סיכום שבועי בחדרה 12.10.19: פציעות ליד הים, הסינמה סיטי מתקדם ואור בקצה המנהרה בנושא התחבורה במחלף אולגה

סיכום שבועי בחדרה 12.10.19: פציעות ליד הים, הסינמה סיטי מתקדם ואור בקצה המנהרה בנושא התחבורה במחלף אולגה

-

מגדלור-פיד ♋


באמצע השבת: נער אותר שרוע על המדרכה ליד חוף אולגה

שבת 12.10 || סמוך לחוף הים בגבעת אולגה אותר היום (שבת) נער צעיר כשהוא שרוע פצוע על המדרכה. אל המקום הוזעקו כוחות מד”א, איחוד הצלה ומשטרה והעניקו לנער סיוע ראשוני בשטח. בהמשך הוא פונה במצב קל-בינוני לבית החולים הלל יפה בחדרה. בשלב זה אין חשד לפלילים. המשטרה פתחה בחקירה.

צילומים: חופי ברנס

הסינמה סיטי בחדרה מתקדם: הלוגו הותקן, חניון נוסף יוקם במתחם

שישי 11.10.19 || נמשכות ההכנות לפתיחת הסינמה סיטי בחדרה. לצד ההתקדמות בעבודות בתוך המבנה, סיום הקמת האולמות, בימים האחרונים הושלמו חלק מהעבודות מחוץ למבנה, כפי שניתן לראות בתמונות.

כמו כן, העירייה מצידה, באמצעות החברה הכלכלית, מקימה חניון נוסף מחוץ למתחם.

כזכור, בשנת 2012 נחתם הסכם בין פוליגון נדל”ן לרשת הסינמה סיטי להקמת עשרה אולמות קולנוע בקומה השנייה של מתחם המיקס במזרח חדרה, אך רק בשנתיים האחרונות חלה התקדמות משמעותית בפרויקט.

על פי התכנון, הקופלקס החדש יכלול 5,000 מ”ר, ויכלול 11 אולמות קולנוע, שני אולמות VIP, אולם תיאטרון אולמות כנסים ומתחמי מסעדות ובילוי.

שריפה פרצה במתחם בית ספר ניצנים בחדרה, ילדים פונו מהבניין

שישי 11.10 || קצת לפני השעה 10:00 הבוקר נקראו ארבעה צוותים של תחנת כיבוי אש חדרה לפעול בכיבוי שריפה בבית ספר ניצנים שבשכונת נווה חיים בחדרה.

מהכבאות נמסר כי מדובר בשריפה נקודתית בארון בקומה הראשונה מתוך שתי קומות. לוחמי האש פועלים לכיבוי המוקד.

“הילדים פונו מהבניין ולא דווח על לכודים או נפגעים”.

מה עם תחנת האוטובוס? פתרונות לבעיות התחבורה במחלף אולגה צפויים להתקדם אחרי חג הסוכות

שלישי 8.10.19 || מ”מ ראש עיריית חדרה, טל אליהו, גילה השבוע כי בעירייה שוקדים על פתרונות מול משרד התחבורה בנושא המצוקה שנוצרה בעקבות הכניסה החדשה לעיר בכביש יצחק שמיר, והשינויים התחבורתיים שנוצרו בסמוך למחלף אולגה על כביש החוף.

לפני למעלה מחודש נפתחה דרך יצחק שמיר החדשה, המחברת בין כביש החוף אל תוך חדרה וכביש רבין. המהלך לווה בהתרגשות שכן מדובר בכניסה חדשה לעיר, אך עם השמחה החלו הבעיות. תחנת האוטובוס במחלף אולגה על כביש החוף לצפון בוטלה והותירה את התושבים ללא מענה מספק. כמו כן, הגישה אל מתחן מול החוף מכיוון גבעת אולגה נחסמה. בעוד חסימת הדרך לא תפתר כנראה, נושא קווי התחבורה תפטר

“בתחילת השבוע הייתה פגישה במשרד התחבורה עם נציגי העירייה ושם אנו מנסים כרגע לפתור כרגע את הנושא של התחנה שירדה מכביש החוף, והייתה חלק מהתנועה של תושבי גבעת אולגה שרצו לנסוע צפונה. אנחנו מאמינים שכבר כשבועיים לאחר חופשת הסוכות יהיה פתרון שיהיה כרוך בדרך שמיר יחד. אני מקווה שהעניין ייפתר ונוכל להמשיך לצאת לכיוון כביש החוף עם אוטובוסים לצפון”.

המשטרה עצרה חשוד בסחר בסמים בחדרה: מריחואנה בשווי מיליון ש”ח נתפסה

שני 07.10 || המשטרה עצרה אמש תושב חדרה בחשד להחזקת 20 ק”ג חומר החשוד כסם מסוג מריחואנה.

