עמדות מיחזור הסוללות חוזרות לאור עקיבא

עשרות מיכלים לאיסוף הסוללות המשומשות הוצבו ברשתות שיווק, קופות חולים, המתנ"ס, הספריות, בכל משרדי העירייה וגופי סמך • לפני כחודש נכנסו לעיר עמדות מיחזור פסולת אלקטרונית
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

עמדות מיחזור הסוללות חוזרות לאור עקיבא

עשרות מיכלים לאיסוף הסוללות המשומשות הוצבו ברשתות שיווק, קופות חולים, המתנ"ס, הספריות, בכל משרדי העירייה וגופי סמך • לפני כחודש נכנסו לעיר עמדות מיחזור פסולת אלקטרונית

מגדלור-פיד ♋

לאחר שנכנסו לראשונה לעיר עמדות מיחזור פסולת אלקטרונית, בשבוע האחרון חזרו ברחבי העיר גם עמדות מיחזור סוללות. עשרות מיכלים לאיסוף הסוללות המשומשות הוצבו ברשתות שיווק, קופות חולים, המתנ”ס, הספריות, בכל משרדי העירייה וגופי סמך.

לדברי מנהל אגף שפ”ע בעיר, פבל אליזרוב, “סוללה או בטרייה הינה מכשיר אלקטרוכימי – הבטריה מספקת חשמל למכשירים אלקטרוניים על ידי המרה של אנרגיה כימית לאנרגיה חשמלית. רבים מהמכשירים שאנו משתמשים בהם ביומיום עובדים על סוללות ביתיות ואת כל הסוללות המשומשות מהמכשירים הבאים, ועוד רבים אחרים, ניתן היום להניח במיכלי מיחזור: טלפונים סלולריים, מחשבים ניידים, מכשירי שמיעה, שעונים, מצלמות, פנסים, מברשות שיניים חשמליות, מחשבונים ועוד. אנחנו קוראים לכל התושבים לשמור על איכות הסביבה ולמחזר”.

כזכור, לפני כחודש העיר יישרה קו עם התחום הסביבתי המתפתח בארץ, והכניסה לתחומה, לראשונה, עמדות מחזור אלקטרונית. מנהל אגף שפ”ע בעיר, פבל אליזרוב, ציין כי “עיריית אור עקיבא בשיתוף פעולה עם תאגיד אקומיוניטי החלו בפיילוט והציבו שתי עמדות מחזור. האחת, בשדרות דוד המלך בשכונת אורות, בפינת רחוב הסיגלית, והשניה בשכונת היובל ברחוב הר סיני. כל מי שמעוניין למחזר פסולת אלקטרונית בשכונה הוותיקה יוכל לעשות זאת ברחוב הלל, במחסני קשתות”.

עמדת מיחזור פסולת אלקטרונית חדש בעיר || צילום: אגף שפ”ע

מהי פסולת אלקטרונית?
ציוד או אמצעים אשר אינם יכולים עוד לשרת את המטרה שלשמה יוצרו ועל פי הדירקטיבה האירופאית פועלים על מתח חשמלי. פסולת אלקטרונית מכילה חומרים רעילים רבים ביניהם עופרת, סלניום, כספית, קדמיום, בריליום, בדיל ומעכבי בעירה בחלקי הפלסטיק השונים. טיפול בפסולת אלקטרונית עלול לכלול סיכון רב לעוסקים במיחזורו ויש לנקוט באמצעי זהירות מחמירים ביותר. בעיית הפסולת האלקטרונית בעולם חמורה ביותר ובבסיסה עומדת הבעיה של הגעת פסולת אלקטרונית למשרפות ומזבלות ציבוריות בהן לא נעשה טיפול ראוי. בנוסף, מדינת ישראל דלה בשטחי הטמנה ועל כן גם סוגיה זו מהווה סיכון אקולוגי משמעותי.

בנוסף לכך, פסולת אלקטרונית מכילה יסודות נדירים רבים אשר נידרשים לתעשיות הטכנולוגיה השונות, ואשר מיחזורם מתוכה יכול להביא לחיסכון כספי ניכר, ולהפחתת התלות באספקה שלהם מסין שהיא המפיקה הגדולה בעולם של חומרים אלה.

אליזרוב ציין כי על פי סעיף 30 (א) לחוק לטיפול סביבתי בציוד חשמלי ואלקטרוני נקבע כי משווק המוכר ציוד חשמלי ואלקטרוני המתאים לשימוש ביתי, יאפשר לקונה למסור לו, במועד המכירה או האספקה, פסולת ציוד חשמלי ואלקטרוני דומה בכמות או במשקל הדומים למוצר הנמכר, ולא ידרוש ממנו תשלום או תמורה על כך. כלומר, צרכן הרוכש מקרר רשאי לדרוש פינוי מקרר בלבד ואם הוא קנה מכונת כביסה, רשאי הוא לדרוש את פינויה של מכונת הכביסה הישנה, כל זה ימנע מכם להתעסק בעניין שימוש בעמדות מחזור.

על מכשירי החשמל עליהם חל החוק – ניתן לקרוא באתר המועצה הישראלית לצרכנות.

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן