אילוסטרציה

הגבר שניסה לשים קץ לחייו במחלף אולגה: גרוש ואב לילדים

שיתוף

Share on whatsapp

הגבר שניסה לשים קץ לחייו במחלף אולגה: גרוש ואב לילדים

-

אולי יעניין אותך

10,000 ש”ח בשטרות יורו, דולר אוסטרלי ושקלים ניצלו בזכות עירונות של מנהל משמרת ברכבת [רחבי הרשת]

ישראלי תושב אוסטרליה איבד בתחנת הרכבת בנתניה ארנק ובו עשרת אלפים שקלים בשטרות יורו, דולרים אוסטרליים ושקלים המיועדים לביקור בישראל; מנהל המשמרת בתחנה איתר את האבידה והשיב אותה לנוסע: “המעשה האצילי מחזק את הרצון לחזור לישראל”

לידיעה המלאה

הצטרפו אלינו

מגדלור ניוז – מבזקים

ארכיון כתבות

“גבר התאבד בתליה מגשר בכביש החוף. גברים מתאבדים יותר! בשנה מתאבדים -321 גברים המהווים 82% מסך האובדנות , מרביתם גברים גרושים או גברים בתהליך גירושין. בהתאם לנתוני משרד הבריאות מדובר בהערכת חסר של כ-25% חשוב לציין שגברים גרושים מתאבדים פי 7.2 יותר”. כך נפתח פוסט עמותת “אבות למען צדק” שפורסם ברשתות החברתיות ביממה האחרונה, זאת לאחר שאמש ניסה אדם לשים קץ לחייו על גשר מחלף אולגה בכביש החוף.

בעמותה, הפועלת למאבק באפליית אבות וילדיהם ומיסוד שירותים לרווחת האבות במצוקה, מציינים כי למרות החלטת ממשלה משנת 2013, אשר תקצבה 55 מיליון שקלים לחמש שנים למניעת אובדנות, עדיין אין מענה לגברים במצוקה.

על-פי דו”ח “אובדנות בישראל” (משרד הבריאות מרץ 2016) ומסמכים רשמיים וממשלתיים נוספים, בשלושת העשורים האחרונים מספר המתאבדים עומד על כ-500 נפשות בממוצע לשנה (ועולה פחות או יותר בקצב הגידול של האוכלוסייה).

“על-פי אותו דו”ח, גברים מהווים בממוצע כ-80% מסך כל ההתאבדויות וכן – שיעור ההתאבדות בקרב גברים גרושים גדול בממוצע פי 7.2 בהשוואה לנשואים ורווקים.מבלי להיכנס לחישובים מסובכים, ניתן בבירור כי רוב המתאבדים הם גברים בככל וגרושים בפרט”, מציינים בעמותה.

עוד נכתב כי “ברור גם מהדו”חות השונים שמספר המתאבדים עולה על מספר ההרוגים מתאונות דרכים או, להבדיל, ממספר הנשים הנרצחות בשנה כחלק מאלימות במשפחה, אך יש התעלמות בוטה מהנושא ואין אליו התייחסות ותקציבים דומים. אם נבחן לעומק את המידע הכלול בדוחות השונים של משרד הבריאות, תוך לקיחה בחשבון שהדו”ח מגמתי.

עוד הם סיכמו כי “מתוך הנקודה העיקרית שמדובר בדיני נפשות, לא מוזכר אפילו ברמז שמעל למחצית מהמתאבדים בישראל הם גברים גרושים (או שהמערכת המטפלת בגירושין גורמת למחצית מההתאבדויות בישראל). התעלמות מוחלטת מהתאבדויות גברים על אף היקפה המשמעותי והמזעזע”.

עוד ניוז >>

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on print

עוד באתר >>