|סערת המכרז במתנ”ס אור עקיבא| חבר הנהלה: המנהל התקין לא נשמר; עובדי המתנ”ס יתכנסו בשבוע הבא

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

|סערת המכרז במתנ”ס אור עקיבא| חבר הנהלה: המנהל התקין לא נשמר; עובדי המתנ”ס יתכנסו בשבוע הבא

-

מגדלור-פיד ♋

חבר הנהלת מתנ”ס אור עקיבא מאיר פנחסוב, קורא הבוקר ליו”ר הנהלת המתנ”ס שלום שבתאי לעצור את הליך המינוי לתפקיד סגן מנהל המתנ”ס, שכן הדבר עלול לפגוע ולדרדר את מערכת היחסים בין העובדים. במקביל, מתריע פנחסוב על הצורך ב”שמירה על המנהל התקין” במוסד התרבות של העיר.

כחצי יממה לאחר הפרסום ב”מגדלור ניוז” על חילוקי הדעות במתנ”ס אור עקיבא, באשר למכרז הפנימי שנוהל בימים האחרונים לבחירת סגן מנהל המתנ”ס, ממשיכה להישמע ביקורת חריפה על המהלך, מצד עובדים ומצד חברי הנהלה. “שלום שבתאי, היום אחרוג ממנהגי ואעשה קצת סדר בדברים”, כתב פנחסוב בתגובה לפוסט שפרסם שבתאי על החלטת ועדת כח האדם למנות את פרי בן חיון לתפקיד סגנית המנהל.

פנחסוב מציין בתחילת דבריו כי “העובד סשה מתתוב היה מועמד לפיטורין על ידך ועל ידי ההנהלה, בהמלצת ועדת כ”א לפני מספר חודשים, החלטה שאני היחידי שהתנגדתי לה. רציתם לזרוק אדם בן 62 (אגב, בעל תארים אקדמאיים) למאגר האבטלה. אז, אני לא רצתי לפייסבוק ולעיתונות לספר כמה הצביעו נגד וכמה בעד. וכך היה מצופה גם בנושא זה. דבר שני, אתה נמצא ב”ריצת אמוק” למינוי סגן. כאשר המנהל אומר בריש גליי שאין לו צורך בסגן וכי הפעילות במתנס אינה מצריכה מינוי כזה. ואף עלולה לפגוע במערכות היחסים בין העובדים להנהלה. אין צורך=אין מינוי. כאמור ולידיעתך, לי אין בעייה עם פרסום שמי, משום שאני פועל מתוך שמירה על כללי המינהל התקין ושיקולים עיניינים בלבד. אבל ידידי היקר רק תדייק.

הוא הוסיף: “בנוגע לעובדת פרי חיון, אכן, נוכחתי לדעת ולהיחשף לפעילותה היוצאת דופן לטובה כעובדת הארגון. מי כמוני יודע כמה צריך לפרגן לדור הצעיר שגדל מתוך המערכת ולהשקיע במשאב האנושי שמהווה חלק עיקרי בהצלחת המתנ”ס והעיר. ולכן, הצעתי במכתבי אלייך להעלות לסדר הצעה לתגמול העובדת (בהתאם לחוק ולהיתכנות הכלכלית) לרבות, תוספת שכר, מענק וכו. ואכן שכחת לציין שבישיבה האחרונה אישרנו פה אחד הצעה לתת לעובדת יום וחצי בשכר על חשבון המערכת היות והתחילה לימודים אקדמאים, והורדנו לועדת הכספים את ההצעה לשקול השתתפות כספית עם העובדת בשכר הלימוד בהתאם לחוק ולמקובל וכאמור לפתוח בזאת אופק וצוהר לעובדים נוספים שיצאו ללמוד. ובהזדמנות זו, אציין שאין לי שום דבר חלילה נגד פרי ולדעתי עתיד גדול לפנייה ומכאן אאחל לה בהצלחה בלימודים. הפצרתי בך בישיבת ההנהלה להתנצל ולחזור בך מדברייך בעיתון שלך שם טענת שאני חלק מ”קומץ אנשים קטנים”. ועוד הוספת בפייסבוק שאני פועל משיקולים זרים. כל זאת משום שדעותינו שונות. ואבוי לנו אם נסכים על כל דבר. זו תהייה פגיעה בדמוקרטיה. אני אחזור ואומר, השיקול היחידי שעומד לנגד עיניי הוא כללי המינהל התקין. עובדה שהיועץ המשפטי של העמותה חרט שחור על גבי לבן בנוגע להחלטה. לסיכום, ידידי היקר, במת הפייסבוק והפלטפורמה בה בחרת לנהל את ישיבות ההנהלה והחלטותיה לא מכבדות את העובדת, את המערכת והאירגון, חברי ההנהלה ובטח שלא אותך.  אני קורא לך לחדול מכך”.

לטענת פנחסוב, הוא פרסם את התגובה בפוסט שפרסם עו”ד שבתאי אמש בנושא המכרז, אך זו נמחקה ולטענתו אף נחסם על ידי שבתאי.

 

ועד העובדים יכנס את עובדי המתנ”ס לאסיפה מיוחדת

בתוך כך, שיגר הבוקר יו”ר ועד העובדים במתנ”ס, יוסף אבוחצירא, הודעה לעובדים בה הוא מציין על “התנהלות לא תקינה” בהליך המכרז הפנימי. “בעקבות ההתנהלות המבזה והלא מכבדת של חלק מן ההנהלה בדבר מינוי לסגן מנהל המתנ”ס, החלטנו חברי הוועד הח”מ שיש להתריע על כך בפני הגורמים הרלוונטיים, לאחר שהיועץ המשפטי של המתנ”ס פסל וביטל את המינוי – אני מצטט “בטל ומבוטל” – “ההנהלה” הורתה למשה נקש להוציא מכרז לתפקיד ולא נרשם מהם הקריטריונים לאיוש המשרה. מעשה לא תקין לחלוטין בארגון ציבורי. למכרז נגשו 3 מועמדים יוסי סשה ופרי הוועדה המליצה לקבל את פרי למותר לציין המועמדים לא הוזמנו להציג את עצמם ולהסביר מדוע הם המתאימים משום ההתנהלות הלא תקינה בלשון המעטה אנו חברי הוועד מזמינים את כל עובדי המתנ”ס לאסיפת עובדים שתתקיים אי”ה יום שני בשעה 11:30 במתנ”ס שבת שלום לכולם”.

יו”ר הנהלת המתנ”ס שלום שבתאי טרם מסר את תגובתו.

316090cookie-check|סערת המכרז במתנ”ס אור עקיבא| חבר הנהלה: המנהל התקין לא נשמר; עובדי המתנ”ס יתכנסו בשבוע הבא

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן