מוזיאון המלח פלפל הגדול בעולם נמצא בישראל, בחדרה

המוזיאון שנפתח בשנת 2017 מכיל כ-24,500 זוגות של מלחיות ופלפליות מכל העולם • הכנסות המוזיאון מופנות לתרומות - למלגות לחיילים משוחררים ולשילוב ילדים מיוחדים בחברה

שיתוף

Share on whatsapp

מוזיאון המלח פלפל הגדול בעולם נמצא בישראל, בחדרה

המוזיאון שנפתח בשנת 2017 מכיל כ-24,500 זוגות של מלחיות ופלפליות מכל העולם • הכנסות המוזיאון מופנות לתרומות - למלגות לחיילים משוחררים ולשילוב ילדים מיוחדים בחברה

אולי יעניין אותך

10,000 ש”ח בשטרות יורו, דולר אוסטרלי ושקלים ניצלו בזכות עירונות של מנהל משמרת ברכבת [רחבי הרשת]

ישראלי תושב אוסטרליה איבד בתחנת הרכבת בנתניה ארנק ובו עשרת אלפים שקלים בשטרות יורו, דולרים אוסטרליים ושקלים המיועדים לביקור בישראל; מנהל המשמרת בתחנה איתר את האבידה והשיב אותה לנוסע: “המעשה האצילי מחזק את הרצון לחזור לישראל”

לידיעה המלאה

הצטרפו אלינו

מגדלור ניוז – מבזקים

ארכיון כתבות

בשקט בשקט, בלי הרבה יחסי ציבור, נפתח לפני כשנתיים מוזיאון המלח-פלפל הגדול בעולם. הוא הוקם בישראל, ולא סתם בישראל – אלא בחדרה. אם אתם שומעים לראשונה על המוזיאון, ודאי אתם תוהים ולא מבינים מה זה אומר או מה כבר אפשר לראות במלחיות. כנראה שגם אתם לא תוכלו להבין עד שתגיעו ותראו בעצמכם.  המוזיאון נפתח בשנת 2017 ויש בו כ-24,500 זוגות של מלחיות ופלפליות מכל העולם, מתרבויות שונות, עשויים מחומרים שונים, מתקופות שונות בהיסטוריה ובעלי סיפורי רקע שונים ומיוחדים.

את האוסף הקים איתן בר-און אדם עם סיפור חיים מיוחד ומרתק שהקמת המוזיאון היא חלק מסיפור חייו. הוא החליט שהמוזיאון יהיה בעל מהות חברתית-קהילתית  כאשר כול הכנסותיו מוקדשות לתרומות חברתיות. 3 פעמים בשנה מעניק המוזיאון מלגות לחיילים משוחררים המבקשים סיוע במימון שכר לימוד אקדמי.

כמו כן, תומך המוזיאון בשילוב ילדים מיוחדים בקהילה ולצד זאת, המוזיאון הקים מועדון חברים המגיעים לפעילויות מגוונות כמו שבת תרבות המתרחשת אחת לחודש, מסיבות פורים ו”חפש את המטמון”.

“המשפט השגור ביותר בפי המבקרים הוא ‘זה מדהים, אני פשוט לא מאמין, לא תיארתי לעצמי'”, מציינת צופיה בר-און, מנהלת המוזיאון. “למוזיאון מגיעים מאות מבקרים כל שבוע כדי לראות בעצמם את האוסף המדהים, ולשמוע את הסיפור המרתק של איתן ושל הרעיון מאחורי האוסף”.

לדברי בר-און, בשנת 2018 פתח בר און מוזיאון נוסף בלרנקה ובו כ-22,000 מלחיות ופלפליות. גם הכנסותיו של מוזיאון זה מופנות לצרכים חברתיים והוא תומך במוזיאון העקורים שנמצא בבית חב”ד בלרנקה.

אל מוזיאון המלח והפלפל בחדרה ניתן להגיע באמצעות חיפוש פשוט בווייז, של שם המוזיאון.

עוד ניוז >>

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on print

עוד באתר >>