מגדלור ניוז סיכום שבועי 3-8.11.19: אישום נגד החדרתי שאיים באקדח על חתן-כלה, חיים אביטן שוב בחדר החקירות וגם- הצומת המסוכן בפנייה לרכבת בפרדס חנה לקראת טיפול

חדרה

שריפה בבניין ברחוב שיקמונה בחדרה; שני דיירים וכלב נפגעו

שבת 2.11 || היום שישי מעט אחרי השעה 04:00 לפנות בוקר התקבלה קריאה במוקד מגן דוד אדום על שריפה בבניין ברחוב שיקמונה בחדרה כאשר ישנו חשש ללכודים.

למקום הוזנקו ניידות טיפול נמרץ, כונני תגובה מיידית, אופנועים ואמבולנסים של מגן דוד אדום.

כונן תגובה מיידית רון אלקס אשר הגיע למקום דקות בודדות מרגע הקריאה מספר: ״כשהגענו למקום הבחנו בבניין כאשר מוקד השריפה נמצא בקומה החמישית. לוחמי האש אשר נכנסו פנימה על מנת לאתר את מקור האש נתקלו ב- 2 דיירים וכלב אשר סובלים משאיפת עשן. הורדנו אותם לאמבולנס והתחלנו בבדיקות מצילות חיים ולבסוף פונו להמשך טיפול בבית החולים".

נסיבות המקרה נבדקות ע״י משטרת ישראל וחוקרי השריפות של לוחמי האש.

בן 24 נפצע קשה לאחר שנפל מגובה במרכז מסחרי בחדרה

שבת 2.11 || היום בצהריים התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב שרון על פועל שנפל (מגובה עמידה) במרכז מסחרי בחדרה. חובשים ופראמדיקים של מד"א טיפלו ופינו לבית החולים הלל יפה גבר בן 24 במצב קשה עם חבלת ראש מורדם מונשם.

פראמדיקית מד"א סימון בויראת סיפרה: "כשהגענו למקום ראינו את הפצוע שוכב כשהוא בהכרה מעורפלת וסובל מחבלה בראשו. הענקנו לו טיפול רפואי שכלל מתן תרופות והנשמה ופינינו אותו לבית החולים כשמצבו קשה ויציב".

כתב אישום: תושב חדרה הגיע חמוש ואיים באקדח על חתן וכלה באולם שמחות בעיר

שני, 4.11 || המשטרה הצליחה להשתלט על תושב חדרה חמוש, בעת שאיים באקדח על חתן וכלה באולם שמחות בעיר, כי לא היה מרוצה מהתקליטן. הבוקר הוגש נגדו כתב אישום בתום החקירה

בתאריך 17.10.19 נערכה חתונה באולם שמחות בחדרה ובשלהי האירוע דרש הנאשם, תושב חדרה בן 36, להמשיך את המוזיקה ומשסורב, יצא מהאולם וחזר כעבור זמן קצר כשהוא חמוש באקדח והחל לאיים באמצעותו על החתן והכלה.

בני הזוג נמלטו מהנאשם והזעיקו את השוטרים, אשר הגיעו כעבור זמן קצר, תפסו את האקדח ועצרו את הנאשם.

מעצרו של הנאשם הוארך מעת לעת והבוקר כאמור הוגש נגדו ע"י פרק' מחוז חיפה כתב אישום בבית המשפט המחוזי.

דה מרקר: זה החשוד מהאיזור שעוכב לחקירה בפרשת השחיתות

רביעי, 6.11 || ראש עיריית חדרה לשעבר ומנהל הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, חיים אביטן, הוא אחד החשודים שעוכב לחקירה במסגרת פרשת השחיתות שעברה לשלב החקירה הגלויה בימים אלה בלהב 433. כך פורסם היום באתר "דה מרקר".

כזכור, ביום שני עצרה המשטרה עשרה חשודים ועיכבה תשעה נוספים במסגרת חקירת שחיתות חדשה הנחקרת בשלטון המקומי ובחברות ממשלתיות. בין המעורבים שעוכבו שניים הוגדרו "אישי ציבור בכירים בשלטון המקומי" – ראשי רשויות ועוזר שר. מהמשטרה נמסר כי לחשודים מיוחסות עבירות שוחד, קבלת דבר במרמה, הלבנת הון, עבירות על פי פקודת מס הכנסה וכן עבירות נוספות. לפי הודעת המשטרה, "במסגרת החקירה עלה החשד כי עובדי ציבור בכירים יחד עם אחרים, כל אחד על פי חלקו, ביצעו לכאורה עבירות שחיתות תוך מעורבות בעלי השפעה בחברות ממשלתיות ובמוסדות שלטון". לפי החשד, בכירים ברשויות מקומיות ובמשרדי ממשלה מעורבים בקידום ענייניהם של בעלי עסקים בתמורה לשוחד.

