דשא סינתטי חדש בכיכר המחלף והשטחים הסמוכים באור עקיבא

אלפי שקלים בשנה: עיריית אור עקיבא חשפה כמה כסף שווה כל דירה חדשה שמתאכלסת בעיר לגירעון שלה

שיתוף

Share on whatsapp

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אלפי שקלים בשנה: עיריית אור עקיבא חשפה כמה כסף שווה כל דירה חדשה שמתאכלסת בעיר לגירעון שלה

-
אור עקיבא

תושבי אור עקיבא – תהיתם פעם כמה אתם עולים? כידוע, אתם עולים כסף לרשות המקומית, במקרה הזה לעיריית אור עקיבא שמוציאה כסף על כל אחד מכם מעצם היותו תושב.

בעוד התושבים משלמים ארנונה, הסכום חוזר אל התושבים בצורות שונות. הארנונה היא כידוע מס מוניציפלי המוטל על תושבי יישוב מסוים, למימון פעולתה של הרשות המקומית. בישראל הקריטריונים העיקריים לגובה הארנונה הם – סוג השימוש בנכס (מגורים, מסחר, משרדים, תעשייה וכדומה), שטח הנכס שעליו היא מוטלת, מצבו הכלכלי של התושב ומיקומו של הנכס (שכונת יוקרה, אזור מסחרי מפותח, שכונה המאוכלסת בידי תושבים בעלי אפיון סוציו-אקונומי נמוך וכן הלאה).

ובתוך כך, בישיבת מועצת עיר שהתקיימה מוקדם יותר השנה נחשף כמה כסף מתווסף לגירעון עיריית אור עקיבא  על כל דירה בעיר. על פי חישוב שערך משרד הגזבר העירוני, דירה באור עקיבא שווה תוספת של כ-7,000 ש”ח לשנה לגירעון המצטבר. במילים אחרות, כל דירה חדשה שמתאכלסת בעיר – מעמיסה על העירייה כ-7,000 ש”ח נוספים בחודש.

כזכור, עיריית אור עקיבא מתנהלת כבר שנים בגירעון ותוכנית הבראה וכן חשב מלווה.

בבנוסף, אור עקיבא התאכלסו לא מעט פרויקטים בשנים האחרונות – אם זה בשכונת היובל הצפונית, במתחם המע”ר באור עקיבא (לפחות 2 פרויקטים גדולים) וכן שכונת נוה אור על חורבות איזור התעשיה הישן. בנוסף לכך, בעתיד צפויות להצטרף אליהן שכונת אור ים הענקית מדרום וכן השכונה החדשה ליד צומת ברניצקי.

עוד ניוז >>

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on print

עוד באתר >>

אולי יעניין אותך

לא יאומן: נתפס נוהג כשברכבו 10 בלוני גז במטרה לבצע הסבה פיראטית להנעה בגז [רחבי הרשת]

המשטרה גילתה כי נעשו שינויים מכניים ברכב במטרה להסב אותו להנעה בגז בכדי לחסוך בדלק. עקב חשש לסכנת חיים, הרכב הועבר לתחנת המשטרה ביחד עם הנהג והנוסע שהיה עימו

לידיעה המלאה