ורמוט וגולאן מחוץ לסגל מול הפועל ת”א; כץ: “יכולים להתברג בשישייה הראשונה”

אחרי שרשרת של כשלונות ויכולת חלשה, תנסה הפועל חיפה לצאת לדרך חדשה דווקא בסמי עופר, האיצטדיון הביתי שלה שלא ממש מאיר לה פנים.

ביום שבת יארחו הכרישים את הפועל ת”א (16:00), לה יש צרות משלה על אף ניצחון במחזור הקודם.

ניקולה גולאן, גילי וורמוט וגיא משפתי הפצועים, לא יעמדו לרשותו של חיים סילבס במשחקה הקרוב של הפועל חיפה ביום שבת מול הפועל ת”א בסמי עופר (16:00).

לאתר הבית של הלייב – הקליקו >> http://bit.ly/31fOxRQ

גולאן עבר צילום והיום צפויות להגיע התשובות וההחלטות כמה זמן ייאלץ לשבת בחוץ ולטפל בעצמו.

ובינתיים, ערכה הקבוצה את מסיבת העיתונאים השבועית שלה בקריית חיים בנוכחות הבעלים יואב כץ השוהה בארץ, וכן המאמן סילבס.

“אני לא חושב שיש ירידה ביכולת”, אמר כץ בפתיחת הדברים. “פתחנו את העונה טוב ואני מקווה שנתברג בשישייה הראשונה. כשאני בא לארץ יותר קל לראות את הבעיות כי אני בא מבחוץ. המועדון עובד כאן בצורה יפה והקבוצה עובדת טוב. אני מקווה שהקבוצה תנצח במשחק הבא. יש אופטימיות”.

כץ המשיך ואמר: “הליגה השנה שוויונית וכל מועדון יכול להיות למעלה או למטה. כל דקה של משחק היא מאוד חשובה, אתה צריך להיות מרוכז. אני לא יודע איך לתקן את הליקויים – זה אנשי המקצוע יודעים לתקן. הקבוצה השנה צברה יותר נקודות באותה נקודת זמן מהשנה שעברה. הקבוצה מאוד חשובה לשחקנים. היו לנו שינויים רבים בהרכב וזה טבעי שיש קצת קשיים. יש לנו את הכוח והיכולת לפתור את הבעיות בתוך המועדון”.

מאמן הקבוצה חיים סילבס לא נראה לחוץ במיוחד במסיבת העיתונאים, על אף היכולת החלשה שמציגים חניכיו.

“צריך להבין שזה מרתון, יש ימים שאנחנו טובים יותר או טובים פחות. גם אנשים על הקווים זה ככה”, אמר המאמן.

הוא הוסיף: “במשחק האחרון נוצרה תמונה מסוימת. במשחק הקודם נראינו טוב אבל הפסדנו 0:3. המשחק הקרוב זה סיפור חדש. לפעמים בהזדמנות אחת אתה נותן גול. המשחק מול הפועל רעננה היה קשה, די חפירות, ואפילו יכולנו להפסיד את המשחק לפי הוואר. אי אפשר לברוח מזה שב-4 משחקים עד כה לא ספגנו. מצד שני – 3 משחקים לא הבקענו. זה דרוש שבצור ואנחנו עובדים על זה. אני מקווה שבמשחק הקרוב הדברים ילכו קצת יותר טוב.

הקבוצה לא מנצחת כבר חודשים בסמי עופר. אתה מוטרד מזה?

“אני לא אוהב לדבר על דבר. זה כאילו יושב בתוך המוח ומגשים את עצמו. המשימות שלנו הן להסתכל לטווח ארוך וכל משחק בנפרד. כל משחק זה מאבק על מיקום ותחושות. משתדלים לא לתת לדברים שאין לנו שליטה עליהם להשפיע עלינו. באים מול הפועל ת”א מפוקסים”.

ובמשחק הקודם – טעויות השיפוט של נאאל עודה במשחק התיקו (0:0) בין הפועל רעננה להפועל חיפה הפכו לשיחת היום לאחר המשחק. השופט לא אישר שער חוקי למארחים ובהמשך גם לא פסק פנדל ברור לטובת המקומיים. מי שנהנתה מכך הייתה הפועל חיפה שלא הפסידה במשחק.

בדוח שהוציאה היום הוועדה המקצועית של איגוד השופטים נכתב:

“בדקה ה-25 צדק שופט ה-VAR כאשר המליץ לשופט לבחון פסילת שער שגויה של רעננה. אמנם התקיים מגע בין התוקף למגן, אך לא כזה המצדיק עבירה ופסילת שער. השופט טעה פעם נוספת, כאשר לאחר בחינת האירוע ע”ג המסך לא שינה את החלטתו ופירש את האירוע לא כטעות ודאית וברורה.

כמו כן, אופן העברת המסרים והשת”פ בין שופט ה-VAR לשופט לא היה החלטי כמצופה.

בדקה ה-45 טעה השופט כאשר לא פסק על בעיטת עונשין לזכות רעננה לאחר הכשלת תוקף תוך דחיפה מאחור. טעה גם שופט ה-VAR כאשר לאחר בדיקת האירוע בהילוכים החוזרים לא זיהה כי מדובר בטעות ודאית וברורה ולכן לא המליץ לשופט לבחון את האירוע במסך.

בתוספת הזמן של המחצית הראשונה צדק השופט כאשר לא פסק על בעיטת עונשין לזכות רעננה. אמנם התקיים מגע בין המגן לתוקף, אך לא כזה המצדיק עבירה.

מכבי

שופט ה-VAR פעל כמצופה, כאשר לאחר בדיקת האירוע בהילוכים החוזרים אישר את החלטת השופט”.

מי שזעמו על החלטות השופט בזמן אמת ולאחר המשחק היו אנשי רעננה שתהו מדוע צריך את טכנולוגיית הvar אם זו כלל לא מתקנת טעויות קריטיות במשחק כמצופה ממנה. גם בקרב אנשי הפועל חיפה הביעו פליאה על ההחלטות של השופט, למרות שהיו לטובתן.

[blog_news title=”עוד על הפועל חיפה” style=”” count=”5″ category=”הפועל-חיפה-לייב” category_multi=”” excerpt=”0″ link=”” link_title=””]

 

דילוג לתוכן