אור עקיבא סיכום שבועי 12.10: דיווח על דקירה, רכב עלה באש וגם מלגות לסטודנטים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אור עקיבא סיכום שבועי 12.10: דיווח על דקירה, רכב עלה באש וגם מלגות לסטודנטים

-

מגדלור-פיד ♋

רכב עלה באש בשכונת גני רבין באור עקיבא

ושוב זה קורה, הפעם בשכונת גני רבין: רכב עלה באש הלילה בשכונה סמוך לבית. לא היו נפגעים אולם הרכב נשרף כליל. כוחות כיבוי והצלה הגיעו למקום לאחר זמן רב, ככל הנראה כי לא התקבלה פניה של תושבים. גם במשטרה החלו לבדוק אם הסיבה לשריפה.

“קמתי כהרגלי לעבודה בשעה ארבע בבוקר והרחתי ריח שרוף”, סיפרה שכנה המתגוררת ברחוב. “בדקי כל פינה בבית, לא רגועה. כשיצאתי החוצה ראיתי רכב בוער. קראתי לשכנים אולם אף שכן לא התעורר ואפילו הכלבים לא נבחו”.

נותנים גב לאקדמאים: עיריית אור עקיבא תחלק גם השנה מלגות לימודים לסטודנטים

ראשון 6.10 || אחרי שהתבשרו כי מרכז הצעירים של אור עקיבא ייחלק מלגות על סף 10 אלף שקלים, נודע בתחילת החודש כי גם עיריית אור עקיבא תחלק מלגות לסטודנטים זכאים כמידי שנה.

מלגת העירייה בשיתוף עמותת יפת”ח על סך כ-1,000 שקלים, מוענקת לסטודנטים לתואר ראשון, שני, דוקטורט, סמינרים והנדסה הלומדים במוסדות להשכלה גבוהה המוכרים על ידי המל”ג. בשנים קודמות היה ניתן להגדיל את המלגה לכדי 2,500 ש”ח בעזרת התנדבות לפר”ח, אך טרם נודע האם תהיה אפשרות הרחבה כזו גם השנה.

ניתן למלא את השאלון, לצרף את המסמכים המתאימים ולהגיש לאגף החינוך היושב ברחוב הנשיא 25. השאלון זמין להורדה באתר העירייה והגשת הבקשה למלגה תוכל להיעשות עד ה-31.10.19 בלבד.

תושבים דיווחו על דקירה באור עקיבא, מד”א הוקפץ לשכונת שז”ר אך חזר על עקבותיו

שלישי 8.10 || אמצע השבוע שעבר, שעת ערב מאוחרת. במוקד מד”א מתקבל דיווח על פצוע דקירה ברחוב עליזה יאנסן שבשכונת שז”ר בעיר. הדיווח מדבר על איזור הסמוך למרכז הפיס העירוני הנמצא בשכונה.

צוות של מד”א שנענה לקריאה הגיע למקום אך כאשר ניסו הפראמדיקים להגיע לפצוע – הם לא ככ הצליחו.

“היה דיווח ב20:41 על פצוע ליד מפעל הפיס ביאנסן עליזה”, סיפרו למגדלור ניוז במד”א, “אך צוות סרק במקום, לא איתר את האירוע וחזר על עקבותיו”.

תוכנית “צעירים בשכונה” יוצאת לדרך – גם באור עקיבא ופרדס חנה-כרכור

משרד הבינוי והשיכון השיק לאחרונה את מיזם “צעירים בשכונה” – תכנית חדשה במסגרת פרויקט “שיקום שכונות חוזר”.

התוכנית תפעל לקידום בני נוער ב-18 ישובים ברחבי הארץ הנמצאים בפרויקט השיקום- בניהם באור עקיבא, פרדס חנה-כרכור, ג’אסר א-זרקא ונתניה.

מטרת התכנית היא קידום צעירות וצעירים בתחומי שיקום שכונות להשכלה גבוהה ולתעסוקה איכותית, תוך מיצוי היכולות האישיות. במקביל, הצעירים יכירו ויתחברו עם צעירים נוספים בשכונה, יתרמו וישקיעו בקידומה באמצעות סיוע לנוער, קשישים ולקהילה כולה. תקציב התוכנית יעמוד על כ-6 מיליון ש”ח לשנה.

המיזם יפעל לצמצום פערים חברתיים בישראל, בדגש על צעירות וצעירים בגילאי 18-35, יהודים וערבים, עולים וותיקים, המתגוררים בשכונות מוחלשות, וליצירת רמת חיים איכותית של תושבים וקהילות.

התכנית תופעל בשותפות ובתיאום עם הצעירים המתגוררים בשכונה, וכן עם הרשויות המקומיות, עם מרכזי הצעירים הישוביים ועם התכניות הממשלתיות והמקומיות העוסקות אף הן בקידום הצעירים בישראל, כגון המשרד לשוויון חברתי, המשרד לפיתוח הנגב והגליל, משרד הרווחה, משרד הביטחון ועוד.

ראש השנה באור עקיבא: פרויקט “שופר בפארק” יאפשר למשפחות לשמוע שופר

תושבי ואורחי אור עקיבא, מעוניינים לשמוע שופר במהלך שעות אחר הצהריים בראש השנה? גם השנה, פרויקט “שופר בפארק” יתקיים במספר פארקים ברחבי העיר, בשני ימי ראש השנה, ימים שני ושלישי, א’-ב’ בתשרי, 30.9.19 ו-1.10.19.

בשני הימים, בשעה 17:00, יתקע בשופר הרב מנדי פלדמן בפארק היובל ועמוס אליצור בפארק או פארק בשכונת נוה אור. בשעה 18:00 יתקעו בשופר הרב אליעזר שמולביץ בפארק הדגים בשכונת נוף ים, והרב מנדי פלדמן בפארק האומגה שבסוף טיילת ביאליק.

פרויקט “שופר בפארק” מתקיים בשיתוף בית חב”ד בעיר, עמותת יחד, מתנ”ס אור עקיבא והאגף לתרבות יהודית, עמוס אליצור ואליקו מכלוף.

השנה, ניתן יהיה לתאם תקיעת שופר בבתי חולים ובמרכזי גיל הזהב וקשישים עם אליקו מכלוף, בטרם החג, והוא יגיע לקיים את מצוות החג. אליקו – 0509139251.

308000cookie-checkאור עקיבא סיכום שבועי 12.10: דיווח על דקירה, רכב עלה באש וגם מלגות לסטודנטים

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

 

דילוג לתוכן