טרקטור מפנה זבל באור עקיבא

ראש עיריית אור עקיבא לא חתם על מכתב החירום לקראת שביתת הרשויות המקומיות ביום חמישי

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

ראש עיריית אור עקיבא לא חתם על מכתב החירום לקראת שביתת הרשויות המקומיות ביום חמישי

-

מגדלור-פיד ♋

טרקטור מפנה זבל באור עקיבא

ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן, ראש עיריית אום אל פחם מחאמיד סמיר, ראש מועצת בנימינה-גבעת עדה איתי וייסברג, ראש מועצת זכרון יעקב זיו דשא, ראש מועצת ג’סר א-זרקא מוראד עמאש, ראש מועצת פוריידיס אימן מרעי, ראש מועצת פרדס חנה-כרכור הגר פרי יגור, ראש המועצה האזורית מנשה אילן שדה, ראש המועצה האזורית חוף הכרמל אסיף איזק וראש מועצת ערערה מודר יונס. כל רשימת ראשי הרשויות האלה חתמו ביממה האחרונה על מכתב פניה לראש הממשלה נתניהו ול-120 חברי הכנסת ה-22 בו קראו להם לגלות אחריות ולמנוע את קריסת השירותים העירוניים ע”י שחרור תקציבים המוערכים בלמעלה מ-מיליארד שקלים עבור תכניות בחינוך, מיגון, פיתוח, החברה הערבית ועוד. ומי נעדר מהרשימה? ראש עיריית אור עקיבא יעקב אדרי.

מעל 150 ראשי רשויות, האמונים על כ- 70% מתושבי מדינת ישראל שלחו את הפניה הדחופה לקראת השבתת כלל השירותים העירוניים ברחבי הארץ ביום חמישי הקרוב, 7.11.19 החל מהשעה 06:00.

בין ראשי הרשויות שחתומים יו”ר השלטון המקומי חיים ביבס , יו”ר מרכז המועצות האזוריות שי חג’ג’, יו”ר פורום ה- 15 רון חולדאי, ראשי רשויות חברי פורום ה-15, ראשי מועצות אזוריות, מקומיות, ערים יהודיות, ערביות, דרוזיות ועוד.

היחיד ברשויות אזור חדרה שלא חתם על המכתב. בתגובה מסר אדרי, ראש עיריית אור עקיבא: “המכתב לא הגיע אליי”

במכתב קראו ראשי הרשויות לכל אחד ואחת מחברי הכנסת לייצג את תושבי מדינת ישראל ולפעול למענם כפי שהתחייבו. “בייחוד בשעה זו בה השלטון המקומי מהווה השלטון היציב במדינה שמקיים את חיי היומיום של התושבים- יש לשים את העם מעל הפוליטיקה ומעל ההסכמים הקואליציוניים ולפעול בדחיפות להסדרת התקציבים הנדרשים.”

חיים ביבס יו”ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין מכבים רעות: “השלטון המקומי מאוחד סביב המטרה החשובה – להמשיך להעניק לתושבים שלנו את השירותים הטובים ביותר. אני מברך את מאות ראשי הרשויות החתומים על המכתב, ומודה להם על השותפות החזקה. כולנו יחד – קטנים כגדולים מובילים מאבק חשוב כרגע, בהיעדר מענה מהשלטון המרכזי, למען התושבים שלנו”.

 

יו”ר ההסתדרות ארנון בר-דוד פנה אף הוא היום (שני) לרה”מ ושרי האוצר והפנים וקרא להם להתערב ולמנוע את המשבר החמור ברשויות המקומיות. במכתב חריף ששלח בר-דוד לנתניהו, כחלון ודרעי, קרא להם יו”ר ההסתדרות להתערב ולמנוע באופן מיידי את קריסת הרשויות המקומיות. בר-דוד הודיע כי ההסתדרות תתמוך ברשויות במאבקן וכי הארגון יפעל בכל הערוצים שעומדים לרשותו על מנת לתמוך בצעדים עליהם הכריז מרכז השלטון המקומי: “לא אתן יד להחזיר את הרשויות המקומיות והמועצות האזוריות לתקופות עבר אפלות”.

בר דוד ציין כי “המציאות הפוליטית המורכבת שנכפתה על כולנו בשנה האחרונה ממשיכה לגבות מחיר ומי שממשיך לשלם על כך ביוקר הם אזרחי מדינת ישראל. הקיצוצים הנרחבים בתקצוב הרשויות המקומיות, אשר נוצרו על רקע הוואקום השלטוני, פוגעים בפעילות הרשויות ומאיימים להכניע את כושרן לספק שירותים בסיסיים לתושבים. זו שעת מבחן למנהיגות וחובתכם להתערב לאלתר על מנת למנוע משבר עמוק”.

ראש עיריית אור עקיבא יעקב אדרי מסר בתגובה: “לא קיבלתי את המכתב”.

 

313390cookie-checkראש עיריית אור עקיבא לא חתם על מכתב החירום לקראת שביתת הרשויות המקומיות ביום חמישי

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

 

אולי יעניין אותך


 

דילוג לתוכן