בידיעה ב"דה מרקר" היום מצוין כי אביטן הצליח ללהיחלץ משתי חקירות בעניינו בעבר, וכעת זו החקירה השלישית ומגוללים את הפרשיות בהן נחשד. לכתבה ב"דה מרקר" – ליחצו כאן.

גבר בן 50 חצה את הכביש ברחוב רמב"ם ונפגע מאוטובוס

חמישי, 7.11 || הולך רגל כבן 50 נפגע מאוטובוס ברחוב רמב"ם בחדרה.

בשעה 12:27 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב שרון על הולך רגל שנפגע מאוטובוס, ברחוב רמב״ם בחדרה. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח הלל יפה גבר כבן 70 במצב בינוני, עם חבלות בגפיים תחתונות. אלישמע

שלמה סקיטל חובש ביחידת האופנועים של איחוד הצלה סיפר: "בסיוע פרמדיק מתנדב באיחוד הצלה הענקנו סיוע ראשוני בזירת התאונה להולך הרגל שסובל מפגיעה קשה בגפיים התחתונות. לאחר מכן הוא פונה להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים כשמצבו מוגדר בינוני".

פרדס חנה-כרכור

תחבורה בפרדס חנה-כרכור: הצומת המסוכן בפנייה לרכבת לקראת טיפול וגם – הסדרת צומת התחיה-הזמיר

שני, 4.11 || המועצה המקומית פרדס חנה-כרכור מתכוננת לקראת הסדרה של מספר נקודות תחבורה בעיתיות במושבות.

בשבוע שעבר נפגשה  ראשת המועצה הגר פרי-יגור ביחד עם המנכ"ל ומהנדס המועצה עם גונן סער, מנהל אגף רשויות מקומיות בחברת נתיבי ישראל, כאשר על סדר היום היה קידום הצמתים בדרך הים לקראת ביצוע. דרך הים היא ציר מרכזי ומסוכן בו עוברים מאות כלי רכב מידי יום. עיקר הבעיה היא בצומת הפנייה לרכבת וכן לרחוב ההדרים.

במקום התרחשו מספר רב של תאונות (על אף שהוא לא מוגדר ככביש אדום) והתושבים מתלוננים על הסכנות במקום כבר שנים ארוכות.

בנוסף, עדכנה פרי-יגור כי על הפרק מצוי גם איסור פניות שמאלה והגבלת כניסת משאיות בשעות השיא לדרך הנדיב ורחוב המייסדים, חיבור רחוב הגלעד לדרך הנדיב ועוד.

בנוסף לכך, בימים אלו אנו מבצעת המועצה הסדרת צומת התחיה הזמיר לטובת שיפור בטיחות הצומת. במסגרת העבודות ושינויים זמניים בהסדרי התנועה, הצומת יהיה סגור לתנועה מיום ראשון 3.11 עד יום רביעי 6.11. הנהגים מתבקשים לנהוג בהתאם להסדרי התנועה ולתמרורים שיוצבו במקום.

בנוה פרדסים, ברחוב המסילה ובפארק העסקים: הגולשים ניסו לזהות איזו חיה מסתובבת במערב פרדס חנה?

שני, 4.11 || מה מסתובב במערב פרדס חנה? את השאלה הזו העלתה תושבת המושבה והציתה פוסט רווי ניחושים (או ידע, תלוי את מי שואלים) בנוגע לחיה שצילמה.

הפוסט עלה אתמול (א') ובו נראית חיה שדומה לשועל אולם חלק היו בטוחים שמדובר בתן. מתוך עשרות התגובות להן זכה הפוסט קיבל ה"שועל" 33 ניחושים, ואילו ה"תן" קיבל 8 ניחושים.

התושבים העידו כי ראו את החיה לאחרונה ברחוב המסילה, בפארק התעשיה קיסריה, בנוה פרדסים ועוד. חלקם ביקשו לדווח למוקד 106 ואחרים ביקשו להניח לו לנפשו מכיוון שאינו מזיק.

מה שבטוח, התלהבות הוא כן יצר.  לפוסט המקורי

המושבות

שני רכבים התנגשו בצומת ברניצקי, 3 ניידות הוזעקו למקום

שני 4.11 || תאונת דרכים אירעה סמוך לשעה 21:00 בצומת ברניצקי בין אור עקיבא לבנימינה. רכב שהגיח מכיוון דרום התנגש ברכב אחר. במקום נרשם נזק למכוניות אולם לא דווח על נפגעים.

שלוש ניידות של משטרת ישראל בנוסף לגרר הגיעו למקום על מנת לטפל בתאונה. שני צירי תנועה במקום נסגרו לתנועה במשך למעלה ממחצית השעה עד שנפתחו בחזרה בהמשך.

המשטרה חוקרת את נסיבות התאונה.

אחרי שעות: שליטה על שריפת הקוצים הגדולה ליד גבעת ניל"י

רביעי 6.11 || בשעה 14:50 הודיעה כבאות חוף כי הושגה שליטה על השריפה שהשתוללה בשטחים קוציים ליד גבעת ניל"י ותושבי גבעת ניל"י יכולים לחזור לשגרה .

