בשורה לתושבי חדרה: 700 מקומות חנייה חדשים סמוך לרכבת ושאטלים לת”א

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

בשורה לתושבי חדרה: 700 מקומות חנייה חדשים סמוך לרכבת ושאטלים לת”א

-

מגדלור-פיד ♋

במסגרת השקת שירות ‘נתיב פלוס’ על כביש 2, ובסיכום עם משרד התחבורה וחברת “נתיבי איילון”, חתם ראש העירייה צביקה גנדלמן על צו חנייה המהווה בשורה של ממש: חניון עם 700 מקומות, שאטלים וקווי אוטובוס חדשים לת”א.

לאחר השקת שירות ‘נתיב פלוס’ עלה צורך דחוף ובהול לשירות תחבורה ציבורית שיאפשר חנייה נוחה לכלי רכב פרטיים, ואפשרות מעבר אל כלי רכב ציבוריים, כמו הרכבת, אל מרכז הארץ. במטרה לאתר פתרון מהיר, נערך סיור משותף של משרד התחבורה וחברת “נתיבי איילון”, נציגי עיריית חדרה,  בפרויקט יצחק שמיר, לבחינת האפשרויות לפתרון.

בעקבות הסיור הוחלט להכשיר באמצעות “נתיבי איילון” חניון בשטח צפון-מערבי לתחנת רכבת חדרה,. מדובר על שטח של 20 דונם, האמור לאפשר חנייה ל-700 כלי רכב. עם הכשרת השטח לחנייה, יעמדו לשירות הבאים שאטלים מהחניון לתחנת הרכבת ובחזרה, בתדירות של כל כמה דקות וללא תשלום.

בנוסף יתווספו קווים חדשים של אוטובוסים לתל אביב שיצאו מהחניון החדש, עד תחנת השלום ובחזרה. מדובר ב-4 אוטובוסים בשעה, בשעות השיא בין 6:00 ל-9:00 בבוקר, ובשעות אחר הצהריים בין 14:00 ל-20:00.

באדיבות עיריית חדרה

קווים אלה יסעו לתל אביב ובחזרה, כלומר התדירות תהיה זהה לשני הכיוונים. בשעות שאינן שעות לחץ, תרד התדירות לאוטובוס בחצי שעה.

בד בבד יחל משרד התחבורה, באמצעות רכבת ישראל, בביצוע עבודות להקמת גשר להולכי רגל. בתום העבודות יבוטל הצורך בשאטלים, וזאת מאחר שהגשר יחבר בין צד מזרח של התחנה לצד מערב וישמש מעבר מהיר מהחניון אל תחנת הרכבת.

לאור כל זאת החלה חברת “נתיבי איילון” בעבודות בשטח, כולל חישוף הקרקע, מדידות, פינוי פסולת, ניקוי קווי ניקוז ועבודות נוספות לקראת הכשרת החניון וביצוע העבודות להקמת הגשר.

לכל העדכוניםחדשות חדרה
ענו על משאל מגדלור-ניוז: על מה אתם אוהבים לקרוא הכי הרבה ברשת – איזה תחום מעניין אתכם?

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

עוד ניוז >>

אולי יעניין אותך


 

דילוג לתוכן