אילוסטרציה

הגבר שניסה לשים קץ לחייו במחלף אולגה: גרוש ואב לילדים

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

הגבר שניסה לשים קץ לחייו במחלף אולגה: גרוש ואב לילדים

-

מגדלור-פיד ♋

“גבר התאבד בתליה מגשר בכביש החוף. גברים מתאבדים יותר! בשנה מתאבדים -321 גברים המהווים 82% מסך האובדנות , מרביתם גברים גרושים או גברים בתהליך גירושין. בהתאם לנתוני משרד הבריאות מדובר בהערכת חסר של כ-25% חשוב לציין שגברים גרושים מתאבדים פי 7.2 יותר”. כך נפתח פוסט עמותת “אבות למען צדק” שפורסם ברשתות החברתיות ביממה האחרונה, זאת לאחר שאמש ניסה אדם לשים קץ לחייו על גשר מחלף אולגה בכביש החוף.

בעמותה, הפועלת למאבק באפליית אבות וילדיהם ומיסוד שירותים לרווחת האבות במצוקה, מציינים כי למרות החלטת ממשלה משנת 2013, אשר תקצבה 55 מיליון שקלים לחמש שנים למניעת אובדנות, עדיין אין מענה לגברים במצוקה.

על-פי דו”ח “אובדנות בישראל” (משרד הבריאות מרץ 2016) ומסמכים רשמיים וממשלתיים נוספים, בשלושת העשורים האחרונים מספר המתאבדים עומד על כ-500 נפשות בממוצע לשנה (ועולה פחות או יותר בקצב הגידול של האוכלוסייה).

“על-פי אותו דו”ח, גברים מהווים בממוצע כ-80% מסך כל ההתאבדויות וכן – שיעור ההתאבדות בקרב גברים גרושים גדול בממוצע פי 7.2 בהשוואה לנשואים ורווקים.מבלי להיכנס לחישובים מסובכים, ניתן בבירור כי רוב המתאבדים הם גברים בככל וגרושים בפרט”, מציינים בעמותה.

עוד נכתב כי “ברור גם מהדו”חות השונים שמספר המתאבדים עולה על מספר ההרוגים מתאונות דרכים או, להבדיל, ממספר הנשים הנרצחות בשנה כחלק מאלימות במשפחה, אך יש התעלמות בוטה מהנושא ואין אליו התייחסות ותקציבים דומים. אם נבחן לעומק את המידע הכלול בדוחות השונים של משרד הבריאות, תוך לקיחה בחשבון שהדו”ח מגמתי.

עוד הם סיכמו כי “מתוך הנקודה העיקרית שמדובר בדיני נפשות, לא מוזכר אפילו ברמז שמעל למחצית מהמתאבדים בישראל הם גברים גרושים (או שהמערכת המטפלת בגירושין גורמת למחצית מההתאבדויות בישראל). התעלמות מוחלטת מהתאבדויות גברים על אף היקפה המשמעותי והמזעזע”.

326480cookie-checkהגבר שניסה לשים קץ לחייו במחלף אולגה: גרוש ואב לילדים

האם הכתבה עניינה אותך? ▲

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באתר >>

אולי יעניין אותך

כתב אישום נגד אב ובנו – הבן דרס אישה במעבר חצייה, האבא בא לחפות עליו

במהלך החקירה עלה החשד כי מי שנהג ברכב ופגע בהולכת הרגל הוא לא אחר מבנו של מי שהציג עצמו בזירה כנהג הרכב הפוגע וכי עד להגעת השוטרים למקום, הספיקו האב והבן להתחלף כך שהוצג לשוטרים כאילו האב הוא שנהג ברכב בעת התאונה

לידיעה המלאה