בגלל מחסור בסייעות: 3 גני ילדים בחדרה מושבתים היום

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

בגלל מחסור בסייעות: 3 גני ילדים בחדרה מושבתים היום

-

מגדלור-פיד ♋

זה לא כל כך נעים לראות גן סגור – מהשיר למציאות: מעל 100 הורים וילדיהם בשלושה גני ילדים ברחבי העיר חדרה לא התקבלו היום לגן. זאת, בעקבות מחסור בסייעות, ואי התייצבות של סייעות לעבודה מסיבות שונות. 

בגן טרום חובה “השמש” בשכונת עין הים עמדו הבוקר מחוץ לגן ונדהמו לשמוע כי הגן לא יקבל אותם היום. ההורים סיפרו, כי הגננת החליטה לא לאפשר כניסה של הילדים לאור העובדה כי אחת משתי הסייעות לא הגיעה. בעירייה, כך טוענים ההורים, לא מצאו סייעת מחליפה. “אחת האמהות התנדבה להשאר כסייעת, והפתרון אושר על ידי העירייה”, אומר אחד האבות למגדלור ניוז, “אך הגננת מסרבת לפתוח את הגן. ההורים והילדים עומדים מחוץ לגן חסרי אונים. זה פשוט הזוי. 35 הורים צריכים לבטל יום עבודה ולמצוא סידור. יש כבר הורים שהלכו הביתה מתוך יאוש שלא יימצא פתרון היום לילד”.

בגן “השמש”, לדברי אחת האמהות בגן, ישנה גם סייעת שמוקצית לילד אלרגן. בנוסף, ההורים הציעו את אחת האימהות שתתנדב לקבל את הילדים ולסייע לסייעת שהגיעה לעבודה ולסייעת לילד האלרגי שבכל מקרה נמצאת במוסד החינוכי – אלא שכל הפתרונות לא אושרו על ידי הגננת. “אגב, האבסורד הכי גדול הוא שהסייעת שילוב שצמודה לילד האלרגי לא עובדת 8 שעות, כאשר הילד נמצא בגן משמונה בבוקר ועד ארבע אחר הצהריים. הסייעת הזו מסיימת את העבודה לאחר 6 שעות, כי אין לה תקן”, ציינה אחת האימהות. “כך שהילד עם בעיה מסכנת חיים שוהה בגן ללא השגחה ומענה, במקרה של אירוע חמור, במשך שעתיים כל יום, כי אין מכסת שעות לסייעת וזה בסדר ומאושר ע”י העירייה. למרות הכל,  גלל סייעת אחת שחולה משביתים גן ומאלצים 35 הורים להיעדר מהעבודה”.

מעיריית חדרה נמסר בתגובה כי “מדובר בהתנהלות כוחנית של הסתדרות המורים. כחלק מהשבתת גני ילדים בכל רחבי הארץ הנחתה הסתדרות המורים את הגננות בגנים בחדרה, להשבית את הלימודים למשך שעתיים, אף על פי שגנים אלה עובדים בתקן מלא של צוותים. התנהלות כוחנית זו באה כהמשך ישיר לניסיון ההסתדרות לפני כשבועיים לבטל את קיומם של החוגים בגני הילדים.

“כידוע, בגני טרום-טרום חובה שבהם מספר הילדים הוא 30 ומעלה, עובדות שתי סייעות. במידה וסייעת נעדרת מעבודתה, ממלאת את מקומה סייעת “ממלאת מקום”. במקרים קיצוניים, שבהם לא ניתן לגייס סייעת מחליפה (בשל התראה קצרה או מסיבה אחרת), המדיניות העירונית היא לתת עדיפות עליונה לפתיחת כל 183 הגנים בעיר, גם אם המשמעות היא לנייד בבוקר סייעת מגן שיש בו שתי סייעות לגן שנותר ללא סייעת כלל”.

 

עוד נמסר מהעירייה כי “על-מנת להימנע ככל האפשר ממצב זה מעסיקה העירייה צוות של סייעות במשרות מלאות, הזמינות בכל רגע נתון למילוי מקום של סייעות שנעדרות מעבודתן.
בימים האחרונים, בצעד חריג וחד-צדדי, החליטו בהסתדרות המורים להשבית שורה ארוכה של גני ילדים ברחבי המדינה, כמחאה על המחסור בסייעות.

“ידוע כי קיים מחסור משמעותי בסייעות במדינה כולה, וזאת הסיבה לכך שעיריית חדרה מרכזת משאבים משמעותיים בהכשרת סייעות ובליווי תהליך הפיתוח המקצועי שלהן. כ-150 סייעות לקחו עד כה חלק בקורס סייעות ייחודי שמובילה העירייה בשיתוף עם מכללת וינגייט, כחלק מהתוכנית העירונית הכוללת לפיתוח ההון האנושי במערכת החינוך.

“עיריית חדרה, כמו כלל הרשויות במדינה, מצפה כי הסתדרות המורים תגלה אחריות הן לציבור התלמידים והן לציבור ההורים ותפעל יחד עם הרשויות לקידום החינוך”.

 

305060cookie-checkבגלל מחסור בסייעות: 3 גני ילדים בחדרה מושבתים היום

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

 

דילוג לתוכן