גלריית ההצצה הראשונה בעולם הגיעה לבנימינה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

גלריית ההצצה הראשונה בעולם הגיעה לבנימינה

גלריית ההצצה הראשונה בעולם בבנימינה

הצטרפו אלינו

מגדלור ניוז – מבזקים

ארכיון כתבות
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
הגלריה הסמוכה למתנ”ס בנימינה. במסגרת: ליאור כלפון || צילומים: המועצה המקומית ואביטל דוידזון

גלריית האומנות הזרחנית של האומן ליאור כלפון תציג בשבועות הקרובים חוויה חדשנית ומפתיעה בבנימינה. הגלרייה הוקמה כיוזמה אומנותית של האומן כלפון, תושב בנימינה, משלבת חדשנות אורבנית ומוענקת לקהילה תוך שהיא מוצבת במרחב הציבורי. מטרתה של הגלריה לגרום לצופה להסתקרן לגבי תוכן המכולה הגדולה השחורה המרושתת ב-70 עיניים וחורי הצצה ובתוך כך למשוך אותו אל חור ההצצה ולחשוף אותו לעולם האומנות הפלסטית.

“הגלריה שהציב ליאור כלפון בבנימינה נודדת בארץ מאז הגה אותה האומן והיא מביאה דרך חדשה להגשת מיצגים אומנותיים לציבור הפתוח. אלמנט הסקרנות אותו מעודדת הגלריה הייחודית הזו מושכת עניין רב. היא גם נמצאת בהלימה לגישת המועצה של עידוד יצירה מקומית שמתבטאת גם בפסטיבל בנימינה וחוצות היוצרים”, אומר ראש המועצה, איתי ויסברג.

כלפון מציין השבוע כי “הגלריה מתכתבת עם תרבות ההצצה המודרנית בה כולנו מקדישים מרבית מזמננו בהצצה לחיים של אחרים בעידן הרשתות החברתיות ומביאה מסר של בחירה חכמה יותר בתוכן שנציץ אליו ואף שואלת האם חיינו הפכו להצצה אחת גדולה?”.

בתערוכה מוצגות מספר יצירות בגדלים שונים מתוך עשרות העבודות שיצר ליאור כלפון במהלך שבע השנים האחרונות. ליאור הוא אמן ייחודי המתמחה בצבעים פלורסנטיים-זרחניים ה”נדלקים” כשתאורה אולטרה סגולה מוקרנת עליהם. אחד האלמנטים המייחדים את יצירותיו הוא חיבור קאנבסים בצורה חדשנית כך שיצירותיו מקיימות דיאלוג תלת מימדי יוצא דופן בין ציור לפיסול.

ויסברג מסכם ואומר כי “אני גאה ומודה לליאור כלפון על תרומתו המשמעותית לקהילה המקומית בהצבת גלריית ההצצה דווקא אצלנו. התברכנו בתושבים כישרוניים שגם תורמים מכישרונם לקהילה”.

 

ביום חמישי הקרוב, 31.10.19, בשעה 18:30, תערוך המועצה המקומית יחד עם כלפון אירוע פתיחה חגיגי של הגלריה שמוצבת סמוך למתנ”ס בנימינה על דרך ניל”י.  הגלריה פתוחה לקהל הרחב בכל יום בין השעות 08:00-22:00 ומתאימה לכל גיל. ההצצה לא כרוכה בתשלום.  

 

עוד ניוז >>

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on print

עוד באתר >>