|סערת המכרז| חילוקי דעות בנוגע להליך המכרז הפנימי לתפקיד סגן מנהל מתנ”ס אור עקיבא

|סערת המכרז| חילוקי דעות בנוגע להליך המכרז הפנימי לתפקיד סגן מנהל מתנ”ס אור עקיבא

-

מגדלור-פיד ♋

מתנ”ס אור עקיבא || צילום: מגדלור ניוז

ועדת כח אדם, המורכבת מנציגי ציבור ויו”ר הנהלת המתנ”ס באור עקיבא שלום שבתאי, התכנסה בצהריים (חמישי) לדון במועמדים שהגישו את מועמדותם לתפקיד סגן מנהל המתנ”ס במסגרת מכרז פנימי. בין היתר, הגישו מועמדות לתפקיד, מנהל הספרייה העירונית יוסף אבוחצירא וספרן הספרייה העירונית סשה מטטוב.

הוועדה בחרה בפרי בן חיון, שנבחרה לסגנית מנהל המתנ”ס באור עקיבא ומינויה לא אושר לפני כחודשיים בעקבות חוות דעת של היועץ המשפטי של המתנ”ס.

סוגיית מינויה של בן חיון לסגנית המנהל עמדה במוקד ישיבות הנהלת המרכז הקהילתי שהתכנסה בראשית השבוע, לראשונה, מאז פרוץ המשבר לפני כחודשיים. ממידע שהגיע ל”מגדלור ניוז”, עולה כי הישיבה היתה טעונה מאוד ובה עלתה דרישה מיו”ר הנהלת המתנ”ס שלום שבתאי להתנצל על דברים שכתב ברשת החברתית פייסבוק לפני כחודש. שבתאי, כזכור, ציין אלו חברי הנהלה תמכו במינויה של בן חיון לסגנית המנהל ואלו התנגדו – דבר שגרם לסערה לאחר שרבים כינו את ההחלטה שלא לתמוך במינוי – כמניע אישי.

השתלשלות העניינים: עו”ד שבתאי הביא את מינויה של בן חיון לסגנית מנהל המתנ”ס לאישור ההנהלה לפני כחודשיים. למינוי הושג רוב על אף שבישיבה לא נכחו כל חברי ההנהלה שתמכו במהלך. מיד לאחר המינוי, שיגרו מספר חברי הנהלה מכתב ליועץ המשפטי של המתנ”ס, ובו דרשו לבדוק האם מדובר במינוי חוקי ומשפטי. בחוות הדעת של היועץ המשפטי שהגיעה לאחר מכן נכתב כי המינוי מבוטל לאור העובדה כי לא התקיים מכרז לתפקיד.

יו”ר הנהלת המתנ”ס עו”ד שלום שבתאי ופרי בן חיון || צילומים: מערכת מגדלור ניוז

בעקבות אותו מכתב, החל דין ודברים בין עו”ד שבתאי ליועץ המשפטי של המתנ”ס ולאחר מספר שיחות וישיבה בנושא, דבק היועץ המשפטי בעמדתו כי מדובר במינוי לא תקין ועל כן הוא בטל ומבוטל. שבתאי הודיע כי יכנס בשנית את ההנהלה לדון בנושא על מנת לנסות ולשכנע את חבריה לאשר את המינוי. במקביל, המשיך השיח ברשתות החברתיות לתסוס – כאשר התומכים במינוי משתמשים בביטויים פוגעניים כלפי אלה שהתנגדו למהלך.

לטענת גורמים שנכחו בישיבה השבוע, ההצעה לקיים מכרז זכתה לביקורת, אך בסופו של דבר הצליחה לזכות לקידום. גם בקרב עובדי המתנ”ס וגם בקרב חברי הנהלה, המצב שנוצר מטלטל את המערכת. מצד אחד, רבים טוענים כי מינוי סגן למנהל המתנ”ס אינו נחוץ – זאת לאור היקפי הפעילות של המתנ”ס ודעתו של מנהל המתנ”ס בעצמו שהושמעה בישיבות על כך שהוא מתנגד למינוי סגן. מצד שני, שבחים להם זוכה בן חיון הביאו את יו”ר ההנהלה לקדם את מהלך מינויה לסגנית כאות הערכה.

הביקורת הרבה כלפי המהלך הגיעה השבוע לשיא – בעקבות “ניהול הליך לקוי ומבזה” כדברי המבקרים: ההודעה על המכרז נשלחה לעובדים באמצעות מסרון ונתלה על לוח המודעות של המתנ”ס בלבד, ולא נשלחה במייל בצורה מסודרת. בד בבד, להשתתפות במכרז אין צורך בשום תנאי בסיסי או תנאי סף, אין צורך בתואר אקדמי כמקובל במשרה מקבילה דומה בחברה למתנ”סים, אלא התאפשר להשתתף בו באמצעות הגשת קורות חיים בלבד. לשון ההודעה שנשלחה לעובדים: “לעובדי המתנס שלום, עפ”י החלטת ההנהלה מיום 10/11/19 מפורסם בזה מכרס פנימי לתפקיד סגנ/ית מנהל המתנס (בתואר). מועמדות וקורות חיים ניתן להגיש אל מנהל המתנס עד ליום חמישי 14/11/19 בשעה 12:00 בצהריים. המשך יום נעים לכולם!”.

יו”ר ועד עובדי המתנ”ס, יוסף אבוחצירא, המשמש כמנהל הספריה העירונית התרעם על המהלך וטען כי מלבד העובדה שאין צורך ואין הצדקה במינוי סגן מנהל המתנ”ס, ההליך פגום מראשיתו לאור העובדה כי אין תנאי סף, בין היתר, לתואר אקדמאי. אבוחצירא, שהגיש מועמדות לתפקיד, מתכוון לפנות ולהציג את הפגמים בניהול המכרז בפני גורמים שונים ברחבי הארץ, בהם רשם העמותות. היום התקיימה אסיפת עובדים ראשונה בנושא, וצפויות עוד פגישות נוספות. גם הסתדרות העובדים מעורבת במהלך.

“זה מחטף”, כעס היום גורם המעורה בפרטים. “המינוי תפור מראש, והוא לא נעשה לפי הכללים של החברה למתנ”סים על אף שבישיבה דובר על כך באופן מפורש”.

מיו”ר הנהלת המתנ”ס, שלום שבתאי, טרם התקבלה תגובה. 

 


לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

עוד באור עקיבא

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אולי יעניין אותך


מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן