הצצה ראשונה: תמונות ממבנה בית יד לבנים החדש במתחם היכל התרבות באור עקיבא 📷

עוד מ-2004 מייחלים המשפחות השכולות באור עקיבא למבנה מודרני ומכובד של יד לבנים בעיר - לזכר החללים. במשך שנים הוזנח הנושא ובתוספת בעיות תקציביות, כמעט וירד מסדר היום. פריצת הדרך הגיעה לפני כ-7 שנים, אז החלה העירייה לרקום את רעיון המבנה החדש והמודרני המוקם בימים אלה מעל היכל התרבות העירוני. מגדלור ניוז מביא לכם הצצה ראשונה למבנה שעתיד להיחנך בחודשים הקרובים

מאת: מערכת מגדלור ניוז, 10.11.19, 19:31

אחרי שנים ארוכות של ציפייה, רצונות ותכנונים, קורם בחודשים האחרונים בית יד לבנים החדש באור עקיבא עור וגידים. המבנה, שנבנה בשנתיים האחרונות מעל היכל התרבות העירוני, צפוי להיות יפהפה ובעיצוב מודרני.

•קראו גם >> אור עקיבא: מחדל יד לבנים

גם בימים אלה עמלים הפועלים על מנת להשלים את הבנייה, ובניית המדרגות (הזמניות) למתחם, אפשר לנו להציץ על ההכנות והבנייה במקום, כאשר נראה כי בעוד מספר חודשים לא רב – ייחנך המבנה החדש לכבודם של החללים ולקול אנחת הרווחה של המשפחות השכולות ותושבי העיר.

בית יד לבנים הישן באור עקיבא – צילום מגדלור ניוז


סיפורו של בית יד לבנים והחלפת המבנה הישן ברחוב הרב קוק החל להתגלגל עוד ב-2004 אבל סבל מקשיים תקציביים. בשנת 2008 הודיעה העירייה כי בכוונתה להקצות מקום למבנה במתחם היכל התרבות ולאחר מכן גם חשבה לשפץ את המתחם הישן – עד לבניית החדש, אך הרעיון נפל וירד מהפרק.

ארבע שנים לאחר מכן, בשנת 2012, הודיעה העירייה כי על פי התכנון, יכיל מתחם התרבות של אור עקיבא, שכולל את היכל התרבות, מרכז המוסיקה והספרייה העירונית, גם את בית ‘יד לבנים’ וגם את מוזיאון ‘שערי הארץ’, שיספר את סיפור העליות לישראל.

 

 

 

 

 

 

בעירייה הוסיפו אז כי “תכנון הפרויקט הופקד בידיה היצירתיות של האדריכלית בתיה סבירסקי מלול, מהארכיטקטים המובילים בישראל, שעמדה גם מאחורי התכנון של היכל התרבות ומרכז המוסיקה. הכוונה שנהיה לעיר הראשונה שתספר בצורה מלומדת וחווייתית כאחד, את סיפורם של הראשונים עולי שנות ה-50 וה-60 של המאה העשרים, שהם בניהם ונכדיהם מהווים מרכיב מרכזי בחברה הישראלית”.

קבלו הצצה ראשונה אל מתחם מבנה יד לבנים החדש באור עקיבא – V