חזות חדשה: שיפוץ בניינים במסגרת שיקום שכונות הסתיים לאחרונה בבלפור ויחיאל וייסנברג באור עקיבא

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

חזות חדשה: שיפוץ בניינים במסגרת שיקום שכונות הסתיים לאחרונה בבלפור ויחיאל וייסנברג באור עקיבא

-

מגדלור-פיד ♋

הבניין המשופץ. צילום: מגדלור ניוז

אחרי שב-2013 שופצו חלק מהבניינים ברחוב בלפור באור עקיבא במסגרת שיקום שכונות, בתקופה האחרונה הסתיים שיפוץ נוסף בתחילת הרחוב – בשורת הבניינים מספר 195.    

כפי שפרסמנו בעבר במגדלור ניוז, הבניינים הותיקים שברחוב בלפור, רחוב מרכזי בעיר, החלו להתפרק מפאת גילם. אלה נבנו עוד בשנות ה50 של המאה הקודמת והגיעו למצב של התפוררות. זכור במיוחד נושא קירות הבניין שהחלו להתפורר ולהתפרק בשנים האחרונות כשהתושבים המודאגים אף תיעדו את הנושא וביקשו סיוע מהעירייה.

רק כעת כאמור, לאחר מספר שנים, הגיעה הנחלה מבחינת חלק מהבניינים בתחילת הרחוב. אלה שופצו ושודרגו, עברו צביעה לדשה, קרמיקה בחדרי המדרגות, דלת כניסה חדשה בכל כניסה לבניין, חיפוי חיצוני, התקנת מסתורי כביסה חדשים ועוד.

בנוסף לבניין בבלפור, שופצו לאחרונה שני בניינים נוספים בשכונת קנדי – רחוב יחיאל וייסנברג- בניין מספר 663 ו-661.

מדובר בפרויקט של משרד השיכון שהביא את רוב הכסף, בשיתוף עיריית אור עקיבא.

הבניין לפני השיפוץ. צילום: מגדלור ניוז

ב-2013 הסתיים שיפוץ הבניין ממול – מספר 613. הוא שופץ במסגרת פרויקט שיקום שכונות המתקיים באור עקיבא במהלך השנים. פרוייקט שיקום השכונות שהונהג על ידי ממשלתו של מנחם בגין ז”ל פועל בהצלחה באור עקיבא במשך עשרות שנים. הוא נועד  להתמודד באופן כוללני, רב-תחומי ובו-זמני עם תופעת הפער החברתי המתרחב במדינה ולטפל במוקדי מצוקה חברתית ואזורי התבלות פיזית תוך התמקדות בתחומי פעילות (פיזיים וחברתיים) בעלי תשואה שיקומית מקסימאלית.

“מדובר במיזם חשוב שטורם לצמצום פערים בין השכונות הוותיקות לחדשות ולשיפור איכות החיים”, אמר בעבר שמחה יוסיפוב, ראש העירייה לשעבר וכיום חבר מועצה.”חשוב להדגיש שהדיירים באור עקיבא בניגוד למקומות אחרים לא משתתפים בעלות השיפוץ הגבוהות”.

314080cookie-checkחזות חדשה: שיפוץ בניינים במסגרת שיקום שכונות הסתיים לאחרונה בבלפור ויחיאל וייסנברג באור עקיבא

האם הכתבה עניינה אותך? ▲

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באתר >>

אולי יעניין אותך

כתב אישום נגד אב ובנו – הבן דרס אישה במעבר חצייה, האבא בא לחפות עליו

במהלך החקירה עלה החשד כי מי שנהג ברכב ופגע בהולכת הרגל הוא לא אחר מבנו של מי שהציג עצמו בזירה כנהג הרכב הפוגע וכי עד להגעת השוטרים למקום, הספיקו האב והבן להתחלף כך שהוצג לשוטרים כאילו האב הוא שנהג ברכב בעת התאונה

לידיעה המלאה