מקימת הארכיון ההיסטורי בפרדס חנה-כרכור ועוד 4 תושבים זכו באות יקירי המושבה

פרדס חנה כרכור מציינת 90 ובמסגרת האירועים נבחרו 5 יקירים המציינים 5 עשורים לאיחוד המושבות: יעל קוק, תקוה לב, זכריה ספיר, יצחק וקנין ואריה זריהן
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

מקימת הארכיון ההיסטורי בפרדס חנה-כרכור ועוד 4 תושבים זכו באות יקירי המושבה

פרדס חנה כרכור מציינת 90 ובמסגרת האירועים נבחרו 5 יקירים המציינים 5 עשורים לאיחוד המושבות: יעל קוק, תקוה לב, זכריה ספיר, יצחק וקנין ואריה זריהן

מגדלור-פיד ♋

באירוע מרגש וחגיגי במעמד בני משפחות, מכרים ותושבים, הוענק בשבוע האחרון אות כבוד לחמישה תושבים שנבחרו כיקירי הישוב לשנת 2019, שנה בה צויינו 90 שנה לפרדס חנה ויובל 50 שנה לאיחוד המושבות. 5 היקירים מציינים 5 עשורים לאיחוד המושבות: יעל קוק, תקוה לב, זכריה ספיר, יצחק וקנין ואריה זריהן.

ראש המועצה, הגר פרי יגור, פתחה את הערב וברכה את היקירים ואת הנוכחים: “הישוב הזה החל וצמח הודות לאנשים שבו, לחזון שהוביל אותם כמגדלור, לתחושת השייכות ששלחה שורשים ראשונים למקום שדורות רבים אחריהם זכו וזוכים לקרוא לו בית.  האנשים, התושבים, הם הרוח החיה שמניעה ומאפשרת צמיחתו של ישוב, צמיחתם של מעגלים קהילתיים ושל חיים תוססים, רוחשים ומלאי עניין שיש בהם חינוך ערכי, תרבות ענפה, התפתחות אינטלקטואלית, תמיכה קהילתית, עשייה חברתית וחשיבה על האחר.

“אני מאמינה שלאורך השנים לעיתים כולנו חטאנו בזניחת החזון בשולי הדרך כמטען כבד מדי המחייב כוחות לשאתו. אנחנו משיבים אותו למרכז הבמה, הערב וגם באלו שאחריו. החזון היישובי הוא כוח מלכד ומאחד עבורנו כמשרתי ציבור ועבור הציבור עצמו והקהילה, שכן החזון מגדיר זהות ומעניק אופק”.

פרי יגור הוסיפה כי “מתוך רבים וטובים שמקדישים חלק נרחב מחייהם למימוש חזון ולעשייה למען הקהילה והישוב, נבחרו הבולטים ביותר,חמישה יקירים המייצגים חמישה עשורים. כל אחד מיקירי הישוב שנבחרו מביא ונושא עמו תפיסת עולם אישית וקהילתית ומטען ערכי מעורר הערכה והשראה. תרומתם ופועלם למען הישוב והתושבים הפכו לחלק משמעותי בחייהם ובחיינו הן במשך הזמן שהקדישו לכך, והן בהיקף עשייתם. הם משקפים תרומה פורצת דרך, כל אחת ואחד בתחומה ובתחומו”.

מנהלת האגף לשירותי רווחה וקהילה, תמי בר ששת, ציינה בדבריה כי “בערב זה אנו מחזירים עטרה ליושנה ולא לוקחים כמובן מאליו את הקיים. צביונו של הישוב לא נוצר יש מאין, הוא עוצב מתוך חוויות, מתוך צרכים, מתוך יוזמות ומכורח המציאות. מי שבחר לא לעמוד בצד אלא לנסות ולהטביע את חותמו ואת אמונותיו באופן יזום, נחוש ומתמיד בחברה בה הוא חי ראוי להערכה ולהוקרה מיוחדת. היקירים שנבחרו פרצו דרך וייצרו עוגנים  עבורנו בחיי הקהילה בעבר וכיום. בתפקידי אני נחשפת לטווח רחב של אירועים ודפוסי פעילות, למקרים שהלב נצבט ואחרים שהלב ממריא אל על מהתרגשות. אני פוגשת תושבים רבים וחיה את מנועו הרגשי של הישוב המיוחד הזה. אכן, קהילת פרדס חנה-כרכור, שמה הולך לפניה ולא בכדי: היא מהווה רשת חברתית עוצמתית בחיבוריה ובשאיפתה לתמוך האחד באחר”.

אירית אורן, המובילה את פעילות ההתנדבות בבית הראשונים, אמרה כי “המורשת של הקשר בין אדם לחברו, והמורשת של המעשים של אדם למען קהילתו, היא המורשת החשובה ביותר. חמשת יקירי המושבה נבחרו מתוך רשימה של תושבים מכובדים וראויים, שהציבור הציע במענה לקול הקורא שפורסם בקיץ.”

היקירים – סיפור חיים 

יעל קוק – נבחרה על עבודתה בהקמת הארכיון ההסטורי בבית הראשונים והנחת היסוד להפיכתו של בית הראשונים למרכז המורשת המקומי.

תקוה לב – נבחרה על התנדבותה רבת השנים בקליטת עולים, טיפוח חיילי צה”ל במסגרת האגודה למען החייל, בספריה המקומית ובקופת החולים.

זכריה ספיר – נבחר על פעילותו המסורה לקליטת עולים, ובפרט נוער שעלה ב”מבצע משה”, מתוך היותו עולה חדש בנעוריו.

יצחק וקנין – על תרומתו לקידום הספורט במושבה בכלל, בתקופת כהונתו כיו”ר מועצת הפועלים המקומית.

אריה זריהן – נבחר על חלקו החשוב בשי”ל – שירות יעוץ לאזרח, המאפשר לכל תושבת ותושב לקבל עזרה ראשונית ועזרה מהותית ללא תמורה

את הפרויקט ואת האירוע הובילו מנהלת בית הראשונים, אירית אורן, מנהלת האגף לשירותי רווחה וקהילה ויו”ר הארגון הארצי של מנהלי הרווחה, תמי בר ששת, מנהלת יחידת ההתנדבות ויועצת ראש המועצה לקידום מעמד  האישה ולשוויון מגדרי, לימור אקהויז, ויו”ר ועדת תרבות, אמנות וספורט, אבי אמתי, בסיוע צוות בית הראשונים, המועצה, המתנ”ס, מתנדבים ופעילים.

בתום הטקס המרגש עלו לבמה ישראל בראון, רועי דלאל ושי פרי מלווים על ידי עמרי סקופ, דניאל עצטה, ניתאי מרכוס ואיתי שטרית במופע מחווה לשלושה ענקים במוסיקה הישראלית לאורך שנותיה: אריק איינשטיין, שלום חנוך ומאיר אריאל.

ראש המועצה, הגר פרי יגור הודתה בחום לצוות שהוביל את בחירת יקירי הישוב והפקת הערב, וציינה כי ראוי שערב זה יהפוך למסורת יישובית.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן