יקבלו את המושכות? מאמן הפועל חיפה סילבס: “זמיר ובוזגלו הביאו אלמנטים של קלילות בהתקפה וריצה לעומק”

בהפועל חיפה פתחו את השבוע בצורה שמחה למדי לאחר הניצחון המשכנע 0:3 על הפועל ת”א בסמי עופר, ששבר בצורת ארוכה מאוד בבית.

מאמן הקבוצה חיים סילבס, שכבר היה במצב נמוך מאוד טרם המשחק, כאשר עוד הפסד עלול להביא אותו מרחק פסיעה מעזיבה, הצליח להביא את שחקניו לנקודה חדה בה שיחקו היטב, ניצלו את החולשות של היריבה וידעו לנצח גם כאשר שיחקו ב-10 שחקנים הרבה דקות במשחק.

לאתר הבית של הלייב – הקליקו >> http://bit.ly/31fOxRQ

“אנחנו לא כאלה גדולים והם לא כאלה חלשים”, אמר סילבס (27.10) “התארגנו לתרחיש מסוים מול הפועל ת”א כי הם שיחקו היטב במשחקים רבים למרות שלא ניצחו. הדברים הלכו לטובתינו כבר בהתחלה. הגענו קלילים, תנועה בחלק הקדמי ורעיונות. באנו על שכרינו בשער יפה מאוד כבר בהתחלה וזה נתן לנו פוש של ביטחון”.

חיפה, הצליחה לכבוש 3 שערים, אחרי תקופת בצורת בשבועות האחרונים. סילבס: “זה נכון שבארבעת המשחקים האחרונים התקשינו בהתקפה. זה קרה גם כששיחקנו יותר טוב מול אשדוד ונגד באר שבע. לא היינו חדים ולא היינו עם אמונה. עבדנו על זה גם במבחינה מנטלית. צריך קצת מזל וגם השחקנים – בוזגלו וזמיר, הביאו אלמנטים של קלילות, רעננות וריצה לעומק”.

ומה עם בן בסט, איתו היה למאמן משבר אמון שאיים להחריב את חדר ההלבשה? סילבס אומר: “מגיע לעדן בן בסט מילה טובה. הוא הגיע אחרי עונה קשה וביחד עם הגיל שלו זה היה מעט קשה יותר. אתמול קיבלנו ממנו בדיוק מה שאנחנו רוצים. אני לא הייתי באשליות בקיץ שעדן בן בסט יעשה 30 גולים וייקח את הקבוצה על הגב שלו. ידענו את המגבלות וגם דיברתי איתו על זה. אתמול הוא היה מנהיג ושיפר את הסובבים אותו”.

על יואב כץ, שאוהב לדבר עם השחקנים, הוסיף המאמן: “אני מדבר בדרך כלל בחדר ההלבשה, אבל – בהרבה מקומות יש גורמים חיצוניים שמתעסקים במנטליות ודינמיקה קבוצתית וזה מקובל. אצלנו, יואב כץ הוא בעל הבית וגם מתעסק בדברים האלה של דינמיקה קבוצתית, הוא טוב בזה והוא עוזר לשחקנים”.

עשו את ההבדל: בלילתי וג’וניור

על פי נתוני המנהלת והנתונים הסטטיסטיים לאחר המשחק, שני שחקנים היו בולטים במיוחד לפי המספרים: הראשון הוא המגן השמאלי והחשוב – אלי בלילתי. בלילתי שהיה פעלתן מאוד במשחק הזה, הרבה לרוץ אבל בעיקר הרבה למסור: לשחקן היו 44 מסירות ומתוכן 33 מסירות מדויקות – הכי הרבה בהפועל חיפה.

בלילתי גם מוליך במשחק בטבלת המאבקים על הכדור עם 25 מאבקים, מתוכן 15 מוצלחים בהם זכה בו. גם עדן בן בסט מככב בנתון הזה עם 24 מאבקים, מתוכם 14 מוצלחים.

השני הוא פקנסיסקו ג’וניור. השחקן שהצטיין במשחק, מופיע במקום השני במסירות בקבוצה עם 38 מסירות (מתוכן 29 מדויקות). בנוסף, הוא שלישי במשחק במאבקים (23 מאבקים ו-11 מוצלחים) ומצוי גם במקום ה-3 בכדרורים במגרש עם 5 כאלה.

במקום הראשון בכדרורים ניצב גידי קניוק עם 6, כאשר גם בלילתי חוזר פה עם 6 גם הוא.

לא מפתיע שהאגף הפעיל של הפועל חיפה (וגם של הפועל ת”א) היה אגף שמאל עם 26 התקפות (לעומת 20 מהאגף הימני).

הפועל ת”א שלטה יותר בכדור עם 60% במשחק לעומת 40% של חיפה, מה שלא כל כך עזר לה לנצח.

חיפה עשתה 22 התקפות מתפרצות לעומת 13 בלבד של ת”א. ת”א הובילה בקרנות ( 7 מול 4) אבל כאמור, גם זה לא סייע לה יותר מידי.

[blog_news title=”עוד על הפועל חיפה” style=”” count=”5″ category=”הפועל-חיפה-לייב” category_multi=”” excerpt=”0″ link=”” link_title=””]

דילוג לתוכן