עיריית חדרה גילתה: זו הסיבה שהמזרקה בעין הים הפסיקה לפעול

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

עיריית חדרה גילתה: זו הסיבה שהמזרקה בעין הים הפסיקה לפעול

-

מגדלור-פיד ♋

כשנה חלפה מאז הפעם האחרונה שהמזרקה בפארק בשכונת עין הים פעלה. המזרקה היפה אמורה הייתה להיות אטרקציה בפארק, שנחנך בינואר 2018, אך כעבור מספר חודשים הושבתה בעקבות בעיות שונות – ועד היום לא חודשה פעילותה.

כאמור, התושבים תהו בנושא בחודש החולף ברשתות החברתיות. ” מישהו יודע מדוע המזרקה בפארק השכונתי לא פעילה כמעט שנה?” תהתה התושבת בתאל כאשר גם התושב המעורב אייל פבזנר מעלה פוסט אודות הנושא תחת הכותרת ” פיל לבן נוסח עיריית חדרה”.

המזרקה בעין הים כעוד פעלה. צילום ארכיון

פבזנר הוסיף: “התחזוקה הייתה לקויה. ירקת במים תקופה ממושכת, לכלוך רב, גינון לקוי סביב המזרקה. 4. בטיחות- בריכות נמוכות ללא גדר, לפחות מקרה אחד של ילד/ה שנפל למים, הבריכות העליונות לא מגודרות ובעקבות כך תלונות רבות של התושבים להתקנת גדר בטיחות.

בעירייה הסבירו החודש לעיתון ‘ידיעות חדרה’ כי “המזרקה הושבתה אשתקד בעקבות תלונות רבות של תושבים אשר התריעו על כניסת ילדים לתוכה, כולל כאלה שניסו לגלוש מחלקה העליון לחלקה התחתון. לא פעם אף צילמו תושבים מחלונות בתיהם את התופעה, שאכן היוותה סכנה בטיחותית לילדים.

“ניסיונות העירייה להתמודד עם התופעה לא צלחו, והסכנה נמשכה למרות התערבות של הפיקוח והשיטור העירוני למיגורה. אי לכך הוחלט לסגור את המזרקה, עד למציאת פתרון שיבטיח את הפעלתה בצורה בטוחה. היות והמזרקה, מיקומה, התוואי שלה וזרימת המים, יוצרים מורכבות שיש להתמודד עימה, אנו מחפשים פתרון בטיחותי שמצד אחד יהיה אסתטי ולא יפגע בנראות ובתפעול ומצד שני ימנע נגישות של ילדים למקור המים”.

בנוסף לעירייה, היו גם תושבים שיצאו נגד המתלוננים. תושבת כתבה: ” לטעמי זה עוד פרויקט טוב ויפה שירד לטימיון בגלל קוטריות של הורים. בדיוק כמו בית ספר חופים שבו ההורים הבריחו את רשת מופת באין סוף טענות וטרוניות. כך גם המזרקה. אם תטייל בכל מקום בעולם וגם בערים בישראל יש המון מזרקות ובריכות קטנות לשימוש הציבור, בעיקר בקיץ. אף אחד לא שם גדרות. בחדרה ההורים רוצים שהעירייה תמלא את מקומם בשלל התפקידים ההוריים מהם הם עצמם מתנערים. זאת התוצאה”.

לכל העדכוניםחדשות חדרה

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן