צור סופר מפרדס חנה הגיע לפורטוגל – בלי מטוס

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

צור סופר מפרדס חנה הגיע לפורטוגל – בלי מטוס

-

מגדלור-פיד ♋

המסלול שעשה מישראל לפרוטוגל. במסגרת: צור סופר || צילומים: צילום מסך-YNET, ופרטי-עמוד הפייסבוק של סופר

עצר טרמפים בתחנות דלק נידחות, ישן בשק שינה בצדי הדרכים ואכל עלים שמצא במקום: תושב פרדס חנה-כרכור, צור סופר, יצא למסע מפרדס חנה-כרכור לפורטוגל, כל זאת ללא טיסות. סופר, שכבר חושב על הפעם הבאה שיעשה את אותו מסע – כבר בעוד שנה, הוא פעיל סביבתי כבן 32, שהתגורר ביבנאל בעבר, עבר לפרדס חנה-כרכור, והקים בה קהילה טבעונית.

בכתבה וסרטון שפורסמו ב-YNET אומר סופר כי לטיסות יש השפעה סביבתית מאוד בעייתית וכמות המזהמים שנפלטת לאטמוספירה היא גדולה פי כמה יותר מלשוט בספינה, או לנסוע ברכבת או אוטובוס.

בנמל חיפה הוא תפס טרמפ של 30 שעות עם יאכטה ששטה לקפריסין. מקפריסין הטורקית למיין לנד, ליבשה בטורקיה, משם הוא לקח אוטובוס של 17 שעות לאיסטנבול, משם עוד אוטובוס של 9 שעות לסופיה- בולגריה, ומשם הוא לקח את האוטובוס הכי ארוך שהיה לו, 60 שעות בלי Wifi והגיע לפורטוגל. על מנת להגיע מישראל לפורטוגל הוא נדד בדרכים במשך שבועיים רצופים.

לאחר ששהה תקופת מה בתמרה שבפורטוגל, הוא התחיל את מסעו חזרה לישראל ותוך כדי כך חצה את אירופה. מתמרה לליסבון, למדריד, לטולוז, ברלין, פראג, בלגרד, בודפסט, סופיה, איסטנבול, טאשוקו, ניקוסיה, לרנקה וחיפה.

הסיר את הוואטסאפ כדי “לא להיות זמין תמיד” ו”להאט את הקצב” 

סופר הוא דמות מעניינת ומיוחדת בקצב החיים אותו אנו מכירים. בפוסט שפרסם בחודש שעבר בישר לעולם כי הוא מסיר את הוואטסאפ ממכשירו. “העבודה המהירה, ההתייעלות ללא סוף, הגירויים הבלתי פוסקים למערכת שלנו – היא בדיוק הפוך ממה שאני רוצה להביא לעולם. אנחנו בנויים לעולם מסויים, שבו המידע זורם הרבה יותר לאט”, כתב סופר. “מחיקת החשבון באה כצעד משמעותי עבורי, בדרך ליציאה מתרבות ה-“להיות זמין תמיד”. אפילו שאני נותן שירות, והפרנסה שלי תלויה בזמינות שלי – אני בוחר לפעול באופן שהולם יותר את הרצונות האמיתיים שלי, וגם את הערכים שמיוצגים במסגרת השירות שאני נותן. הכל פשוט מסתדר. אז אנשים ימתינו לתשובה – ניחא. אז אנשים יבחרו ללכת לטיולים אחרים ולא לשלי – חבל, אבל אני מוכן לשלם את המחיר הזה”. 

סופר הוא בעל ותק של 16 שנה כמדריך טיולים וסדנאות הישרדות בחברה להגנת הטבע ובאופן עצמאי, מייסד ומנכ”ל עמותת “חיים בטבע” לנטיעת יער מאכל בגליל. “בלי ששמתי לב לכך, אפילו העולם שלי התחיל להתנהל במהירות קליע: עשר שיחות במקביל, הקלטות, מידע ויזואלי בלי סוף, נורות מהבהבות. לדעתי זה דופק לנו את המוח. הוא לא בנוי להתמודד עם עומס המידע והגירויים”, הוא מציין. “כשהודעתי לאנשים שאני מוחק את הוואטסאפ ושמעכשיו אפשר להשיג אותי ב-SMS או פה בפייסבוק – הרבה ענו לי בוואטסאפ דווקא. לא הבטתי באף אחת מהתשובות האלה, כדי להיגמל בצורה חותכת ככל שניתן. לא שהייתי מכור. פשוט… ראיתי שאני בפתחו של מדרון.

הוא כותב עוד: “כן, בוואטסאפ אפשר לשלוח מיקום, תמונה, הקלטה, קובץ… וכל זה ממש נוח. יעיל. לא צורך מאמץ של עשיה או של מחשבה. אני מסרב לקחת חלק במגמת הנמכת היכולת האישית שלנו לטובת טכנולוגיה שעושה עבורנו את העבודה. ואני מסרב לעודד אתכם’ן לעשות את זה גם. אפשר להשיג אותי גם ב-Good old פנים אל פנים”. 

316750cookie-checkצור סופר מפרדס חנה הגיע לפורטוגל – בלי מטוס

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

אולי יעניין אותך


 

דילוג לתוכן