כלבו של תושב חדרה תקף נערה בת 14 בקיסריה והותיר אותה נכה

בכתב האישום המקורי תואר כי הכלב לא היה קשור וכי הילדה הותקפה בלי שבעלי הכלב משגיח עליו. סניגורו של הנאשם טען כי הכלב היה קשור והנאשם עצמו הופתע מאוד מהמקרה. לבסוף, המשטרה והנאשם הגיעו להסדר - וכתב האישום בוטל מחוסר אשמה

כלבו של תושב חדרה תקף נערה בת 14 בקיסריה והותיר אותה נכה

בכתב האישום המקורי תואר כי הכלב לא היה קשור וכי הילדה הותקפה בלי שבעלי הכלב משגיח עליו. סניגורו של הנאשם טען כי הכלב היה קשור והנאשם עצמו הופתע מאוד מהמקרה. לבסוף, המשטרה והנאשם הגיעו להסדר - וכתב האישום בוטל מחוסר אשמה

מגדלור-פיד ♋

הילדה בת ה-12 מקיסריה הותקפה על ידי כלב, ננשכה, נזקקה לטיפולים רפואיים שהותירו בה צלקות, נגד בעלי הכלב הוגש כתב אישום, אך לבסוף הוא בוטל מחוסר אשמה. 

גזר הדין שניתן השבוע בבית משפט השלום בחדרה, החל בכתב אישום שהוגש בשנת 2019. בסמוך לשעה 11:30 בקיסריה, הלכה הילדה, אז כבת 12 והיום כבת 14, ברחוב זוהר ביישוב. על פי כתב האישום, באותה עת יצא הכלב מחצר ביתו של הנאשם, תושב חדרה כבן 32 היום, כאשר הכלב משוחרר וללא רצועה וללא זמן פה ותקף את המתלוננת באופן שנשך אותה בזרוע ובאמה ימנית.

כתוצאה מהתקיפה נגרמו כאמור למתלוננת חבלות וצלקות בזרוע ובאמה. “במעשים המתוארים לעיל, לא נקט הנאשם זהירות מפני סכנה מסתברת הכרוכה בחיה שבהחזקתו וזאת בדרך רשלנית שיש בה כדי לסכן חיי אדם, ואפשר לכלב לצאת מחוץ לחצרים כשאינו מוחזק באמצעות רצועה בידי אדם המסוגל לשלוט בו”. מדובר בעבירה של אי נקיטת צעדי זהירות בחיה.

את הנאשם ייצג עו”ד חאטם עייאט, ומתחילת המשפט שהתנהל תחילה אצל סגנית הנשיאה, השופטת פנינה ארגמן, ניסו הצדדים להגיע להסדר. לאחר מספר פגישות ומאמצים לא הגיעו הצדדים להסכמות והתיק הועבר לשמיעתה של השופטת רקפת סגל מוהר. בדיון שנערך בחודש נובמבר האחרון, כפר הנאשם באשמתו לאירוע וכן טען שהעובדות המפורטות בכתב האישום לא מתאימות למציאות.

לדברי עו”ד עייאט, “היו שני אירועים, אירוע ראשון שהכלב של הנאשם יצא מחצר הבית ושיחק עם הכלב של המתלוננת בסמוך לביתו, הנאשם יצא ולקח את הכלב שלו והכניס אותו לחצר, כעבור עשר דקות בערך הגיחה המתלוננת עם דוד שלה, נכנסו לחצר ביתו של הנאשם והתחילו להתלונן ולתקוף אותו על זה שנתן לכלב לצאת, שהוא לא קשר את הכלב.

“באירוע הזה, שהם נכחו שם, הותקפה הילדה על ידי הכלב, כשהכלב לא היה משוחרר, אלא הכלב היה קשור בידו של הנאשם”. בהמשך החל להעיד אביה של הילדה שהותקפה, שסיפר כי הביקור בקיסריה היה אצל הורי אשתו, ושהוא לא נכח באירוע בעת התקיפה. “לפי מה שאני שמעתי הנאשם אמר שהכלב שלו לא נושך והוא כלב ביתי, לראיה הוא קירב את כלבו לכיוון הבת שלי ואז הוא התנפל על הבת שלי ונשך אותה בזרוע ימין, באותו רגע הם חזרו הביתה, זה הרגע הראשון שראיתי את היד של הבת שלי אחרי הנשיכה”, סיפר האב בבית המשפט.

“באותו הרגע הנאשם ואשתו הגיעו לביתה של גיסתי, הם היו בסערת רגשות וגם הם הופתעו מהאירוע, אנחנו באותו רגע הזמנו מד”א ומשטרה, אשתי נסעה אם האמבולנס לבית חולים “הלל יפה” לטיפול ולתפרים”. האב נשאל מה סוג הכלב והשיב: “אקיטה”. “מפנקס החיסונים למדתי שהוא מטופל היטב, קצת קראתי עליו. קראתי שיש כמה סוגים של אקיטה. שמדובר בכלב מאוד נאמן לבעליו, הגזעים שהם מאוד מסוכנים. זה הכל”. האב סיפר עוד שלבתו יש צלקות ונקבעו לה 15% נכות על ידי פלסטיקאי מומחה.

בדיון האחרון בבית המשפט, הוצג מתווה ההסכמות בין המשטרה לסניגורו של הנאשם. על פי גזר הדין, הנאשם חזר מו מכפירתו וכתב האישום בוטל מחוסר אשמה פלילית.

לכל העדכוניםחדשות חדרה

עוד בחדרה

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

עוד ניוז >>

עוד בחדרה

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אולי יעניין אותך

השיטור העירוני בחדרה יורה על בדיקה ברחוב של אופניים וקורקינטים חשמליים

בעקבות העלייה הדרמטית בתאונות הדרכים בכלי רכב זעירים, יוצאים בעיריית חדרה וברלב”ד בקמפיין הסברה נרחב מבתי הספר ועד שלטי חוצות להגברת הבטיחות בדרכים. בנוסף, על פי העירייה, ייערכו מבצעי הסברה ואכיפה ברחובות העיר על ידי השיטור העירוני, כאשר המשטרה תוריד מהכביש רוכבי אופניים וקורקינט חשמלי ומכני וכן אופנועים. הכלים ייבדקו ע”י בוחן המשטרה ובמקביל יעברו הנהגים הסבר והדרכה קצרה על משמעות הרכיבה ודגשים על נהיגה בטוחה וזהירה במרחב העירוני.

לידיעה המלאה

דילוג לתוכן