הצטרפו אלינו

מגדלור ניוז – מבזקים

ארכיון כתבות
עמדת מיחזור פסולת אלקטרונית חדש בעיר || צילום: אגף שפ"ע

לראשונה באור עקיבא: עמדות מיחזור פסולת אלקטרונית

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
עמדת מיחזור פסולת אלקטרונית חדש בעיר || צילום: אגף שפ"ע

עמדת מיחזור פסולת אלקטרונית חדש בעיר || צילום: אגף שפ”ע

אור עקיבא מיישרת קו עם התחום הסביבתי המתפתח בארץ, ומכניסה לתחומה, לראשונה, עמדות מחזור אלקטרונית.

מנהל אגף שפ”ע בעיר, פבל אליזרוב, מציין היום כי “עיריית אור עקיבא בשיתוף פעולה עם תאגיד אקומיוניתי החלו בפיילוט והציבו שתי עמדות מחזור. האחת, בשדרות דוד המלך בשכונת אורות, בפינת רחוב הסיגלית, והשניה בשכונת היובל ברחוב הר סיני. כל מי שמעוניין למחזר פסולת אלקטרונית בשכונה הוותיקה יוכל לעשות זאת ברחוב הלל, במחסני קשתות”.

מהי פסולת אלקטרונית?
ציוד או אמצעים אשר אינם יכולים עוד לשרת את המטרה שלשמה יוצרו ועל פי הדירקטיבה האירופאית פועלים על מתח חשמלי. פסולת אלקטרונית מכילה חומרים רעילים רבים ביניהם עופרת, סלניום, כספית, קדמיום, בריליום, בדיל ומעכבי בעירה בחלקי הפלסטיק השונים. טיפול בפסולת אלקטרונית עלול לכלול סיכון רב לעוסקים במיחזורו ויש לנקוט באמצעי זהירות מחמירים ביותר. בעיית הפסולת האלקטרונית בעולם חמורה ביותר ובבסיסה עומדת הבעיה של הגעת פסולת אלקטרונית למשרפות ומזבלות ציבוריות בהן לא נעשה טיפול ראוי. בנוסף, מדינת ישראל דלה בשטחי הטמנה ועל כן גם סוגיה זו מהווה סיכון אקולוגי משמעותי.

בנוסף לכך, פסולת אלקטרונית מכילה יסודות נדירים רבים אשר נידרשים לתעשיות הטכנולוגיה השונות, ואשר מיחזורם מתוכה יכול להביא לחיסכון כספי ניכר, ולהפחתת התלות באספקה שלהם מסין שהיא המפיקה הגדולה בעולם של חומרים אלה.

אליזרוב מציין כי על פי סעיף 30 (א) לחוק לטיפול סביבתי בציוד חשמלי ואלקטרוני נקבע כי משווק המוכר ציוד חשמלי ואלקטרוני המתאים לשימוש ביתי, יאפשר לקונה למסור לו, במועד המכירה או האספקה, פסולת ציוד חשמלי ואלקטרוני דומה בכמות או במשקל הדומים למוצר הנמכר, ולא ידרוש ממנו תשלום או תמורה על כך. כלומר, צרכן הרוכש מקרר רשאי לדרוש פינוי מקרר בלבד ואם הוא קנה מכונת כביסה, רשאי הוא לדרוש את פינויה של מכונת הכביסה הישנה, כל זה ימנע מכם להתעסק בעניין שימוש בעמדות מחזור.

על מכשירי החשמל עליהם חל החוק – ניתן לקרוא באתר המועצה הישראלית לצרכנות.

 

מעניין באתר >>

שתפו את הכתבה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on print

מעניין באתר >>

עוד באתר >>