בשישי הקרוב: קבוצת "רצי אביב" מזכרון יעקב למען נוער בסיכון ישתתפו במרוץ השליחים הראשון בערבה

100 ק"מ של טבע ישראלי בערבה: ביום שישי הקרוב (10.1.2020) יעברו המתאמנים את האתגר הבא – מרוץ השליחים הראשון במדבר "Arava Challenge" שיתקיים בשטחי המועצה האזורית הערבה התיכונה

כשנתיים לאחר שנפטר במפתיע מנהיג קבוצת הריצה של עמותת "רצים בשביל לתת", אביב זוהר ז"ל, יתכנסו חברי העמותה שהקים וידידיה לרוץ לזכרו במרוץ השליחים הראשון במדבר. העמותה שהקים אביב תורמת עד היום באמצעות מרוצים שנתיים לנוער בסיכון לפני מעצר בצו שופט ותמכה עד כה כבר למעלה ממאה נערים.

לפני יותר מעשור אביב זוהר ז"ל קיבץ מסביבו חברים מנקודות שונות בחייו והקים איתם קבוצת ריצה מקצועית. לאחר תקופה בה התאמנו על בסיס דו-שבועי יחדיו, החליטו החברים כי הם רוצים לרוץ לאורך הארץ למען מטרה חשובה. אביב וחבורתו הקימו את עמותת "רצים בשביל לתת" התומכת בנוער בסיכון והחלו במרוץ חרמון-אילת בו הם רצים עם הנערים ולמענם. במהלך המרוץ מצטרפות אליהם חברות שותפות לדרך, תנועות- נוער, גדודי צה"ל ועוד וכל אלו מגיעים למען הנוער והעצמת המודעות בנושא בקרב הציבור.

מרוץ חרמון-אילת שהתקיים ב-2018 נפתח בעצב גדול, זאת לאחר שבמסגרת אחד האימונים יצא אביב זוהר ז"ל, מנהיג הקבוצה, לריצת אימון במהלכה קיבל דום לב ומת במקום. מיד לאחר מכן, שינתה קבוצת הריצה את שמה של הריצה השנתית המסורתית ממרוץ חרמון אילת למרוץ לזכרו של אביב ורצה למען הנצחתו של מנהיג הקבוצה. על הנהלת הקבוצה אחראי היום שבי לוי, תושב זכרון יעקב.

במסגרת המרוצים שהשתתפו בהם, עמותת "רצים בשביל לתת" הצליחה עד כה להתרים קרוב למיליון שקלים עבור "הוסטל טבריה" המשמש כמפלט האחרון לפני מעצר לנערים המגיעים אליו, ושם מכינים אותם לצבא ולחיים עצמאיים. הנערים הם בגילאי 14-18 עם עבר של סמים ואלכוהול שמקבלים למעשה הזדמנות נוספת להשתקם ב"הוסטל טבריה" על פי צו שופט בית המשפט.

ביום שישי הקרוב (10.1.2020) יעברו המתאמנים את האתגר הבא – מרוץ השליחים הראשון במדבר "Arava Challenge" שיתקיים בשטחי המועצה האזורית הערבה התיכונה.  במרוץ ירוצו חברי הקבוצה סך הכל 100 ק"מ בחורשות המוכרות והיפות של הערבה כמו מכתשים, עין יהב, נחל שחק, שמורת נחל שיזף, שמורת מצוק הצינים ושמורת עשוש. "זאת תהיה סגירת מעגל עבור הקבוצה" סיפר שבי לוי, מנהל הקבוצה, " משום שרצנו את המסלולים הללו בשנת 2013 במרוץ חרמון אילת הראשון עם אביב זוהר ז"ל. כולנו מתגעגעים אליו ואין לדעתנו דרך יותר מתאימה לזכור אותו מאשר לרוץ בנופי ישראל".

 

מוקד מגדלור ניוז אור עקיבא – עוזרים לכם לפתור בעיות

יש בור בכביש ליד הבית? יש מפגע בשכונה? מוקד מגדלור ניוז אור עקיבא כאן בשבילכם. מוזמנים לפנות אלינו בערוצי האתר ולשלוח תיאור של המפגע ותמונה, אנחנו נפרסם ונהדהד על מנת שיקבל עוד חשיפה בדרך לפתרון. ניתן לפנות בוואטסאפ, במייל ובמסרים בפייסבוק

קרא עוד »

כל הזכויות שמורות למגדלור ניוז 2023

דילוג לתוכן