הצטרפו אלינו

מגדלור ניוז – מבזקים

ארכיון כתבות

תקציב עיריית חדרה לשנת 2020 יעמוד על 715 מיליון שקלים: דגש על חינוך,רווחה ושמירה על חזות העיר

תקציב 2020 גבוה בכ-3.5 אחוזים ביחס לתקציב שנת 20019, ובהכנתו הושם דגש על תחומי חינוך, רווחה, תרבות הפנאי ושמירה על חזות העיר
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

הנהלת הקואליציה אישרה את הצעת התקציב השוטף של עיריית חדרה לשנת 2020, אשר יעלה לאישור מועצת העיר בישיבת מועצה מיוחדת שתתקיים בדצמבר.

תקציב 2020 גבוה בכ-3.5 אחוזים ביחס לתקציב שנת 20019, ובהכנתו הושם דגש על תחומי חינוך, רווחה, תרבות הפנאי ושמירה על חזות העיר.

התקציב עומד על 715,241,000 שקלים, ומהווה המשך להתנהלותה הכספית האחראית של הנהלת העיר, שהביאה לאיזון תקציבי ב-5 השנים האחרונות וקיבעה את מעמדה של העיר כעיר יציבה מבחינה כספית על-פי הגדרת משרד הפנים, בדרך לעיר איתנה.

הנתח הגדול ביותר, 27 אחוז מהתקציב, מיועד לחינוך. בתקציב 2020 חל גידול של 8,250 מיליון שקלים, והוא עומד על כ-189,473 מיליון שקלים. זאת בנוסף להקמת מינהל חברה וקהילה המגבש ומוציא לפועל תוכניות בתחומי חינוך, רווחה, תרבות, ספורט וקהילה.

גם בתקציב הרווחה חל גידול, והוא עומד על כ-124,258 מיליון שקלים, שהם 17 אחוז מכלל התקציב העירוני. במסגרת זו גדל תקציב הטיפול בניצולי שואה, באוכלוסיות מבוגרות, נכים וילדים בסיכון במעונות יום. לראשונה ניתן גם תקציב לפיתוח מנהיגות קהילתית בשכונות הוותיקות.

תקציבו של אגף שפ”ע (שיפור פני העיר יעמוד השנה על כ-99.9 מיליון שקלים המיועדים לשמירה על חזות העיר, איסוף אשפה, טיאוט, גינון ועוד.

עיון בתקציב 2020 מעלה בשורות חדשות לקידום העיר בכל התחומים, כולל תקצוב בסך 317 אלף שקל להפעלת תיאטרון עירוני; 1.42 מיליון שקלים לפתיחה ותפעול של היכל ספורט רב-תכליתי “אנרבוקס”; 2.1 מיליון שקלים לפתיחה ותפעול מוזיאון הרפואה; 820 אלף שקלים לפתיחת המרכז ההוליסטי; מיליון שקלים תגבור הניקיון; 100 אלף שקלים תמיכה בארגונים חברתיים, וכן השקעות עירוניות בפעילות חינוכית ענפה: יותר מ-2 מיליון שקלים תגבור יוזמות חינוכיות ופעילות בגני ילדים; כ-4.25 תגבור יוזמות חינוכיות בבתי ספר יסודיים; 2 מיליון שקלים תגבור יוזמות חינוכיות בבתי ספר על-יסודיים.

כמו כן הוקצבו 440 אלף שקל לתגבור כוח-אדם בספרייה העירונית על כל סניפיה.

להכנת התקציב התקיימו דיונים מקצועיים רבים, הצוות המקצועי בעירייה וחברי הקואליציה  השקיעו רבות בגיבוש תקציב שיהיה תקציב חברתי הרואה לנגד עיניו את טובת תושבי חדרה ונותן מענה לצורכי האוכלוסיות השונות ולהמשך פיתוחה ושגשוגה של העיר.

מעניין באתר >>

שתפו את הכתבה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on print

מעניין באתר >>

עוד באתר >>