78% מההורים באזור חדרה: ילדינו מכורים למסכים

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

78% מההורים באזור חדרה: ילדינו מכורים למסכים

-

מגדלור-פיד ♋
המסך עולה: 78% מההורים באזור חדרה טוענים כי ילדיהם מכורים למסכים. כך עולה מסקר גיאוקרטוגרפיה שנערך בפברואר 2019 וכלל 510 משיבים, הורים לילדים בגילאי 5-12 המהווים מדגם מייצג של האוכלוסיה בישובים היהודים בישראל.

86% מההורים בדעה שעל ביה”ס להפוך למקום נקי ממסכים, ו-51% מוטרדים מהשפעת השימוש במסכים על מבנה מוחו של הילד. 


על פי הסקר, 40% מההורים באזור חדרה שהשתתפו בסקר העידו כי ילדיהם עושים שימוש בסמארטפון כבר ביקיצה, לעומת 29% מההורים תושבי י-ם, 32% מתושבי המרכז, 34% מתושבי הצפון ו-36% מתושבי הדרום; כמו כן, העידו 32% מהם כי ילדיהם משתמשים בטלפון במיטה לפני השינה, לעומת 21% מקרב תושבי המרכז וי-ם, 27% מתושבי הדרום ו-34% מתושבי הצפון. 78% מההורים באזור חדרה והשרון מגדירים את ילדיהם כמכורים למסכים, לעומת 64% מתושבי י-ם, 66% מתושבי הצפון, 67% מתושבי הדרום ו-73% מתושבי המרכז שהשתתפו בסקר. 86% מההורים בשרון חושבים שעל ביה”ס להפוך ל’נקי ממסכים’.

במבט ארצי עולה כי כ-70% מההורים בישראל סבורים כי ילדיהם מכורים למסכים; למעלה ממחצית (55%) מוטרדים מהשפעתם המזיקה של המסכים על מוחו של הילד; 1 מכל 6 הורים (17%) חושש כי ילדיו יגיבו באלימות אם יידרשו להפסיק את השימוש בסמארטפון ו/או במחשב; שניים מתוך שלושה (65%) הורים סבורים כי השימוש במסכים פוגע ביכולתו של הילד ליצור ולתחזק קשרים בינאישיים. החדשות הטובות יחסית:  רק רבע (26%) מההורים סבורים כי הניסיון להציג לילדיהם גבולות הוא בגדר “קרב אבוד מראש”.

הסקר הינו חלק ממחקר שמקיים המרכז הישראלי לגמילת ילדים ממסכים – גוף ידע וטיפול חדש המבקש לשנות את דפוסי ההתנהלות של המשפחה הישראלית עם מסכים אינטראקטיביים, באמצעות תוכניות טיפול קבוצתי ופרטני במטרה לעבור לשימוש מבוקר ומוגבל בהם. —————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוז:
לקבוצת מגדלור ניוז בזמן אמת – כל החדשות מכל האזור • לקבוצת חדשות חדרה • לקבוצת חדשות אור עקיבא • לקבוצת חדשות פרדס חנה-כרכור •  לקבוצת חדשות בנימינה-גבעת עדה  • לקבוצת חדשות זכרון יעקב

מגדלור-פיד ♋

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אולי יעניין אותך


דילוג לתוכן