שלא תסתבכו עם הפקחים: נוהל פרגודים מסודר למתחם ישיבה במסעדות ובתי קפה בחדרה בחורף

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

שלא תסתבכו עם הפקחים: נוהל פרגודים מסודר למתחם ישיבה במסעדות ובתי קפה בחדרה בחורף

-

מגדלור-פיד ♋

מכבי

מכבי

לצורך עידוד העסקים, בד בבד לשמירה על חזות העיר, גיבשה העירייה נוהל פרגודים לסגירת חורף בבתי אוכל, המותרת בין אוקטובר ל-15 באפריל. 

לדברי ראש מנהלת עסקים בחדרה מירית ווקס, בעלי עסקים רבים אינם מודעים לנהלים ולהנחיות המרחביות בנושא הסגירה העונתית, ולכן נגרם מצב שבו נדרשים העסקים לפרק את הפרגולות שהוקמו שלא על-פי הנהלים. מאחר שחלק מהכלים שמספקת מינהלת העסקים הם ידע ומידע עדכני, מיידעת ווקס את בעלי העסקים בנוהל הפרגודים על מנת שיוכלו להקימם בהתאם להנחיות.

על-פי הנוהל, מותר להקים פרגודים ברחבי העיר בחזיתות מסחריות עבור בתי אוכל בלבד, לתקופה הקבועה שבין 15 באוקטובר ל-15 באפריל. באחריות המבקש לוודא שרישיון העסק כולל את השטח הכלול בסגירת החורף, ותואם לדרישות משרד הבריאות.

 

במטרה לשמור על חזות הולמת ונאה של פני העיר, פועל הנוהל לסנכרון בין כל גורמי הפנים בעירייה, ומחייב אישור של רישוי עסקים, רישוי בנייה ומחלקת תכנון עיר, ולאחר מכן הודעה רשמית לפיקוח על הבנייה.

מדובר ברשימת הנחיות מפורטת הקובעות, בין היתר, כי שטח הפרגוד לא יעלה על השטח אשר לגביו ניתן לעסק היתר להעמדת שולחנות וכסאות (ובכל מקרה לא יעלה על 35 מ”ר). כמו כן, הפרגוד יותיר מרווח פנוי של 2.5 מ’ לפחות במדרכה הציבורית למעבר הולכי רגל, ולא יוצבו כסאות או שולחנות במרווח זה.

פרגודים לאורך חזית מבנה רציף יתאמו זה לזה בגובהם ובעיצובם, לרבות חומרים וגוונים.

 

הפרגודים יהיו אנכיים וישרים, הקירוי יהיה במישור אחד ובזווית, כאשר דופן המישור המשופע יוסתר באמצעות קורות אופקיות בגימור זהה לקירות. הקירות (מילואות) יהיו מזוגגים ושקופים בשטח של 80 אחוז לפחות. שילוט בתוך המילואות יותר בצורה אופקית או אנכית, תוך הקפדה על שקיפות. השילוט יוגש לאישור כחלק מהפרגוד, ועליו תשולם אגרת שילוט.

החלונות יינתנו לפתיחה בהזזה, ולא תותר פתיחת חלונות כלפי חוץ; עמודי התמיכה יעוגנו לקרקע בצורה שתיצור פגיעה מינימלית בריצוף הרחוב או בתשתיות עירוניות; הפרגוד ינוקז בצורה מרוכזת באמצעות מרזב לכיוון חזית צידית, ולא לכיוון דלת הכניסה; מערכת התאורה אשר תשולב בפרגוד לא תפגע בהולכי הרגל במרחב הציבורי.

בכל מקרה ממליצה ווקס לבעלי העסקים לפנות לאגף ההנדסה של העירייה בטרם יחלו בהתקנה של סגירת חורף, ולקבל הנחיות מדויקות לגבי הנדרש מהם כחוק.

מינהלת העסקים עומדת לרשות בעלי העסקים בכל שאלה בטלפון 04-6211864 ובדוא”ל [email protected]

 

לכל העדכוניםחדשות חדרה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן