אור עקיבא: חילופי האשמות בין יו”ר הנהלת המתנ”ס ליועץ המשפטי על רקע מינויה של סגנית המנהל

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אור עקיבא: חילופי האשמות בין יו”ר הנהלת המתנ”ס ליועץ המשפטי על רקע מינויה של סגנית המנהל

-

מגדלור-פיד ♋

מינויה של סגנית מנהל המתנ”ס באור עקיבא, פרי בן חיון, ממשיך לעורר מחלוקת בקרב הנהלת המתנ”ס והיועץ המשפטי של הארגון: אמש, דלף מכתב שכתב היועץ המשפטי של המתנ”ס עו”ד דני פלד בו כותב פלד כי מינויה של בן חיון מבוטל – לאור העובדה כי לא יתקיים מכרז לתפקיד. מספר שעות לאחר מכן, האשים יו”ר הנהלת המתנ”ס שלום שבתאי את היועץ המשפטי ו-3 חברי הנהלה, אשר נקב בשמותיהם, שהתנגדו למהלך וטען: “פרי ראוייה מאד לתפקיד והוא מגיע לה בזכות”. 

פרי חיון על רקע מתנ”ס אור עקיבא. צילומים: המתנ”ס, מגדלור ניוז

במכתב הממוען לעו”ד שבתאי, יו”ר ההנהלה, טוען עו”ד פלד כי לא קיבל ממנו התייחסות על בחירתה של בן חיון כסגנית מנהל המתנ”ס בתואר. בהמשך הוא מציין כי המינוי מבחינתו בטל ומבוטל ומנמק זאת כשהוא מציין כי לא התקיים מכרז לתפקיד וכי ישיבת ההנהלה כונסה “שלא בהתאם לקבוע בתקנון”.

בהמשך הערב פרסם עו”ד שבתאי הודעה בפייסבוק בה תקף את עו”ד פלד והדף את הטענות. “תמוהה הודעתו, שלא קיבל את המכתבים הללו”, כתב שבתאי, תוך שהוא מתייחס למכתב התגובה ששלח לטענתו ליועץ המשפטי, וכן מציין את שמותיהם של חברי ההנהלה אשר התנגדו למינוי. “חוות דעתו של היועץ המשפטי נמסרה, כאמור, מבלי שראה את תגובתי ולכן היא בטלה ומבוטלת. ברור לכל בר בי רב, שהתנגדותם של השלושה למינוי נובעת ממניעים זרים. המינוי ניתן לפרי בן חיון לאות הוקרה על תרומתה המשמעותית לפעילות המתנ”ס, על היותה עמוד תווך מרכזי ועל ההערכה העצומה לה היא זוכה מן ההורים. היא ראויה מאד לתפקיד והוא מגיע לה בזכות. גמר חתימה טובה”. 

הפרסום גרר אחריו תגובות אוהדות של הורים וטוקבקיסטים אולם במקביל, עורר זעם ועלבון גדול בקרב חברי הנהלה. “זה לא מוסרי, לא אתי ולא מקצועי לפרסם לציבור מי האנשים אשר התנגדו למינוי.  זו בושה לחרוץ דין ולערוך משפט שדה על רקע החלטה דמוקרטית ומקצועית שקיבלו, לפני יום הכיפורים”, אמרו חברי הנהלה הבוקר ל”מגדלור ניוז”. “המידע שפרסם עו”ד שבתאי אינו נכון, מה גם שיו”ר ההנהלה ביקש מאיתנו במפורש כי אין להוציא מידע על מצביעי בעד ונגד בישיבות ההנהלה. היו 6 חברי הנהלה שהתנגדו למינוי סגנית המנהל ולא שלושה. ההחלטה שלנו מקצועית לחלוטין ומה שמניע אותנו הוא להיות שליחי ציבור בהתנדבות שבאים לתת מעצמם לקהילה. כאמור, לא מוסרי, לא אתי, לא מקצועי, ואנחנו מצפים משלום שבתאי להתנצל על הדברים שפרסם. זו יריקה בפרצופם של אלה שעושים ופועלים מתוך שליחות. יריקה שמנסה להוקיע החלטה מקצועית נטו, שאין בה שיקול פוליטי או אישי כלל וכלל”.

חבר הנהלת המתנ”ס, מאיר פנחסוב, שהתנגד למינוי התייחס ואמר בתגובה לאירועים: “ראשית, הכותרות המוצגות כ’סערה עם פרסום שמות המתנגדים’ הינה כעורבא פרח, סטייה מהעיקר. ההתנהלות של “ישיבת הנהלה פומבית” אינה מכבדת את מי מחברי ההנהלה ובטח שלא את חברי ומורי עו”ד שלום שבתאי.
למשל, בשנה האחרונה עמדו בפני פיטורים עובדים, וחלק מן החברים היו בעד וחלק נגד, אף אחד לא חשב להעלות את הדיון הרגיש הזה לפייסבוק למשפט הציבור. כנציג הציבור בהנהלה, כמובן שמעריך מאוד את פעילותה של פרי חיון. ואכן, עובדת מצטיינת.

“ההתנגדות שלי ושל חבריי הנוספים אינה פרסונאלית נגד פרי חיון אלה נגד פתיחת תקן מיותר לסגן מנהל מתנ”ס. בארגון קטן המעסיק סהכ מספר מועט של עובדים שלא עולה על 20 עובדים אין צורך, ובטח שלא הוכח שיש צורך על ידי הדרג המקצועי במתנס לכך. יתרה מכך, זה עלול ליצור מתחים מיותרים בין העובדים ועוד יותר לבלבל את הסמכויות לעניין סדר העבודה בארגון קטן.

הטענה שאנו פועלים משיקולים זרים אינה נכונה כמובן, משום שהשמירה על הקופה הציבורית ועל כללי המנהל התקין הם אבני הדרך המנחים שלנו בעת קבלת החלטות. מה גם שכחלק עיקרי מכללי המינהל התקין, המחייבים אותנו כנציגי ציבור הוא שהיה מצופה להוציא מכרז ולאפשר לעוד עובדים לגשת למינוי מסוג זה. גם שהוא בתואר וגם אם בשכר”.

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן