האסבסט בבית הספר בפרדס חנה-כרכור: ההורים והתלמידים יפגינו מחר

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
האסבסט הפריך במדרשיית נעם || צילומים: מיה מונשיין-לוי, המשרד להגנת הסביבה

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

האסבסט בבית הספר בפרדס חנה-כרכור: ההורים והתלמידים יפגינו מחר

-

מגדלור-פיד ♋

מכבי

מרבית תלמידי בית הספר לחינוך מיוחד “דרך למרחב” השייך ל”בית אקשטיין” בפרדס חנה-כרכור לא הולכים ללימודים מזה כמעט שבוע – מיום רביעי שעבר. זאת בעקבות האסבסט שנתגלה בבית הספר, במבנה הישן של מדרשיית נועם במושבה, שטח שהושכר כאמור ל”בית אקשטיין”. הנושא מעסיק את ההורים מזה כשבוע, ולטענתם, האסבסט טרם פונה מהמבנה על אף הצו שהוצא על ידי המשרד להגנת הסביבה. מדובר בבית ספר פרטי הפועל באישור משרד החינוך, ובו לומדים תלמידי חינוך מיוחד מרחבי האזור, בין היתר מנתניה, חריש, עפולה, אור עקיבא, בנימינה-גבעת עדה, פרדס חנה-כרכור וחדרה.

כזכור, במשרד להגנת הסביבה הזהירו בשבוע שעבר כי מדובר באסבסט פריך במצב מתפורר, המהווה סיכון לסביבה. במשרד הוצא צו המחייב את בעלי המדרשה לפעול באופן מיידי ובין היתר לאטום את המבנה, לשלט ולסמן אותו באופן שיידע את הציבור על סכנת האסבסט במקום. המשרד להגנת הסביבה אסר בצו כניסה גם לקומה הראשונה של המבנה, שבה אין מפגע של אסבסט פריך, עד שיאטמו את החלל המשותף. כמו כן, ניתנה הוראה כי בבית הספר הסמוך יש לסגור את הפתחים הפונים למבנה המדרשייה, עד לסיום ביצוע פעולות האיטום המיידיות.

הנהלת בית הספר פרסמה בשבוע שעבר הודעה להורים, לאחר ביקור של נציגים סביבתיים והנדסיים במקום כי “ממצאי בדיקת המבנה הסמוך לבית ספרנו העלו הימצאות של אסבסט. אנו פועלים בהתאם, ויותר מכך, להנחיות שניתנו: סגירת קדמת המבנה והרחקת הילדים מהאיזור הקדמי של בית הספר. המפגע בטיפול המועצה ואנו מקווים לפתרון מהיר של הנושא”.

עם זאת, בוועד ההורים דוחים את ההצעות הזמניות לגידור האסבסט ודורשים כי זה יפונה לאלתר מהמבנה – וללא פינויו, הילדים לא ישובו ללימודים. “לא מקובלים עלינו הצעדים האלה, אלה צעדים קוסמטיים בלבד, והסכנה קיימת וחיה”, מציינת אם בוועד ההורים. “אנחנו לא נשתוק ולא נעצור. בריאות הילדים שלנו היא הדבר החשוב ביותר. אנחנו לא מצליחים להבין מדוע הגורמים השונים, וביניהם מועצת פרדס חנה-כרכור, לא נכנסת לתמונה ופועלת לפינוי המפגע הזה תכף ומיד. נכון שמדובר בבית ספר פרטי אך הוא נמצא בשטח השיפוט של פרדס חנה-כרכור ותחת פיקוח משרד החינוך. הילדים כבר כמעט שבוע בבית, לא זו בלבד שמדובר בתלמידי החינוך המיוחד”.

בוועד ההורים מציינים כי מחר (שלישי), בשעה 08:00, יתכנסו תלמידי בית הספר והוריהם מול בניין מועצת פרדס חנה-כרכור ויפגינו בדרישה כי האסבסט יפונה באופן מיידי.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן