מגדלור ניוז-סיכום שבועי: האירוע הטראגי בגשר אולגה; הטייסים מכביש 2; המעבדה הבעייתית באור עקיבא וגם הגבר שאיים על אישתו בפרדס חנה

סיכום שבועי במגדלור ניוז: כל מה שפספסתם במקום אחד מכל האיזור

Ι שופרסל אוספת מוצרי פסטה מהמדפים: "חשש להימצאות חרקים זעירים בחלקם"

חמישי, 5.12 || חמישי, ברת 'שופרסל' הודיעה היום ללקוחותיה, כי בשל חשד להימצאות חרקים זעירים בחלק ממוצרי פסטה המפורטים, הציבור מתבקש שלא לצרוך מוצרים אלו. משופרסל נמסר: "חרקים אלו נמצאו במספר אריזות ממוצרי הפסטה של המותג הפרטי בתוצרת "ברוטו" איטליה, המיובא על ידי שופרסל – על פי הברקודים המפורטים. כמשנה זהירות ומתוך הבטחת איכות ותקינות מוצרינו ורצון לספק ללקוחותינו את המוצרים באיכות הטובה ביותר, שופרסל פועלת להורדת כל סדרת מוצרי היצרן הבאים ממדפי הרשת".

Ι שני נהגים נתפסו "טסים" בכביש 2 במהירות שמתקרבת ל-200 קמ"ש

רביעי, 4.12 || 202  קמ"ש, 198 קמ"ש, 161 קמ"ש, אלה המהירויות שנתפסו נהגים הלילה במהלך פעילות אכיפה של שוטרי אגף התנועה. במסגרת אכיפה ממוקדת נגד עבירות המהירות הגורמות לתאונות דרכים ונפגעים, נפרסו הלילה שוטרי אגף התנועה מצפון לדרום במטרה לאתר פורעי חוק המסכנים את משתמשי הדרך. בכביש 2 בעת הפעלת מכשיר הממל"ז, נקלט רכב פרטי סמוך למחלף נתניה במהירות 198 קמ"ש (90 קמ"ש). הנהג תושב הרצליה בשנות ה-40 לחייו, נעצר והועבר לחקירה לאחר שרישיון הנהיגה שלו נפסל למשך 30 ימים. בסיום החקירה הוא שוחרר בתנאים מגבילים למעצר בית ובימים הקרובים יתקיים דיון בעינינו בבית המשפט.

במקרה נוסף, בכביש 2 לכיוון צפון, נקלט באמצעות מכשיר הממל"ז רכב הנע במהירות 161 קמ"ש, עם עצירת הרכב עלה חשד אצל השוטר לנהיגה בהשפעת אלכוהול עקב ריח חריף הנידף מהבל פיו של הנהג תושב נתניה. בבדיקת מכשיר הינשוף נמצא כי הנהג בשנות ה-40 לחייו נוהג בהשפעת אלכוהול בכמות 545 מ"ג (יותר מפי 2 מהכמות המותרת). הנ"ל שוחרר עם הזמנה לשיפוט מהיר לאחר שרכבו הושבת למשך 30 ימים וכן רישיון הנהיגה נפסל לתקופה דומה.

Ι דיווח על אירוע חריג על גשר אולגה, המשטרה פרוסה במקום ומכוונת את התנועה

2.12, 11:45 || ארגון ז"קא דיווח לפני הצהריים כי בכביש 2 מחלף אולגה על הגשר אירע ניסיון אובדני של גבר. במשטרת ישראל הוסיפו כי במקום מורגש עומס תנועה כביש 2 מחלף אולגה לדרום ,בעקבות אירוע חשש לחיי אדם. שוטרי משטרת ישראל נמצאים במקום ומכווינים את התנועה". בשעה 12:02 נמסר ממשטרת התנועה כי "כביש 2 מחלף אולגה לדרום נפתח לתנועה". ברשתות החברתיות הופצו בחצי השעה האחרונה תמונות וסרטונים מהמקום. זה הזמן להזכיר כי מומלץ שלא לשתף חומרים כאלה.

 

Ι פשיטה משטרתית: מעבדת חומרים אסורים אותרה על ידי בלשי מודיעין באור עקיבא

בפעילות יזומה של בילוש ומודיעין בתחנת חדרה ואור עקיבא נתפסה מעבדת קנביס בעיר והחשוד נעצר. "משטרת חדרה ואור עקיבא ימשיכו למגר את תופעת גידול וסחר בסמים עד למיגור וניקיון העיר מתופעות אלה", נמסר. כזכור, מוקדם יותר השנה נחשפה מעבדה לגידול וייצור סמים בזכרון יעקב, אותה הפעיל תושב אור עקיבא. בתוך המעבדה נמצאו למעלה כ-137 ק”ג חומר החשוד כסם מסוג מריחואנה, עשרות רבות של שתילים ופרחי מריחואנה מיובשים המוכנים לשימוש, זאת לצד ציוד מעבדה רב.

בחודש מרץ האחרון, בפעילות יזומה של השיטור העירוני באור עקיבא וכלבנים משטרתיים נתפסו סמים במשקלים שונים ברחבי העיר ביחד עם מספר חשודים שעוכבו והועברו לתחנת חדרה להמשך טיפול חקירות. במקרה אחר, תושב אור עקיבא בן 29, נעצר על ידי המשטרה ונגדו הוגש כתב אישום החודש בגין החזקת סמים ללא היתר. המקרה התרחש בשעות הערב של אחד הימים בחודשים האחרונים. אז הורו שוטרים לרכב סקודה לעצוב ברחוב יחיאל וייסנברג (שכונת קנדי). על פי הפרטים, בתא הכפפות נתפס קנאביס במשקל של מעל 6 גרם ללא היתר.

Ι עקב עבודות תשתית: שינויים בהסדרי התנועה בשכונת היובל באור עקיבא

שני, 2.12 || שינויים בהסדרי התנועה השבוע ברחבי שכונת היובל בעיר. היום, יום שני ה 2/12/19, ייסגר לתנועה רחוב הר שלמה לתנועה בשל עבודות קירצוף אספלט. ביום שלישי 3/12/19 וברביעי 4/12/19 ייסגר לתנועה גם רחוב הר המוריה לצורך קירצוף וריבוד. איציק פתיתו, מנהל אגף התחבורה בעיר מסר כי בעקבות העבודות "לא יינתן שירות תחבורה ציבורית באזור הצפוני של שכונת היובל. האוטובוסים יקצרו את מסלולם ויעברו ברחוב הר הצופים במקום הר המוריה. הציבור מתבקש להערך בהתאם ולציית להוראות השוטרים והתמרור במקום".

Ι קנסות ודוחות: רוכבי אופניים חשמליים בחדרה חטפו מהמשטרה והפיקוח העירוני  

רביעי, 4.12 || המשטרה ערכה השבוע פעילות אכיפה מוגברת בחדרה, המתמקדת נהיגה בדו גלגלי. במסגרת המאבק העיקש של משטרת ישראל בתאונות הדרכים למען בטחון משתמשי הדרך, ערכה אתמול המשטרה אכיפה יזומה בעיר חדרה, המתמקדת בכלי תחבורה דו גלגלי.

בתוך כך, הפעילות התמקדה באכיפת תקנות התעבורה בקרב רוכבי הדו גלגלי, לרבות חבישת קסדה, איסור רכיבה באופניים חשמליים על המדרכה והרכבת נוסע אחר , שימוש בטלפון נייד במהלך נהיגה וכיו' .

הפעילות נערכה ע"י יחידת השיטור העירוני בעיר, המשלבת את מערך שוטרי התנועה והפקחים, בדגש על אכיפה ממוקדת בעבירות בריונות כבישואלה המסכנות את שלום הציבור,לצד מהלכי הסברה הנערכים לאורך כל השנה, כאשר זה המקום להדגיש שאופניים חשמליים הנם כלי תחבורה המחייב הקפדה ככל רכב על חוקי התנועה.

Ι ללא תשלום: בדיקות איידס יתקיימו סמוך לחדרה 

שני, 1.12 || למרות שינויים ועדכונים רבים הקיימים בהקשר למחלת האיידס (HIV), אשר מאפשרים לחיות עם המחלה, רבים עדיין נרתעים רק מלשמוע את המילה איידס ומפחדים לגשת להיבדק. המרכז הרפואי "הלל יפה" בחדרה אשר פועל במסגרות שונות בתחומי קידום בריאות, יקיים בחודש הקרוב בדיקות איידס ללא תשלום בקהילה, במטרה לעורר את המודעות לחשיבות ביצוע בדיקות לאיתור המחלה. יום בדיקות ראשון התקיים במכללת רופין, בתחילת השבוע. בהמשך החודש יקיים בית החולים עוד שתי עמדות בדיקה בקמפוס מכמורת (ב- 11/12 בין השעות 10:00 ל- 13:00) ובמכללה האקדמית נתניה (ב- 15.12 בין השעות 10:00 ל- 13:00). תוצאות הבדיקה חסויות ונאמרות בשיחה טלפונית אישית לנבדק.

ד"ר שרון רייספלד, רופאה בכירה ביחידה למחלות זיהומיות ובמרפאת HIV של המרכז הרפואי הלל יפה, ממליצה לכל אחד להיבדק לפחות פעם אחת בחיים: "מחלת האיידס נחשבת כיום למחלה כרונית, שעלולה להתגלות אצל כל אחד ואחת מאיתנו- מבוגרים, צעירים, נשים וגברים. מכל העדות ומכל המגזרים, הטרוסקסואליים ולהט"בים. ככל שגילוי המחלה נעשה בשלב מוקדם יותר תוך קבלת טיפול תרופתי הולם אשר מונע את הפגיעה במערכת החיסון ואת הזיהומים הנלווים אליה, כך נשאיHIV  יכולים להמשיך לחיות את חייהם באופן שגרתי".

Ι נתון מטריד: עליה של 300% בקבלת דוחות על נהיגה באור אדום ברמזור בחדרה

ראשון, 1.12 || מסתבר שנהגים רבים לא חוששים להיתפס על ידי המשטרה. 26,484 דוחות נרשמו בשנת 2018 לנהגים שחצו צומת באור אדום, כך עולה מנתוני משטרת ישראל שהגיעו לידי עמותת אור ירוק. מהנתונים עולה כי בכל יום נרשמים 73 דוחות בממוצע לנהגים שלוקחים הימור על החיים של כולנו. בהשוואה לשנת 2017 נרשמה ירידה קלה של כ-230 דוחות ואילו בהשוואה לשנת 2016 נרשמת ירידה חדה (בשנת 2018) במספר הדוחות בשיעור של 22%.

בחדרה רשמה המשטרה 717 דוחות לנהגים שחצו צומת באור אדום בשנת 2018. בשנת 2017 רשמה המשטרה בעיר 170 דוחות בלבד לעבירת אור אדום. מדובר בעלייה מפלצתית של 322% תוך שנה ומציב את הנהגים הנוסעים בחדרה במקום הראשון בעלייה בדוחות עבירת אור אדום בכל הארץ.

פילוח הדוחות לפי ערים חושף כי הנהגים בירושלים קיבלו הכי הרבה דוחות בגין חצית צומת באור אדום בשנת 2018, במקום השני הנהגים בתל אביב-יפו ובמקום השלישי הנהגים בחיפה. מהנתונים עולה כי בבת ים נרשמה ירידה חדה במספר הדוחות בשיעור של 46%, באשדוד ירידה של 43%, בחולון ירידה של 31% ובחיפה ירידה של 28%. בפתח תקוה נרשמה עלייה במספר הדוחות בשנת 2018 לעומת 2017 בשיעור של 53%, ברמת גן נרשמה עליה של 43% ובתל אביב-יפו נרשמה עליה של 18%.

Ι חדש בזכרון יעקב: 30 איש משתתפים בקורס להכשרת "מובילי התנדבות"

שבת, 30.11 || מתנדבים להוביל מתנדבים: בשבוע שעבר נפתח קורס להכשרת "מובילי התנדבות". הקורס מורכב מחמישה מפגשים שיתנו למשתתפים כלים ומיומנויות להנהיג, לפתח ולהוביל תכניות התנדבות, גיוס והפעלה של מתנדבים ועוד. ומיועד לתושבים המובילים או מעוניינים להוביל תכניות התנדבות בקהילה. לקורס נרשמו כ- 30 נשים וגברים מהיישוב ממגוון ארגונים, עמותות ותכניות: משטרה, ויצ"ו, האגודה למלחמה בסרטן, חצ"ב, רמת הנדיב ועוד. חלק מהמשתתפים כבר מתנדבים ומובילים תכניות התנדבות שונות ומגוונות בקהילה, וחלקם מתנדבים חדשים המעוניינים להוביל פרויקטים התנדבותיים. את התכנים המקצועיים בקורס, מעביר רמי סטוויצקי, מומחה לפיתוח תשתיות התנדבות בקהילה: היכרות עם עולם ההתנדבות, השפעת תהליכי העומק בחברה על ההתנדבות, תפישת תפקיד מוביל/ת ההתנדבות, גיוס והפעלת מתנדבים, הנעת מתנדבים, רתימת שותפים מהקהילה ועוד. להתנדבות – רכזת יחידת ההתנדבות: עמית חרמוני – [email protected]

Ι  אישום: תושב פרדס חנה טען כי אישתו לא רוצה לתפור את מכנסיו – ותקף אותה

כתב אישום הוגש נגד תושב פרדס חנה בן 71 בגין איומים על אישתו מזה 42 שנים. על פי כתב האישום, בקיץ האחרון, בגלל שאישתו סרבה לטענתו לתפור לו מכנסיים שביקש, החלו השניים להתווכח. בעקבות הויכוח הוא איים עליה כי יפגע בה ואמר לה כי יעשה לה "טרור בשבת, את תסבלי ממני", וזאת כדי להפחיד אותה. התיק נידון בימים אלה בבית המשפט השלום בחדרה.

מנהל אגף שפ"ע בעיריית חדרה תובע את חבר המועצה צ'יקו וקנין ב-200 אלף שקלים

על פי עורך דינו של בוריס קוסינובסקי – "וקנין קיבל החלטה לחסל את היקר בנכסי התובע, שמו הטוב" ● עוד נכתב: "ההחלטה התקבלה ב-29.5.23, עת הנתבע (וקנין) דרש מהתובע (קוסינובסקי) לרתום את משאבי העירייה לטובת טיפול בשטח פרטי שלנתבע יש זיקה אליו, והתובע סירב

קרא עוד »

כל הזכויות שמורות למגדלור ניוז 2023

דילוג לתוכן