שכונת קנדי באור עקיבא: “יש כאן עסקאות סמים והנרקומנים משוטטים באין מפריע”

שכונת קנדי באור עקיבא: “יש כאן עסקאות סמים והנרקומנים משוטטים באין מפריע”

-

מגדלור-פיד ♋

שכונת קנדי באור עקיבא || צילום ארכיון: מגדלור ניוז

המצב בשכונות הוותיקות ממשיך להפריע לתושבים באור עקיבא, ושתי תלונות חדשות שהגיעו למערכת “מגדלור ניוז” לאחרונה מלמדות על החשש ועל התחושות המאיימות עמם חיים חלק מתושבי השכונה. 

שתי תושבות השכונה, המתגוררות במובלעת שבין רחוב עליזה יאנסן לרחוב יחיאל וייסנברג בעיר, מספרות כי בשכונה כמעט ולא נערכים סיורים של השיטור העירוני.

“מכיוון שזה מתחם סגור יחסית ומוסתר מהעין, העבריינים והנרקומנים משוטטים בו באין מפריע”, מספרת תושבת השכונה. “נעשות כאן עסקאות סמים רבות, כמעט כל ערב והשימוש בסמים רק הולך וגובר. המצוקה כאן קשה. לצד זה יש להוסיף את מקרי הקטטות והאיומים. רק כשקורה משהו ומזעיקים את המשטרה השוטרים מגיעים”.

שכונת קנדי בין עליזה יאנסן ליחיאל וייסנברג. שעות הלילה הפכו למטרד וחשש || צילום: שירות מגדלור ניוז

לדברי תושבים בשכונה, אמנם הוצבו מצלמות במספר מוקדים בתוכה, “אבל כולם יודעים או לפחות משערים שהמצלמות לא פועלות. למה מחכים שיקרה משהו ולא מונעים את זה על ידי סיורים ליליים של השיטור?”, תוהה תושבת שכונת קנדי.

“גרים כאן הרבה אנשים מבוגרים שממש חוששים לצאת מהבית בשעות הערב המאוחרות כדי שלא יפגעו בהם. המקום אמנם שופץ חיצונית אבל זה הכל. אין פיקוח, אין סיורים. גם בחגים ובשבתות האחרונים היו מריבות וקטטות. וכמובן, כל הנרקומנים שמסתובבים בצורה חופשית וסוחרים בסמים. זה נורא”. 

לדברי תושבת נוספת, בעיה מטרידה נוספת היא הכלבים המשוטטים בשכונה. ,כל אחד משחרר את הכלב שלו לטייל בשכונה ללא השגחה, ועם כל אהבתי לבעלי חיים, זה מאוד מפריע. לא כולם אוהבים כלבים ויש שאפילו מאוד חוששים מהם. שלא לדבר על כך שאין מי שיאסוף את הגללים שהם משאירים אחריהם, ללא אכיפה מצד העירייה”. 

רביד חוכיימה, מפקד משטרת אור עקיבא-קיסריה, מסר בתגובה לדברים כי “כחלק מהפעילות היזומה, סיורים מתבצעים בכלל הגנים הציבוריים והמרחב הציבורי, כולל בשכונת קנדי/שז”ר, שם גם ביצענו פעילות יזומה שמתמשכת בחודשיים האחרונים. לגבי הטענה שבעלי עבר פלילי מסתובבים בשכונה – חלקם הם תושבי המקום. בנוסף, כל אדם רשאי לנוע בחופשיות אם יש לו רישום פלילי ואם לא, החוק אינו מגביל את חופש התנועה למעט מי שנמצא תחת צו.

“באשר למצלמות- בעיר קיימות מאות מצלמות במרחב הציבורי שתפקידן הוא להרתיע מפני פגיעה בתושבים/ מבני ציבור, לשמור על הציבור במרחב ולתעד את המרחב הציבורי כלל המצלמות פעילות. המשטרה אינה גוף שמירה פרטי אלא גוף אכיפה ציבורי/ ממשלתי. המשטרה מבצעת פעילות יזומה, גלויה וסמויה, ללא קריאה של הציבור, אך במידה וישנה עבירה יש לפנות למוקד 100 ולדווח. שיתוף פעולה בדיווח על עבירות יסייע לתושבים ולמשטרה להתמקד בבעיות איכות חיים ועבריינות אשר פוגעות בציבור. דיווח כללי שאינו ממוקד אין בו לתת למשטרה יכולת להפעיל כוח ואמצעים בצורה אפקטיבית אשר תיתן מענה לבעיה.

חוכיימה הוסיף וציין כי “באשר לבעלי חיים – לגבי בעיית צואת כלבים, באם יש בעלים לבעל החיים הוא ייקנס ואם בעל החיים משוטט ללא צ’יפ/רישום בעלים הוא יילקח להסגר. שם, הבעלים ישלם מחיר גבוה יותר כולל עלות הטיפול בכל יום עד שהכלב יימסר לאימוץ. בוצעו מספר מבצעים בנושא בעלי חיים וניתנו קנסות על לכלוך המרחב הציבורי והנושא נאכף באופן סדיר, בוודאי גם כשמתקבל דיווח למוקד 100/106. לשירותכם 24/7”. 

ראש עיריית אור עקיבא, יעקב אדרי, מסר בתגובה: “אבדוק את התלונות. בכל מקרה, אנחה את השיטור הקהילתי לתגבר את הסיורים בקנדי”.

 

 

309320cookie-checkשכונת קנדי באור עקיבא: “יש כאן עסקאות סמים והנרקומנים משוטטים באין מפריע”

האם הכתבה עניינה אותך? ▲

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באתר >>

אולי יעניין אותך

שוטר עירני תפס 3 נערים על אופנוע אחד, ללא רישיון וללא קסדות [רחבי הרשת]

במהלך פעילות אכיפה של שוטרי אגף התנועה באזור הדרום, הבחין השוטר בקטנוע הנמצא בתנועה ממול בכביש 25 ועליו רוכבים 3 נערים ללא קסדות. מיד נסע לעברם במטרה להפסיק את העבירה וסיכון חייהם של הרוכבים.

לידיעה המלאה


הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות