מגדלור ניוז-סיכום שבועי 27.10-2.11.19: הנחה בדרכון, מוות בסיני, דקירה באור עקיבא ושכונת הציפורים בזכרון יעקב

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

מגדלור ניוז-סיכום שבועי 27.10-2.11.19: הנחה בדרכון, מוות בסיני, דקירה באור עקיבא ושכונת הציפורים בזכרון יעקב

-

מגדלור-פיד ♋

טסים לחו”ל? תעריף מוזל לחידוש דרכונים מתחיל

שישי 25.10 || בשורות טובות לטסים לחו”ל הזקוקים לחידוש הדרכון שברשותם: תעריף מוזל של אגרת הדרכונים ייכנס לתוקף בעוד שבוע ימים, בתאריך ה-1.11.19. ברשות האוכלוסין וההגירה מציינים היום כי התעריף החדש רלוונטי רק למי שישלם החל מה-1.11 באתר האינטרנט ועד ה-28.2. את החידוש עצמו ניתן יהיה לבצע עד ה-30.4 כל עוד התשלום נעשה, כאמור, עד ה-28.2.

לחיילי שירות חובה ומילואים אשר הצבא קבע שהם זכאים, תינתן הנחה בגובה של 50% נוספים. ברשות האוכלוסין וההגירה ציינו עוד כי ניתן לקבוע תורים כבר מעכשיו לתאריך שהוא החל מה-1.11.19 “ולחסוך מאות שקלים למשפחה”, כדבריה.

בן 82 מעמק חפר טבע למוות בסיני

שבת 26.10 || אזרח ישראלי בן 82, תושב עמק חפר, טבע למוות ביום שישי האחרון כשנכנס לצלול בראס אבו גלום בדהב שבסיני. ממשרד החוץ נמסר כי “מרגע קבלת ההודעה המצערת על מותו של האזרח מסייעת המחלקה לישראלים בחו”ל באגף הקונסולרי במשרד החוץ וקונסול ישראל בקהיר דודו בן כליפא למשפחה, ומטפלים בהעברת הנפטר לישראל”.

מזק”א נמסר כי “במהלך חופשה בדהב שבסיני, אזרח ישראלי תושב עמק חפר טבע למוות כשנכנס לצלול בראס אבו גלום, מותו נקבע זמן קצר לפני כניסת שבת | מייד עם קבלת הדיווח פועל ארגון זק״א בשיתוף משרד החוץ להעברת הגופה לארץ, וככל הנראה בשעה הקרובה יושג אישור לשיחרור הגופה מהצד המצרי”.

אירוע דקירה אירע ברחוב הכרמל באור עקיבא; פצוע בינוני פונה לטיפול

שני 28.10 || דיווח ראשוני על אירוע דקירות ברחוב הכרמל שבשכונת היובל בצפון אור עקיבא: בשעה האחרונה נשמעו צעקות ברחוב הכרמל בעיר, ולאחר מספר דקות הגיעו מספר ניידות משטרה וניידת מד”א.

על פי עדי ראייה, שהעבירו את המידע בקבוצות וואטסאפ בשכונה, מספר אנשים תקפו אדם המתגורר ברחוב. על פי המידע, אותם אלמונים ניסו לתקוף גם את רכבו של האיש.

כוננים שהוזעקו למקום דיווחו כי מהמקום פונה גבר במצב בינוני להמשך טיפול במרכז הרפואי הלל יפה בחדרה.

סקר טבע גילה: שכונה אחת בזכרון יעקב מכילה כמות חריגה ונדירה של סוגי ציפורים

רביעי 23.10 || במסגרת סקר טבע שנערך במועצה המקומית זכרון יעקב, נסקרו השטחים הפתוחים בתחום המועצה. אז התגלה כי בשכונת “חלומות זכרון” ישנם 29 מיני ציפורים על הבתים, בגינות ובפארק.

“הציפורים ניזונות ממזיקים שונים, מספקות הדברה ביולוגית נהדרת ונטולת רעלים כימיים”, אמר אבנר רינות, סוקר מטעם החברה להגנת הטבע לאתר ynet.

“מטרת הסקר הייתה לבצע הערכה אקולוגית של משאבי הטבע הקיימים בשטחים אלו, שמרביתם תוחמים את המרחב הבנוי ומהווים רצף של שטחים פתוחים, ושמקצתם “כלואים” במרחב הבנוי וכוללים בעיקר חורשות, פארקים וכדומה”. מסביר אבנר רינות, סוקר מטעם החברה להגנת הטבע”.

הכתבה המלאה פורסמה ב-YNET:

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5591471,00.html

תיעוד מטריד: ילדה רוכבת על קורקינט בנתיב נגדי באור עקיבא וכמעט נדרסת

שלישי 22.10 || מה לא נכתב על הקורקינטים והאופניים החשמליים המסוכנים והצעירים שרוכבים עליהם ללא כל ידע בחוקי התנועה? כנראה שעוד ייכתב הרבה. הסרטון הבא צולם באור עקיבא, שעה שרכב מבצע פנייה ימינה באחד הרחובות, מגיעה ילדה רכובה על קורקינט ובנס מהשמיים לא נפגעת מהאוטו.

“זה עניין של שתי שניות, והחיים של שתי משפחות באור עקיבא היו משתנים”, נכתב על הסרטון שהופץ ברשת החברתית. “חיים של משפחה אחת שהאבא היה נכנס לכלא על כלום, ומשפחה אחת שהיתה חלילה מאבדת ילדה. וזה בגלל ילדה, קורקינט, ושני הורים חסרי אחריות שמאפשרים לה לנסוע ללא קסדה, בלי ללמד אותה את חוקי הדרך ולאפשר לה לסכן את החיים ככה”.

צפו בסרטון ממצלמת הרכב >>

תושבים בפרדס חנה-כרכור דיווחו על ריח שרוף באוויר, זה מה שהתגלה

שני 28.10 || תושבים מפרדס חנה-כרכור וחריש, דיווחו השבוע על ריחות שריפה באוויר. מדובר היה בריח מחניק של שריפה שמקורו לא היה ידוע.

תושבים פעילים כנגד זיהום אוויר באיזור התלוננו ובין היתר, ראש עיריית חריש יצחק קשת בדק את הנושא ודיווחי השבוע כי ככל הנראה, מקור הריח בשלושה אתרי סילוק פסולת פירטיים בכפר ברטעה הפלשתיני.

קשת אמר: “שוחחתי עם גורמי האכיפה ואני יכול לעדכן שאנשי המנהל האזרחי (יחידת קמ”ט איכות סביבה) מבצעים פעולות לכיבוי וסגירת האתרים (בתמונה), והן צפויות להסתיים עד יום ראשון. לכולנו מגיע לנשום אוויר נקי”.

עיריית אור עקיבא אישרה העלאת שכרו של היועץ המשפטי ארונוביץ’ ב-10%

רביעי 30.10 || גזבר עיריית אור עקיבא יעקב כהן, הביא לאחרונה ללסדר היום בשולחן המועצה הצעה לאשר ‘שכר בכירים’ לשני אנשים, בניהם היועץ המשפטי לעירייה אריאל ארונוביץ’ ב-10%. “לאריאל היה הסכם עם העירייה להגדלת השכר בכל שנה, אבל מאז עברו 11 שנה ולא אושר לו”, נאמר בישיבה. “משרד הפנים סרב לו בגלל תוכנית ההבראה. הנושא הזה הגיע לבית משפט והעירייה אמרה שאין לה בעיה שיוסיופו לו שכר. משרד הפנים אמר בסדר- תאשרו במליאה מחדש. אנחנו רוצים להתחיל מעכשיו”.

חברי המועצה תמכו בהעלאה וציינו כי ללא ספק מגיע לו.

כזכור, על פרשת ארונוביץ’ ושכרו דיווחנו בהרחבה בכתבה שפרסמנו כאן ב’מגדלור ניוז’, במסגרתה תואר כיצד החליט ארונוביץ’, לאחר שנים של עבודה בעירייה – להגיש נגדה תביעה בבית הדין לעבודה בגין הכספים שחייבים לו לטענתו. כעת מסתמנת פשרה שאושרה כאמור במועצת העיר.

[קראו גם] היועץ המשפטי של עיריית אור עקיבא אריאל ארונוביץ’ תובע אותה בעצמו בכ-180 אלף שקל: “מרגיש מושפל ומבוזה”

סיכום עונת הרחצה: 46 בני אדם טבעו למוות

ראשון 27.10 || במשך חמשת החודשים האחרונים, מאז תחילת עונת הרחצה לשנת 2019, ועד היום (27.10), העניקו החובשים והפראמדיקים של מד”א טיפול רפואי ל- 228 בני אדם שנמשו מהמים, מהם: 46 שטבעו למוות, 11 במצב אנוש שנזקקו לפעולות החייאה, 7 במצב קשה, 22 במצב בינוני ו-142 במצב קל.

111 ממקרי הטביעה התרחשו בחופי הים התיכון, 28 בחופי ים המלח, 9 בחופי הכנרת, 8 בים סוף, 27 בבריכות ציבוריות, 42 בבריכות פרטיות, 2 בנחל הירקון ומקרה טביעה אחד אירע בנחל דן.

השנה נרשמה ירידה במספר המקרים בהם נדרשו צוותי מגן דוד אדום להעניק טיפול רפואי שנמשו מהמים, כאשר בשנה שעברה טופלו 257 בני אדם, בהם 72 שטבעו למוות.

  • עוד נתונים71% מהטובעים שקיבלו טיפול רפואי הם גברים, לעומת 29% נשים.

כ-29% מהטובעים בגילאים 10 ומטה – קבוצת הגיל המועדת ביותר לטביעה.מבין 64 הילדים בגילאים 1-10 שטבעו: – 20 טבעו בבריכה ציבורית – 34 טבעו בבריכה פרטית, מהם 5 טבעו למוות – 10 טבעו בחופי הרחצה, מהם 2 טבעו למוות.

ענו על משאל מגדלור-ניוז: האם תסעו לחו”ל בקיץ הנוכחי למרות הקורונה?

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן