|מגזין סוכות| כתבת צילומים חגיגית: אור עקיבא – מבט מלמעלה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

|מגזין סוכות| כתבת צילומים חגיגית: אור עקיבא – מבט מלמעלה

-

מגדלור-פיד ♋

העננים חולפים ונעים, מסתורי שמים. עת לחשבון, זמן לנפש. כל כך רציתי להגיע למצפור מורן בבנימינה. שמעתי שמגיעים מהמחצבה, יורדים לשביל ישראל, עוברים בסבך צמחיה, על מסילת רכבת לא פעילה. יורדים, עולים, חוזרים חזרה. בסוף, נמצא המצפור. מבט מלמעלה על אזור יפהפה – על אור עקיבא. אור עקיבא ממעוף הציפור.

מלמעלה – איזור אור עקיבא נראה ירוק במיוחד. השטחים הירוקים מסביב, הים התיכון שנמצא ממערב, ארובות תחנת הכח “אורות רבין” בחדרה. מי שבולטים לעין הם מגדלי שכונת “נוף ים” ו”מבואות קיסריה” הנראים למרחוק.

התמונות שתראו מיד צולמו ממצפה מורן שעל כתף הכרמל הדרומית, בין בנימינה לזכרון יעקב. בקצה הדרומי של רמת הנדיב הוקם מצפור לזכר החייל מורן ורדי – לוחם שייטת שנפל. לפני העליה ישנה תמונה גדולה של מורן ז”ל וקטעי עיתונות ומידע על חייו ומותו. משם מטפס שביל שחלקו מדרגות לעבר המצפור. התצפית היא על אזור מישור החוף – קיסריה, אור עקיבא, ג’סר אזרקא בית חנניה וכו’ וכמובן על בנימיה – ביתו של מורן. ניתן לזהות בקלות את המקום ע”י דגל ישראל הגדול המונף שם.

חלק נוסף של התמונות צולם על ידי רחפן מעל אור עקיבא. את התמונות קיבלנו במערכת מגדלור ניוז לפרסום באדיבותו של איליה ליפשיץ.

איך מגיעים למצפה מורן? בכביש 652 בין בנימינה לזכרון יעקב, פונים שמאלה לכיוון מבצר שוני אך לא פונים ימינה אליו אלא ממשיכים לכיוון המחצבה. חונים את הרכב ליד השער החסום והולכים ברגל לכיוון מערב. כשהשביל מתפצל לשניים ליד מבנה נטוש, בוחרים בדרך הימנית וממשיכים בעלייה עד שמגיעים למצפור. טיול יפהפה לחג.

צפו בתמונות (צילומים: איתי טטרו ואיליה ליפשיץ) > 

 

 

307370cookie-check|מגזין סוכות| כתבת צילומים חגיגית: אור עקיבא – מבט מלמעלה

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

אולי יעניין אותך


 

דילוג לתוכן