לא יפה ומזהם: פסולת בניין ואשפה לא מנוקים מזה זמן רב במרכז אור עקיבא

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

לא יפה ומזהם: פסולת בניין ואשפה לא מנוקים מזה זמן רב במרכז אור עקיבא

-

מגדלור-פיד ♋

הפסולת בשטח המע”ר באור עקיבא, ליד רחוב רבי נחמן מברסלב

מכבי

לפני מספר שנים נפתח רחוב רבי נחמן מברסלב – הרחוב האחורי של דיירי רחוב עשרת הרוגי מלכות באור עקיבא. האזור סמוך לאותו רחוב, ממנו ניתן להגיע לכיכר המע”ר או למחלף אור עקיבא, סובל מזה זמן רב מלכלוך והזנחה – זאת לצד הררי פסולת בניין שאינה מטופלת וככל הנראה מגיע מבניית השכונות החדשות הצמודות. 

תושבי הרחוב חוזרים על תלונותיהם בנושא מול עיריית אור עקיבא ואף מתעדים את המתרחש. כמויות הפסולת הגיעו לאחרונה להרים של ממש, מלאים בפסולות מכל מיני סוגים ובקרבת מקום אף רכב שהחנה הפך למוקד של ניפוץ חלונות והפיכתו לרכב לפירוק – מבלי שאיש מפנה אותו משם. 

בשטח, צפוי להיבנות מבנה עיריית אור עקיבא החדש, כחלק מהתכנון העירוני. מדובר בכביש ששימש טרם בניית כיכר המע”ר את הכביש המחבר בין אור עקיבא לקיסריה. כאמור, האזור נראה מוזנח מאוד היום ולא מטופל. 

עוד מהפסולת בשטח המע”ר || צילומים: מגדלור ניוז

 

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר בתגובה: “מבדיקת המשרד עולה, כי לא התקבלה אצלנו כל פניה בנושא זה. לפי החוק בישראל, על הרשות המקומית לפנות מפגעי פסולת משטחה, ועל כן יש לפנות אליה ולבדוק אם מוכר לה המפגע וכיצד היא פועלת לסילוקו. כמו-כן, כל הקשור בבנייה בעיר הוא באחריות הרשות המקומית והיא האחראית על היתרי הבניה הניתנים לקבלנים, המכילים דרישות לפינוי מוסדר של פסולת. יש לציין כי המשרד להגנת הסביבה פועל באופן יום-יומי ושוטף לצמצום מפגעי הפסולת בישראל. פעולות אלו מתרכזות בתמיכה בהקמת תשתיות ארציות ראויות לטיפול בפסולת ובפעולות אכיפה ממוקדות נגד מפרי חוק. המשרד להגנת הסביבה מפעיל מענה לציבור במגוון אמצעים. למקרי חירום ניתן לפנות למוקד הסביבה בטלפון 6911*”. 

ראש עיריית אור עקיבא יעקב אדרי מסר כי הנושא יטופל וכי יעשה מבצע ניקיון בכל השטח המדובר.  

 

 

 

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

ענו על משאל מגדלור-ניוז: איך תחגגו השנה את ראש השנה?

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

דילוג לתוכן