התכנית החדשה לשיפור התחבורה הציבורית בפרדס חנה-כרכור: מעבר למסלולים קוויים

על פי התכנית החדשה , שיפור קווי התחבורה הציבורית יבוצע באמצעות מעבר ממסלולי נסיעה מעגליים למסלולים קוויים והיא תבוסס על סקר מקדים לבחינת היקף המשתמשים ויעילות פריסת הקווים כיום

התכנית החדשה לשיפור התחבורה הציבורית בפרדס חנה-כרכור: מעבר למסלולים קוויים

על פי התכנית החדשה , שיפור קווי התחבורה הציבורית יבוצע באמצעות מעבר ממסלולי נסיעה מעגליים למסלולים קוויים והיא תבוסס על סקר מקדים לבחינת היקף המשתמשים ויעילות פריסת הקווים כיום

מגדלור-פיד ♋

מועצת פרדס חנה כרכור פועלת יחד עם משרד התחבורה לקידום תכנית חדשה לשיפור התחבורה הציבורית בישוב. התכנית החדשה היא חלק מתכנית אב אותה מגבשת המועצה בנושא התחבורה. התכנית מתמקדת בייעול קווי התחבורה בישוב ומתן מענה לשימוש נוח יותר ומותאם לצרכים העדכניים של התושבים באמצעי התחבורה הציבורית בישוב.

במסגרת התכנית בוצע סקר מקדים לבחינת היקף המשתמשים ויעילות פריסת הקווים כיום. על פי ממצאי הסקר קיים קושי מובנה בהסדרת התחבורה הציבורית המקומית על רקע מבנהו הפיזי של הישוב המשלב שטח אורבני נרחב וצפיפות אוכלוסייה לא גבוהה. נתונים אלו מגבילים הסדרת מערך תחבורה ציבורית בהיקפים הנדרשים על רקע חוסר כדאיות כלכלית של מפעילי קווי השירות על פי הקריטריונים של הגופים הממשלתיים.

התכנית החדשה ממליצה על מעבר ממסלולי נסיעה מעגליים של האוטובוסים למסלולים קווים. מעבר זה מאפשר שירות הלוך-חזור המגדיל ואף מכפיל את מספר הקווים, את מספר התחנות בשטח ובהתאם לכך את רמת השירות לתושב.

המועצה פועלת כיום מול משרד התחבורה לקבלת תקציב למימוש המתווה החדש במטרה להביא להתחלת יישומה בפועל כבר בשנת 2020.

עוד מקדמת המועצה בחודשים האחרונים לשיפור התחבורה בישוב- הסדרת והרחבת שבילי האופניים ועידוד השימוש באופניים ככלי תחבורה נוח, זמין וידידותי לסביבה. בימים אלו נמצא בתכנון שביל אופניים משכונת נווה פרדסים עד לתחנת הרכבת . השביל החדש לכשייסלל, יצטרף לשבילי האופניים שנסללו עד כה, וזאת בהתאם לתכנון המפורט בתכנית המתאר המעניק דגש להרחבת אמצעי זה בתחבורה המקומית.


ראש המועצה, הגר פרי יגור, ציינה כי “התכנית החדשה היא חלק מתכנית רחבה המציבה את נושא שיפור התחבורה הציבורית כמרכזי. עם כניסתי לתפקיד הקמתי ועדה ציבורית ייעודית לנושא התחבורה, שיש בה נציגים מכל קבוצות האוכלוסייה כדי להביא לשולחן את מכלול הצרכים כיום החל מנוער ועד לאזרחים וותיקים, גורמי מקצוע, נציגי ציבור ונבחרי ציבור כדי שהתכנית תשקף את מכלול הצרכים כיום ובעתיד.

“תכנית האב תתמקד בתחבורה פרטית וציבורית בעומסי התנועה, בחניית הרכב הכבד, פתיחת צירי תנועה בישוב בדגש על כניסות ויציאות וכמובן בקידום התחבורה הציבורית”.

בתוך כך, לדברי פרי יגור בתקופה הזו פועלת המועצה לקידום נושא התחבורה גם באפיקים נוספים בהם הרחבת חניון הרכבת, הסדרת צמתים, הסדרת והרחבת שבילי אופניים ושיפור התשתיות וחידושן, תוך שימת דגש על ערכי קיימות, סביבה והסתכלות ארוכת טווח על עתיד הישוב.

לכל העדכוניםחדשות פרדס חנה-כרכור

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

עוד באור עקיבא

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אולי יעניין אותך

נפתחה שביתת בתי החולים, גם ב”הלל יפה” בחדרה; צפו באלימות במרכז רפואי בצפון מהלילה [וידאו]

השביתה כוללת את בתי החולים הכלליים, הגריאטריים, הפסיכיאטריים והשיקומיים בכל הארץ. היום יעבדו בתי החולים במתכונת שבת וחג * השביתה תכלול את מרפאות הקהילה, לשכות הבריאות ובמשרדי הממשלה * גם הלילה: אלימות קשה במרכז הרפואי לגליל בנהריה

לידיעה המלאה

מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן