סערת פרי בן חיון לסגנות ניהול מתנ”ס אור עקיבא: גם היום נמשכו ההתנגחויות והויכוחים ברשתות החברתיות

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
מכבי

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

סערת פרי בן חיון לסגנות ניהול מתנ”ס אור עקיבא: גם היום נמשכו ההתנגחויות והויכוחים ברשתות החברתיות

-

מגדלור-פיד ♋

שלושה ימים לאחר פרוץ המשבר בהנהלת המתנ”ס באור עקיבא – ממשיכה היום הרשת החברתית לגעוש ולעסוק בנושא מינויה של פרי בן חיון לסגנית מנהל המתנ”ס. במהלך היום פרסם יו”ר הנהלת המתנ”ס שלום שבתאי שני פוסטים בנושא, כאשר אחד מהם הוסר לקראת שעות אחר הצהריים.

בפוסט שהוסר כתב שבתאי: “ואלה חברי ההנהלה שתמכו במינויה של פרי בן חיון לתפקיד סגנית המנהל במתנ”ס: מלכה חנה, מיכאל מרציאנו, אורלי יחזקאל, חגג ליאור ושלום שבתאי. יחד עם זאת אכנס ישיבה מיד לאחר החגים לשמוע הסתייגויות של חברי ההנהלה המתנגדים למינוי. אין לי צל של ספק שבסופו של דבר יתעשתו כולם והמינוי יקבל תמיכה רחבה. כי הוא, פשוט, מגיע לה בזכות”.

כזכור, ביום שני השבוע פרסם עו”ד שבתאי כי “אני מבקש להביא לידיעת ההורים את התייחסותי לטענת היועץ המשפטי בעניין מינויה הכל כך מוצדק של פרי בן חיון לתפקיד סגנית מנהל המתנ”ס. אין זה נכון, שלא נמסרה התייחסותי לטענות שלושת חברי ההנהלה הנכבדים מאיר פנחסוב, רחל הומינר ואמילי זטמן, שהתנגדו למינוייה של פרי לתפקיד”.

שלום שבתאי ופרי בן חיון. צילומים: מגדלור ניוז ומתנ”ס אור עקיבא

בעקבות הפוסט, טענו חברי הנהלה המתנגדים למינוי כי מדובר בפרסום לא חוקי, לא אתי ולא מקצועי וכי שמם הוכפש ברבים תוך הפיכת המינוי ממקצועי – לאישי. “צריך לדעת לעצור את זה. זו ממש בריונות ברשת”, אמרה היום חברת הנהלה למגדלור ניוז. “כתבו לנו שאנחנו קנאים, צרי עין, צריך להכחיד אותנו מהעולם. עו”ד שבתאי הוא עורך דין, איפה השמירה על כבוד חברי ההנהלה? על כבודך? צריך לשוב למסלול של שיח ציבורי תקין וראוי. זה פשוט חוסר אחריות. השמות פורסמו ומאז שוחרר הרסן. למה משפחות צריכות להיות מעורבות?”

לדברי חברים בהנהלה, הבוקר המשיך היועץ המשפטי למתנ”ס לדבוק בעמדה כי המינוי בטל, מבוטל ואינו חוקי – גם לאחר שקיבל את תשובתו והתייחסותו של עו”ד שבתאי. “המכתב הזה עוד לא הגיע אלינו אבל אנחנו יודעים שהוא כתב אותו”, אומרים חברי ההנהלה.

לטענת חברי הנהלה שהתנגדו למינוי, הפרטים שמסר עו”ד שבתאי לציבור אינם נכונים. “ראשית, אין זה נכון שחבר ההנהלה מיכה מרציאנו הצביע בעד. הוא רצה להצביע בעד, הזכירו לו בישיבה שהוא קרוב משפחה של פרי, וניסו לשכנע אותו שלא מדובר בניגוד עניינים. מיכה החליט בסופו של דבר לא להצביע לאור ניגוד העניינים. בנוסף, אורלי יחזקאל לא היתה בשום ישיבה ואת מכתב התמיכה במינוי שיגרה בפקס, אותו הקריא שלום שבתאי. ממתי מכתב בפקס מהווה קול בישיבה?

“בנוסף, חשוב להבין: היו שתי ישיבות בנושא. בראשונה, השגנו את הרוב הדרוש שהתנגד למינוי. היינו רוב מול שניים – שלום שבתאי וליאור חג’ג’ שתמכו. שבתאי החליט לכנס ישיבה נוספת, אליה לא היו יכולים להגיע מספר חברי הנהלה, ולמרות זאת שבתאי התעקש כי הישיבה תתקיים. הרוב היה זעום. הוא דאג שאורלי יחזקאל תשלח מכתב, אבל גם האחרים היו יכולים לשלוח מכתב אם היו יודעים שניתן לעשות זאת”.

לדברי המתנגדים, אלה הם שמותיהם של 6 חברי הנהלה שמתנגדים למינוי: משה אבועזיז, אריה צרכיאן, אסתר צימבלסיטה, רחלי הומינר, מאיר פנחסוב ואמילי זטמן – ולא 3 כפי שעו”ד שבתאי הציג.

חבר הנהלה נוסף מסר כי “טוב יעשה היו”ר אם יחזיר את הדיון לשולחן ההנהלה, ותיפסקנה בריונות הרשת המיותרת בתגובות”.

יו”ר הנהלת המתנ”ס שלום שבתאי מסר בתגובה: “פרסום שמות המתנגדים – מדובר באנשי ציבור והשקיפות מחייבת פרסום השמות. בישיבת ההנהלה שבה אושר המינוי השתתפו 6 חברים וחברה נוספת מסרה הודעה בכתב על פי התקנון. החצישה הצביעו בעד המינוי. ברור שבמניין ההצבעה נחשבים מי שהשתתפו בישיבה ולא אלה שלא השתתפו.

“יש לציין כי לא מדובר בתקן נוסף אלא בתואר שמצביע על הערכה והוקרה לפעילותה המבורכת של פרי בן חיון. סוכם עם היועץ המשפטי שהנושא יובא בישיבה שתתכנס מיד אחרי סוכות ונשמע את המסתייגים למינוי”.

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

דילוג לתוכן