במסגרת פעילות רציפה והמשכית נגד סחר בסמים, הגיעו לפני שלושה ימים בלשי המשטרה לחיפוש בדירה בחדרה, במהלך החיפוש נתפסו 20 ק”ג חומר החשוד כסם מסוג מריחואנה כשהוא מוכן להפצה בשווי מוערך של למעלה ממיליון שקלים, ומעל 100 גרם חומר החשוד כסם מסוג חשיש.

מחזיק הדירה, תושב חדרה בן 28 נעצר כאמור לחקירה והיום הוא יובא לדיון בבית משפט השלום בחדרה בבקשה להאריך את מעצרו.

שריפה פרצה בבניין בשכונת גזית בחדרה

ראשון 06.10.19 || שריפה פרצה לפני זמן קצר בחדרה: מתחנת כבאות והצלה בחדרה יצאו לפני זמן ארבעה צוותים ומנוף גבהים בפיקודו של רשף צורי מכלוף לשריפה בבניין בשכונת גזית ברחוב באר אורה בעיר. במקום עשן סמיך כבד.

לפני זמן קצר נמסר מדוברות כבאות והצלה מחוז חוף כי “מוקד הבעירה על גג הבניין, האירוע נמצא בשליטה ולאחר סריקות בבניין אין לכודים או נפגעים. לוחמי האש ממשיכים בפעולות לכיבוי סופי במקום”.

התושבים דיווחו: ילד בן 4 משוטט לבד ברחוב אחד העם בחדרה

שוטרי השיטור העירוני של עיריית חדרה, הוזעקו בסוף השבוע לרחוב אחד העם בעיר בעקבות דיווח של תושבים על ילד כבן 4 שמשוטט לבד ברחוב.

השוטרים הגיעו למקום וניסו לברר עם הילד איפה הוא גר, אולם הפעוט לא שיתף פעולה ונלקח לתחנת המשטרה.

כעבור כשעה יצרה אימו קשר עם המשטרה ודיווחה על העדרותו. האם הוזמנה לתחנה שם תידרש לענות על כמה וכמה שאלות.

שלב א’ של טיילת חדרה ייחנך היום בהופעה חינם

בחדרה יחגגו היום גם את סוף הקיץ וגם יחנכו את שלב א’ בטיילת בחוף גבעת אולגה. מסיבה עברית על הטיילת החדשה תתקיים הערב החל מהשעה 19:30 בחוף עם משה והמופע ה’טיש הגדול’, לצד בירה קרה ובריזה נעימה. הכניסה תהיה חופשית לקהל.

לפני כ-5 שנים אושרה תכנית בינוי להקמת מתחמי מסחר ובילוי לאורך חוף הים הדרומי של חדרה ע”י הועדה המקומית לתכנון ובניה. הוועדה אישרה תכנית בינוי לטיילת בחוף הים ולאורכה מבני נופש, בידור, בילוי, בתי קפה, מזנונים, מסעדות, ואזורי פעילות לבאי החוף.

התכנית של חברת “אסיה חדרה ישראל בע”מ” מתייחסת ל-3 מגרשים לאורך החוף ומהווה חלק מתכנית הפיתוח הכללית של מערב חדרה שהוצבה על ידי ראש העיר צביקה גנדלמן כיעד אסטרטגי עירוני.

מדובר בפרויקט חדשני וראשון מסוגו במדינה, שיקום על חטיבת קרקע סמוכה לים וצפוי למנף ולהשביח את חדרה כולה. הפיתוח הסביבתי יכלול הקמת מגרשי חניה, הכפלת רוחב הכביש והסדרת תאורה, מעגלי תנועה ועוד. מבני המסחר יוטמעו בשטח תוך ניצול הפרשי הטופוגרפיה כדי שגגותיהם יהיו מיושרים עם פני הקרקע, כך שהמבט אל הים יישאר פתוח ואנשים הצופים מכוון הכביש יראו ים ולא מבנים. בנוסף, יתבצע גינון על גגות המבנים, כך שהמבט אל הים יהיה רצף ירוק המתמזג עם המדשאות לאורך הטיילת עד לים עצמו.

בבעלות “אסיה חדרה” מגרשים נוספים במתחם בהם מתוכננים הקמת גן אירועים, מרכז כנסים, בית מלון וכן 5 מגדלים ובהם כ-600 יח”ד ו-120 צמודי קרקע.

טיילת חוף חדרה || צילום באדיבות: חופי ברנס

תתוגבר האכיפה על אופניים חשמליים בחדרה; 570 דוחות לרוכבים עד כה ב-2019

עם פתיחת שנת הלימודים יתגברו המשטרה והעירייה את האכיפה על רכיבה באופניים חשמליים, במיוחד ליד מוסדות חינוך

מתחילת שנת 2019 עד חודש ספטמבר נרשמו 570 דוחות במסגרת אכיפה של נהיגה בטוחה על אופניים חשמליים, ועם פתיחת שנת הלימודים תתוגבר האכיפה במיוחד ליד מוסדות חינוך.

