הסלמה במצב הביטחוני: באיזור חדרה עוקבים בדריכות אך אין שינוי בהנחיות והשגרה היחסית נשמרת [מבזק 16]

הסלמה במצב הביטחוני: באיזור חדרה עוקבים בדריכות אך אין שינוי בהנחיות והשגרה היחסית נשמרת [מבזק 16]

-

מגדלור-פיד ♋

צילום: דובר צה”ל

המתיחות בדרום הכניסה חצי מדינה לכוננות ספיגה, בעקבות חידוש החיסולים של צה”ל ברצועת עזה. בעוד שבדרום, בנגב, בשפלה ובגוש דן נשמעו אזעקות והתושבים הונחו להימצא בסביבת מקלטים, באיזור חדרה והשרון הצפוני אין הנחיות מיוחדות בנוגע למצב.

עיריית חדרה עדכנה הבוקר כי “לנוכח המתיחות בדרום, נמצאת עיריית חדרה וראש העירייה בקשר רצוף עם פיקוד העורף לקבלת עדכונים שוטפים, ובמידת הצורך גם הנחיות”. צביקה גנדלמן אמר כי בעיר חדרה נמשכת השגרה, ונכון לעכשיו אין ההנחיות מיוחדות, למעט בקשה להיות קשובים להודעות פיקוד העורף. גנדלמן מדגיש כי “עיריית חדרה ערוכה למתן שירות לתושביה בכל תרחיש והתפתחות, ובשם תושבי חדרה מחזק ראש העיר את ידי התושבים ביישובי הדרום. יודגש כי במוקד העירוני ערוכים לתת מענה לכל פנייה שתגיע”.

מהמועצות המקומיות פרדס חנה כרכור ובנימינה-גבעת עדה נמסר “לאור ההתפתחויות הבטחוניות האחרונות נכון להדגיש כי אין הנחיות מיוחדות לאיזורנו. אנחנו עוקבים בדריכות אחר המצב ונעדכן על פי הצורך. אנא המשמעות להוראות פיקוד העורף. כולנו עם תושבי המדינה הנמצאים בטווח הסיכון של טרור הרצועה”.

מהמועצה האיזורית חוף הכרמל מסרו לקראת 9:30 כי ל”נוכח ההסלמה מטה המועצה מקיים בשעה זו הערכת מצב יחד עם גורמי פיקוד העורף. נכון לשעה זו, אין שינוי בהנחיות ההתגוננות באזורנו. שימו לב בהישמע אזעקת אמת, יש לפעול בהתאם להנחיות פיקוד העורף- “הכי מוגן שיש” ולשהות במרחב מוגן 10 דקות”.

קודם לכן, תנועת הרכבות לדרום נעצרה וכן כבישים וצירים נחסמו במקביל להעלאת הכוננות של פיקוד העורף בעקבות מה שמסתמן כחיסול, על פי מקורות פלסטינים של בכיר בג’יהאד האיסלמי הפלסטיני.

דובר צה”ל הודיע לפנות בוקר כי “בפעילות משותפת של צה”ל ושירות הביטחון הכללי נתקף בשעה האחרונה מבנה בו שהה בכיר מפקדי הג’יהאד האיסלמי הפלסטיני (גא”פ) ברצועת עזה, בהאא’ אבו-אלעטא. פעולה זו אושרה על-ידי ראש הממשלה ושר הביטחון, בנימין נתניהו.

בעקבות כך, צה”ל תגבר את כוחותיו וערוך למגוון רחב של תרחישים התקפי. מרכבת ישראל נמסר כי בהנחיית גורמי הבטחון, הופסקה באופן זמני תנועת הרכבות בקטע שבין אשקלון לבאר שבע, ותחנות שדרות, נתיבות ואופקים סגורות לשירות.

כיפת ברזל – צילום נתן פליישר ויקיפדיה

“רכבות בקו הנגב המערבי (רעננה-באר שבע), מתחילות ומסיימות את נסיעתן מצפון בתחנת אשקלון.  נוסעים מ/אל באר שבע יעשו שימוש בקו המזרחי, העובר דרך תחנות לוד, להבים רהט וקריית גת”.

בעיר ב”ש ובערים נוספות בעוטף עזה, בשפלה ובגוש דן התבטלו הבוקר הלימודים.

מצה”ל הוסיפו בנושא התקיפה כי “אבו-אלעטא חולל הלכה למעשה את רוב פעילות הגא”פ ברצועת עזה, והיווה “פצצה מתקתקת”. אבו-אלעטא הוביל ועסק באופן ישיר בפיגועים ובניסיונות לפגע באזרחי ישראל ובחיילי צה”ל במתווים שונים ובהם ירי רקטי, ירי צליפה, שיגור רחפנים ועוד.

“בהאא’ אבו-אלעטא  אחראי למרבית הפיגועים בשנה האחרונה מרצועת עזה, ימי הקרב סמוך ליום הזיכרון, ירי על פסטיבל שדרות ב-25 באוגוסט 2019, והאחרון שבהם ירי מטח הרקטות לעבר העיר שדרות ויישובי העוטף, ביום שישי ה-1 בנובמבר 2019.

“אבו-אלעטא קידם בימים האחרונים מוכנות למימוש מיידי של פיגועים במתווים שונים נגד אזרחי ישראל וחיילי צה”ל, בהם אימון חוליות לפיגועי חדירה וצליפה, שיגור רחפנים, והיערכות לירי רקטי לטווחים שונים.

“פעולת הסיכול שבוצעה בשיתוף פעולה של צה”ל ושירות הביטחון הכללי, על בסיס מודיעין מדויק ויכולות מבצעיות גבוהות, מהווה מהלך מנע ממוקד ונקודתי להסרת איום ממשי של ארגון הגא”פ”.

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

הצטרפו אלינו


דילוג לתוכן