בשל השטח הגדול שנשרף לוחמי האש צפויים להשאר בשטח עוד שעות עד לכיבוי סופי של האש .

בסך הכל עבדו בשריפה 27 צוותי כיבוי מארבעה מחוזות שונים ושמונה מטוסי כיבוי שביצעו 22 הטלות של חומר מעכב בעירה עד השגת השליטה .

שריפת הקוצים הגדולה פרצה לפני השעה 12:00 בין בסיס האימונים של חטיבת גולני ליישוב גבעת נילי הסמוך לכביש 6. בהמשך הוזעק סיוע נוסף של לבנות כיבוי הגיעו ממחוזות דן , מרכז ,צפון ותחנת חיפה וסה"כ 27 צוותים שכבר פועלים ביחד עם לוחמי האש מתחנת חדרה.

מטוסי הכיבוי שביצעו מספר רחב של יעפים והטלות של חומר מעכב בעירה תיחמו את האש וכרגע הכוחות פועלים בתוך השטח וממשיכים לכבות את האש, הלוחמים צפויים לעבוד עוד שעות רבות במקום עד לכיבוי סופי.

מלון אלמא זכרון יעקב יעבור לחברת ניהול אחרת מה-1.1.20

רביעי 6.11 || לילי אלשטיין וחברת מוסיקארט בע"מ, בעלי מלון ומרכז אמנויות אלמא שבזיכרון יעקב, בניהולו של שמעון קיפניס, הודיעו השבוע כי חברת "כרם מלונאות" בראשות אפרים קרמר וגדי פריבר, נבחרה לנהל את מלון אלמא החל מיום 1.1.20.

חברת כרם מלונאות המפעילה את המלונות גורדוניה ומלון יערים שבמעלה החמישה, הודיעה כי בכוונתה לשמור על הקו האמנותי המאפיין את המלון מיום הקמתו ולהמשיך ולהעסיק את צוות העובדים המסור של המלון.

מרכז האמנויות אלמא הפועל במקום במשך חמש השנים האחרונות ימשיך לפעול כבעבר, וימשיך להיות מנוהל על ידי אלשטיין.

ניצול שואה ערירי ייטמן בקיסריה: יוזמה של אזרחים קוראת להשתתף בהלוויה

חמישי 7.11 || ניצול שואה ערירי שנפטר ביממה האחרונה ייטמן מחר בבית העלמין בישוב קיסריה. יוזמה של אזרחים קוראת היום ברשתות החברתיות להשתתף בהלוויה לאור העובדה שלאיש שנפטר אין בני משפחה או קרובים .

"אני פונה אליכם בבקשה לכבד ניצול שואה ערירי שנפטר היום, אינהורן שמואל בן יוסף והלוויה תתקיים מחר יום שישי 8/11/19 בבית העלמין קיסריה בשעה 11:00", נמסר היום בהודעה במסגרת יוזמת האזרחים. "לניצול שואה זה אין בני משפחה ולכן מי שיכול, נא להגיע לכבד וללוות אותו בדרכו האחרונה".

אור עקיבא

פסי האטה חדשים נסללו בסביבת בית הספר "רבי עקיבא" באור עקיבא

שני 4.11 || הסדרי התנועה המתחדשים בשנים האחרונות סביב בית הספר "רבי עקיבא" באור עקיבא ממשיכים: ביממה האחרונה סללה עיריית אור עקיבא מספר פסי האטה בסביבת בית הספר, ברחובות רמב"ם, בן יהודה ושלמה דרדשי. פסי ההאטה טרם נצבעו בסימונים לבנים. ככל הנראה, מדובר בצעד נוסף לשיפור בטיחות התלמידים והולכי הרגל בקרבת בית הספר, על מנת למנוע נסיעה מהירה בקרבת המוסד החינוכי – הממלכתי-דתי.

בשנים האחרונות, נסללה חניית "נשק וסע" בכניסה לבית הספר, המאפשרת להורים להוריד את ילדיהם בבטחה ולנסוע. במקום חל איסור על חניה ודוחות ניתנים לאלה החונים במקום על ידי השיטור העירוני. בנוסף, מתאפשרת כניסה נוספת לבית הספר דרך השער האחורי, עד השעה 08:15 לערך, מרחוב שלמה דרדשי.

תלמיד מאור עקיבא הלומד בבית ספר לחינוך מיוחד בפרדס חנה מאחר מדי יום – והאם כבר אובדת עצות

ה', אימו של התלמיד, עברה להתגורר בשכונת אור ים בעיר | ההסעה של הבן מגיעה לאחר השעה 8:00, שעת תחילת הלימודים בפרדס חנה | העירייה: "לא התקבלה אף תלונה של האמא נשואת הפנייה באגף או דרך גורמים אחרים"

קרא עוד »

כל הזכויות שמורות למגדלור ניוז 2023

דילוג לתוכן