מספר הדוחות בשלושת הרבעונים בשנת 2019 הוא פי כ-3.5 ממספר הדוחות שניתנו בשנת 2018, העומד על 171. יודגש כי כל דוח על עבירות הקשורות לאופניים חשמליים עוד על סך של 250 שקלים.

נתונים אלה נחשפו בפורום אכיפה עירוני, המתכנס במסגרת “הרשות הלאומית לביטחון קהילתי”, בהשתתפות גורמי משטרה ועירייה, ביטחון, אכיפה, חינוך, פנאי ורווחה.

הפורום סקר את פעולות הרשות והמשטרה בנושאי מניעה ואכיפה, בעיקר בקרב בני הנוער, של אירועים אלימים; פעילות מניעה לשימוש בסמים ואלכוהול, התנהגויות סיכוניות, שימוש בכלים מוטורים וכדומה, תוך שימת דגש בנושא הרכיבה על אופניים חשמליים.

בנושא האופניים החשמליים מבצעים שוטרי משטרת חדרה והשיטור העירוני פעולות אכיפה נגד בני נוער ובגירים הנוהגים שלא כחוק, ובכך מסכנים את חייהם ואת חיי אחרים.

עם פתיחת שנת הלימודים הוחלט על תגבור האכיפה, במיוחד בסמוך למוסדות חינוך, אליהם מגיעים בני הנוער רכובים על כלי רכב דו גלגליים ממונעים, כמו קורקינטים ואופניים חשמליים.

בנוסף לפעולות האכיפה מתבצעים בשיתוף פעולה של המשטרה ועיריית חדרה גם צעדי מניעה כמו הרצאות בבתי ספר, חלוקת קסדות וחורי הסברה ועוד.

הפועל חדרה החליטה על מבצע לראש השנה: נשים וילדים ייכנסו בחינם

לרגל ראש השנה הפועל חדרה תערוך בשבת הקרובה מבצע מיוחד. חיילים בשירות סדיר ייכנסו חינם כנגד הצגת תעודת חוגר. בנוסף, נשים וילדים (עד גיל 15) שיגיעו עם חולצות אדומות ייכנסו אף הם חינם. הקבוצה גם תציע לרגל החג מנוי במחיר מבצע מיוחג של 500 שקלים רק ביום המשחק בקופות.

מהנהלת חדרה נמסר: “ראש השנה הוא רק תירוץ…אנחנו עושים הכל על מנת למשוך עוד ועוד אוהדים. לשמחתנו גם ללא המבצעים יש להם סיבה טובה להגיע לאחרונה, אנחנו מקווים לראות יציעים מלאים ואדומים בשבת נגד קרית שמונה”.

החברה לא עמדה בהסכם רכישת קרקעות בים בחדרה, העירייה חילתה את הערבויות שלה בגובה מיליונים

עיריית חדרה חילטה ערבויות בגובה מיליוני שקלים מכספי חברת “אסיה חדרה”, וזאת בגין הפרת חוזה מטעם החברה.

על-פי הנחיית ראש העירייה צביקה גנדלמן, פתחה עיריית חדרה לפני כשנה בהליך חילוט ערבויות, וזאת לאחר שחברת “אסיה חדרה” לא עמדה בחוזה שנחתם לפני שנים רבות עם העירייה, במסגרת רכישת הקרקעות בחוף הים, ולא הקימה את המרכז המסחרי שהתחייבה להקים בשטח לרווחת משתמשי החוף ותושבי העיר.

בית המשפט המחוזי קיבל את בקשת העירייה לחלט את כספי הערבות וקבע כי החברה הפרה את החוזה עם העירייה. לאור החלטת בית המשפט ולאחר משא ומתן ארוך מול החברה, החליטה העירייה לממש את הבקשה ובשבוע שעבר חילטה את כספי הערבויות. לאחר החילוט הגישה החברה בקשה לערעור, שמתנהלת בימים אלה בבית המשפט העליון.

בעיריית חדרה ציינו השבוע: “יש הסכם מלפני שנים רבות, שלצערנו חברת אסיה חדרה לא מכבדת אותו. יש גבול עד כמה ניתן לפגוע בתושבי העיר ולא לקיים חלק מההסכמים שעליהם חתמה החברה. לכן ראש העירייה הורה לפעול בדרך של חילוט ערבויות וזה מה שקרה בפועל”.

לכל העדכוניםחדשות חדרה

עוד בחדרה

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוז:
לקבוצת מגדלור ניוז בזמן אמת – כל החדשות מכל האזור • לקבוצת חדשות חדרה • לקבוצת חדשות אור עקיבא • לקבוצת חדשות פרדס חנה-כרכור •  לקבוצת חדשות בנימינה-גבעת עדה  • לקבוצת חדשות זכרון יעקב
—————————————————-

עוד ניוז >>

עוד בחדרה

הצטרפו אלינו


 

ארכיון כתבות
דילוג לתוכן