תגרה המונית פרצה בבית הספר חקלאי ברנקו וייס בפרדס חנה: “יש מקרי אלימות שלא מדווחים להורים”

תגרה בין שתי שכבות גיל השבוע בחקלאי ברנקו וייס בפרדס חנה עוררה סערה. ההורים לא דווחו על כך ולמקום הוזמנה משטרה ואמבולנס - כך על פי עדויות הורים. המועצה ומשרד החינוך: "רואים מקרים אלו בחומרה"

שיתוף

Share on whatsapp

תגרה המונית פרצה בבית הספר חקלאי ברנקו וייס בפרדס חנה: “יש מקרי אלימות שלא מדווחים להורים”

תגרה בין שתי שכבות גיל השבוע בחקלאי ברנקו וייס בפרדס חנה עוררה סערה. ההורים לא דווחו על כך ולמקום הוזמנה משטרה ואמבולנס - כך על פי עדויות הורים. המועצה ומשרד החינוך: "רואים מקרים אלו בחומרה"

אולי יעניין אותך

10,000 ש”ח בשטרות יורו, דולר אוסטרלי ושקלים ניצלו בזכות עירונות של מנהל משמרת ברכבת [רחבי הרשת]

ישראלי תושב אוסטרליה איבד בתחנת הרכבת בנתניה ארנק ובו עשרת אלפים שקלים בשטרות יורו, דולרים אוסטרליים ושקלים המיועדים לביקור בישראל; מנהל המשמרת בתחנה איתר את האבידה והשיב אותה לנוסע: “המעשה האצילי מחזק את הרצון לחזור לישראל”

לידיעה המלאה

הצטרפו אלינו

מגדלור ניוז – מבזקים

ארכיון כתבות

אירוע אלימות קשה והמוני בתוך כותלי בית ספר חקלאי ברנקו וייס בפרדס חנה-כרכור באמצע השבוע, יצא מכלל שליטה גם לאחר כשאחד ההורים הגיע למתחם ועוכב בכניסה. הוזמנה ניידת שיטור קהילתי. מעדויות של הורים, שבעיקר שמעו על כך מילדיהם התלמידים, בשטח בית הספר פרץ באמצע היום סכסוך בין תלמידים בשכבות גיל שונות. במקום התפתחה קטטה ככל הנראה ואחד מהילדים המעורבים הזעיק את אביו לבית הספר. מכאן הסיפור לא חד משמעי: חלק מההורים טוענים כי האב ניסה לקפוץ מעל הגדר ואילו הדרגים הרישמיים אומרים כי הוא פשוט לא הורשה להיכנס דרך שער בית הספר, וניהל דין ודברים עם המאבטחת שבכניסה.

“הכיתות קיבלו הוראה לא לצאת מן הכיתה עד שהנושא יירגע”, אמרה השבוע ל’מגדלור ניוז’ אחת האימהות.  “הייתה משטרה ואמבולנס ובהחלט היה שם בלאגן. בבית הספר החליטו לערוך שיחה פנימית עם התלמידים אך לא יצאה הודעה רשמית על התקרית הזאת”.

ל’מגדלור ניוז’ נודע כי האב שהוזעק על ידי בנו לבית הספר, הגיע ככל הנראה עם בן משפחה נוסף אך לא הורשה להיכנס למתחם, זאת גם על רקע הפרדת התגרה שהתרחשה במקביל. “הוא רצה להיכנס לבית ספר ולא נתנו לו”, מוסיף הגורם עימו שוחחנו. “הוא נכנס בכוח לבית ספר והיה בלאגן. הוזמנה משטרה ובהמשך היה במקום גם אמבולנס על פי עדויות של אנשים שהיו שם”.

חקלאי פרדס חנה. צילום ארכיון: מגדלור ניוז

על פי העדויות, אחד התלמידים נפצע בצורה לא קלה בתגרה ונזקק לטיפול רפואי, אולם הגורמים הרשמיים לא אישרו את הפרטים. “יש בעיה בבית הספר. האווירה לא פשוטה ולא תמיד מצליחים להשתלט על התלמידים, במיוחד בשכבות הנמוכות. בבית הספר החליטו לעדכן את התלמידים באירועים אבל לא מעדכנים הורים ולא את הציבור. זו התנהלות בעייתית מאוד ומן הראוי שיעדכנו את ההורים במקרים שכאלה”.

ממשרד החינוך והמועצה המקומית פרדס חנה כרכור ובית הספר נמסר: “אירוע אלימות  התרחש אתמול בין מספר תלמידים בבית הספר החקלאי. אחד התלמידים הזעיק את אביו, שהגיע לשערי בית הספר והתעמת מילולית עם מאבטחת ביה”ס לאחר שבהתאם לנהלים לא אפשרה לו להיכנס לשטח בית הספר.  העימות הוביל להתקהלות שבעקבותיה הוזמן שוטר קהילתי לפיזורה. התלמידים נכנסו לכיתות ובית הספר המשיך בשגרת הלימודים. בעקבות המקרה בית הספר טיפל משמעתית בתלמידים המעורבים והבוקר בהמשך למדיניות בית הספר הרואה מקרים אלו בחומרה נערך שיח חינוכי בכל כיתות בית הספר. נדגיש כי בית הספר מתייחס בחומרה לאלימות בשטח בית הספר כמו גם לחשיבות שמירה על מוגנות התלמידים במקום, וימשיך לפעול כדי  לקיים ולהטמיע שיח בונה ולמען אקלים בית ספרי מיטבי”.

עוד ניוז >>

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on print

עוד באתר >>