אלפי שקלים בשנה: עיריית אור עקיבא חשפה כמה כסף שווה כל דירה חדשה שמתאכלסת בעיר לגירעון שלה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
דשא סינתטי חדש בכיכר המחלף והשטחים הסמוכים באור עקיבא

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אלפי שקלים בשנה: עיריית אור עקיבא חשפה כמה כסף שווה כל דירה חדשה שמתאכלסת בעיר לגירעון שלה

-

מגדלור-פיד ♋

אור עקיבא

תושבי אור עקיבא – תהיתם פעם כמה אתם עולים? כידוע, אתם עולים כסף לרשות המקומית, במקרה הזה לעיריית אור עקיבא שמוציאה כסף על כל אחד מכם מעצם היותו תושב.

בעוד התושבים משלמים ארנונה, הסכום חוזר אל התושבים בצורות שונות. הארנונה היא כידוע מס מוניציפלי המוטל על תושבי יישוב מסוים, למימון פעולתה של הרשות המקומית. בישראל הקריטריונים העיקריים לגובה הארנונה הם – סוג השימוש בנכס (מגורים, מסחר, משרדים, תעשייה וכדומה), שטח הנכס שעליו היא מוטלת, מצבו הכלכלי של התושב ומיקומו של הנכס (שכונת יוקרה, אזור מסחרי מפותח, שכונה המאוכלסת בידי תושבים בעלי אפיון סוציו-אקונומי נמוך וכן הלאה).

ובתוך כך, בישיבת מועצת עיר שהתקיימה מוקדם יותר השנה נחשף כמה כסף מתווסף לגירעון עיריית אור עקיבא  על כל דירה בעיר. על פי חישוב שערך משרד הגזבר העירוני, דירה באור עקיבא שווה תוספת של כ-7,000 ש”ח לשנה לגירעון המצטבר. במילים אחרות, כל דירה חדשה שמתאכלסת בעיר – מעמיסה על העירייה כ-7,000 ש”ח נוספים בחודש.

כזכור, עיריית אור עקיבא מתנהלת כבר שנים בגירעון ותוכנית הבראה וכן חשב מלווה.

בבנוסף, אור עקיבא התאכלסו לא מעט פרויקטים בשנים האחרונות – אם זה בשכונת היובל הצפונית, במתחם המע”ר באור עקיבא (לפחות 2 פרויקטים גדולים) וכן שכונת נוה אור על חורבות איזור התעשיה הישן. בנוסף לכך, בעתיד צפויות להצטרף אליהן שכונת אור ים הענקית מדרום וכן השכונה החדשה ליד צומת ברניצקי.

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא
ענו על משאל מגדלור-ניוז: על מה אתם אוהבים לקרוא הכי הרבה ברשת – איזה תחום מעניין אתכם?

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן