קוו.

“מכאן זה בדיוק מוביל אותי לחלקה השני של השאלה: בוודאי כאשר אין קואליציה העירייה מתפקדת בצורה קלוקלת ובשנה שהעירייה נכנסת לתקציב הבראה, מן הראוי שלפחות את נושא הקואליציה יעקב אמור לשים מאחוריו”.

“יעקב אינו דובר אמת” 

לדברי יוסיפוב, אין שום מערכת יחסים בינו לבין אדרי נכון להיום. “אני מזמן הרמתי ידיים”, הוא משיב באכזבה. “יעקב אינו דובר אמת ועם סוג התנהלות כזאת לי קשה מאוד.  בכל פעם שניסיתי לדבר איתו על נושאים מקצועיים הבנתי שהוא לא רציני וגרוע מכך, הוא לא מפסיק לרמות את הקולגות ואת שאר אנשי המקצוע. מאוד קשה להתנהל עם בן אדם שמה שמנחה אותו זה רק שקרים, תחכים ומזימות. צר לי, אבל שיתוף פעולה חייב להיות הדדי ולא חד צדדי.  תפקיד ראש העיר הינו תפקיד מחייב, זוהי משרה של Full time job. אתה לא יכול להניח לדברים לקרות מעצמם.
כאשר אני כיהנתי כראש העיר עבדתי מסביב לשעון, יזמתי, הובלתי והנהגתי את העיר לפריחה משגשגת. מנגד, יעקב עייף וחסר מוטיבציה, עם עובדות כאלו כדאי שיניח את המפתחות וידע לפרוש בכבוד”.

 

– אתה נפגש הרבה עם הציבור. מה אתה על תפקוד העירייה? 

“מהציבור אני שומע אך ורק אכזבה.  תושבי אור עקיבא בדרך כלל מעורבים מאוד בכל המתרחש בעיר, ההזנחה ברמת החיים מוציאה אותם מדעתם ואני מבין לליבם”.

כאמור, יוסיפוב משמש כחבר וועד הליכוד העולמי. בזמנו הפנוי הוא משתדל ליהנות בחיק משפחתו. “יש לי משפחה נפלאה, לצד רעייתי היקרה, בניי התומכים, כלותי המדהימות ונכדיי מקסימים”.

לשאלה האם יתמודד גם בבחירות הבאות, משיב יוסיפוב כי בשלב זה הוא לא מתעסק בזה. “לדעתי דווקא בימים אלו וכמה שזה קשה, חשוב יותר לנסות ובכל זאת לקדם את העיר ולהחזירה למסלול הבטוח. הרי טובת העיר היא זו שאמורה לעמוד לנגד עינינו ולא משחקי אגו שלא מובילים אותנו לשום מקום.

“בפרוס עלינו שנה חדשה ברצוני לברך את תושבי אור עקיבא בברכת שנה טובה, שנת שלום, אחדות, בריאות, אושר ופרנסה טובה. שיתגשמו כל משאלות לבכם לטובה. חג שמח”.

ראש עיריית אור עקיבא יעקב אדרי מסר בתגובה: “צר לי על שמחה אך אני מבין את התסכול שלו. חבל שהוא ירד לרמה כל כך נמוכה” ♦

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

דילוג לתוכן