תגרה המונית פרצה בבית הספר חקלאי ברנקו וייס בפרדס חנה: “יש מקרי אלימות שלא מדווחים להורים”

תגרה בין שתי שכבות גיל השבוע בחקלאי ברנקו וייס בפרדס חנה עוררה סערה. ההורים לא דווחו על כך ולמקום הוזמנה משטרה ואמבולנס - כך על פי עדויות הורים. המועצה ומשרד החינוך: "רואים מקרים אלו בחומרה"
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

תגרה המונית פרצה בבית הספר חקלאי ברנקו וייס בפרדס חנה: “יש מקרי אלימות שלא מדווחים להורים”

תגרה בין שתי שכבות גיל השבוע בחקלאי ברנקו וייס בפרדס חנה עוררה סערה. ההורים לא דווחו על כך ולמקום הוזמנה משטרה ואמבולנס - כך על פי עדויות הורים. המועצה ומשרד החינוך: "רואים מקרים אלו בחומרה"

מגדלור-פיד ♋

אירוע אלימות קשה והמוני בתוך כותלי בית ספר חקלאי ברנקו וייס בפרדס חנה-כרכור באמצע השבוע, יצא מכלל שליטה גם לאחר כשאחד ההורים הגיע למתחם ועוכב בכניסה. הוזמנה ניידת שיטור קהילתי. מעדויות של הורים, שבעיקר שמעו על כך מילדיהם התלמידים, בשטח בית הספר פרץ באמצע היום סכסוך בין תלמידים בשכבות גיל שונות. במקום התפתחה קטטה ככל הנראה ואחד מהילדים המעורבים הזעיק את אביו לבית הספר. מכאן הסיפור לא חד משמעי: חלק מההורים טוענים כי האב ניסה לקפוץ מעל הגדר ואילו הדרגים הרישמיים אומרים כי הוא פשוט לא הורשה להיכנס דרך שער בית הספר, וניהל דין ודברים עם המאבטחת שבכניסה.

“הכיתות קיבלו הוראה לא לצאת מן הכיתה עד שהנושא יירגע”, אמרה השבוע ל’מגדלור ניוז’ אחת האימהות.  “הייתה משטרה ואמבולנס ובהחלט היה שם בלאגן. בבית הספר החליטו לערוך שיחה פנימית עם התלמידים אך לא יצאה הודעה רשמית על התקרית הזאת”.

ל’מגדלור ניוז’ נודע כי האב שהוזעק על ידי בנו לבית הספר, הגיע ככל הנראה עם בן משפחה נוסף אך לא הורשה להיכנס למתחם, זאת גם על רקע הפרדת התגרה שהתרחשה במקביל. “הוא רצה להיכנס לבית ספר ולא נתנו לו”, מוסיף הגורם עימו שוחחנו. “הוא נכנס בכוח לבית ספר והיה בלאגן. הוזמנה משטרה ובהמשך היה במקום גם אמבולנס על פי עדויות של אנשים שהיו שם”.

חקלאי פרדס חנה. צילום ארכיון: מגדלור ניוז

על פי העדויות, אחד התלמידים נפצע בצורה לא קלה בתגרה ונזקק לטיפול רפואי, אולם הגורמים הרשמיים לא אישרו את הפרטים. “יש בעיה בבית הספר. האווירה לא פשוטה ולא תמיד מצליחים להשתלט על התלמידים, במיוחד בשכבות הנמוכות. בבית הספר החליטו לעדכן את התלמידים באירועים אבל לא מעדכנים הורים ולא את הציבור. זו התנהלות בעייתית מאוד ומן הראוי שיעדכנו את ההורים במקרים שכאלה”.

ממשרד החינוך והמועצה המקומית פרדס חנה כרכור ובית הספר נמסר: “אירוע אלימות  התרחש אתמול בין מספר תלמידים בבית הספר החקלאי. אחד התלמידים הזעיק את אביו, שהגיע לשערי בית הספר והתעמת מילולית עם מאבטחת ביה”ס לאחר שבהתאם לנהלים לא אפשרה לו להיכנס לשטח בית הספר.  העימות הוביל להתקהלות שבעקבותיה הוזמן שוטר קהילתי לפיזורה. התלמידים נכנסו לכיתות ובית הספר המשיך בשגרת הלימודים. בעקבות המקרה בית הספר טיפל משמעתית בתלמידים המעורבים והבוקר בהמשך למדיניות בית הספר הרואה מקרים אלו בחומרה נערך שיח חינוכי בכל כיתות בית הספר. נדגיש כי בית הספר מתייחס בחומרה לאלימות בשטח בית הספר כמו גם לחשיבות שמירה על מוגנות התלמידים במקום, וימשיך לפעול כדי  לקיים ולהטמיע שיח בונה ולמען אקלים בית ספרי מיטבי”.

—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוז:
לקבוצת מגדלור ניוז בזמן אמת – כל החדשות מכל האזור • לקבוצת חדשות חדרה • לקבוצת חדשות אור עקיבא • לקבוצת חדשות פרדס חנה-כרכור •  לקבוצת חדשות בנימינה-גבעת עדה  • לקבוצת חדשות זכרון יעקב

מגדלור-פיד ♋

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אולי יעניין אותך

 


 

דילוג לתוכן