קבלנים וספקים מפרדס חנה-כרכור יקבלו העדפה במכרזי הרשות

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

קבלנים וספקים מפרדס חנה-כרכור יקבלו העדפה במכרזי הרשות

-

מגדלור-פיד ♋

דרך הבנים במושבה || צילום ארכיון: מגדלור ניוז

מקדמים כלכלה מקומית: ועדת מכרזים אישרה בשבועות האחרונים, בתום הליך בדיקה ובחינה את הצעתו של יו”ר הועדה, חבר המועצה, עו”ד אביעד סיני למתן עדיפות לעסקים מקומיים במכרזי המועצה. על פי ההחלטה, בעת התמודדות על מכרזי הרשות תינתן העדפה לקבלנים וספקים מקומיים בהצעות מחיר הגבוהות מההצעה הנמוכה ביותר בגובה של עד 2% במכרזים של עד 1 מיליון ש”ח. במכרזים בהם ההצעות עולות על  מיליון ₪, ההעדפה תחושב רק על המיליון הראשון .

ההחלטה אושרה על ידי  ראש המועצה והיועץ המשפטי של הרשות. מטרתה המרכזית של ההחלטה הדרמטית היא לעודד עסקים מקומיים ולקדם את צמיחתה של הכלכלה המקומית.

בהתאם להחלטת הוועדה- ההטבה תינתן במכרזים פומביים בלבד ועל פי קריטריונים מפורטים וסייגים שיקבעו על ידי הדרג המקצועי.  תנאי הבסיס, ספק מקומי, יוגדר על פי תשלום מיסי הארנונה של בית העסק אשר בוצעו לפחות 180 יום קודם לפרסום המכרז.

בניין המועצה || צילום ארכיון: מגדלור ניוז

עוה”ד סיני, יו”ר וועדת המכרזים, מסר כי “שמחתי מאוד על ההחלטה ואני גאה על כך שהצלחנו לקדם ולסיים את העניין.  חשוב להודות לכל חברי הוועדה, יואב קעטבי, אפרים מעודה, אורי פרץ, ויוני חכימי על ההחלטה והדיונים הארוכים בנושא וכן לצוות המקצועי שליווה את העניין ועשה עבודה מצוינת. אין שום סיבה שאם מדינת ישראל מעודדת את העסקים הישראליים, המועצה לא תעודד במכרזיה את העסקים המקומיים שהם השדרה הכלכלית של הישוב”.

ראש מועצת פרדס חנה כרכור, הגר פרי יגור, ציינה כי “חיזוק  העסקים המקומיים משמעותו חיזוק הכלכלה המקומית, וזהו יעד מרכזי אותו אני מקדמת בחודשים האחרונים יחד עם הנהלת המועצה והדרג המקצועי. במסגרת מדיניות זו התחלתי לאחרונה במהלך נרחב הכולל מתיחת פנים לתחום רישוי העסקים במועצה במטרה להרחיב ולהעמיק את ערוצי התעסוקה והמסחר  של המועצה עם העסקים המקומיים בישוב שהינם למעשה המנוע הכלכלי של פרדס חנה כרכור. בחודש האחרון התחילה בתפקידה מנהלת רישוי עסקים חדשה במועצה אשר מטמיעה את הרפורמה החדשה בתחום ואשר פועלת כעת לבניית מערכת ממוחשבת לשיפור הממשק המשותף של המועצה עם העסקים המקומיים”.

היא הוסיפה כי בכוונתה להקים צוות תכנון אסטרטגי לפיתוחו הכלכלי והעסקי של הישוב. “בהמשך לצעדים אלו, אני רואה בהחלטת וועדת מכרזים ויו”ר הועדה להעניק עדיפות לעסקים מקומיים במכרזי המועצה, החלטה חשובה ומשמעותית אשר מטפחת את העסקים המקומיים ובעיקר משקפת את המדיניות הכלכלית של הרשות לטווח הקצר והארוך”.

 

 

ענו על משאל מגדלור-ניוז: האם תסעו לחו”ל בקיץ הנוכחי למרות הקורונה?

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

אולי יעניין אותך


 

דילוג לתוכן