ספר חדש לאב הטרי מאור עקיבא, המספר על כלבו “הוקי” ביחידת עוקץ בצה”ל שהציל את חייו

דוד וטין בן ה-30, בוגר יחידת הכלבנים של צה"ל, משחזר בספר חדש על חברו הטוב והאהוב, "הוקי", שליווה אותו לכל אורך השירות - מול מחבלים, במבצעים בדרום, בגשם ובקור - עד שלבסוף מת ממחלה סופנית • "נוצרה בינינו חברות של דם, של אהבה גדולה", מספר וטין • סיפור מעורר השראה על החבר הכי טוב של האדם, של דוד

ספר חדש לאב הטרי מאור עקיבא, המספר על כלבו “הוקי” ביחידת עוקץ בצה”ל שהציל את חייו

דוד וטין בן ה-30, בוגר יחידת הכלבנים של צה"ל, משחזר בספר חדש על חברו הטוב והאהוב, "הוקי", שליווה אותו לכל אורך השירות - מול מחבלים, במבצעים בדרום, בגשם ובקור - עד שלבסוף מת ממחלה סופנית • "נוצרה בינינו חברות של דם, של אהבה גדולה", מספר וטין • סיפור מעורר השראה על החבר הכי טוב של האדם, של דוד

מגדלור-פיד ♋

מה עושה חייל ביחידת עוקץ, שיחד עם כלבו זכה ב-2 מדליות, צל”שים על הצלחות מבצעיות, והציל את חייו מספר פעמים כשבין היתר חטף דקירת סכין במקומו? מספר את הסיפור בספר חדש – שעבר את הצנזורה הצבאית ומספר ממקור ראשון על חוויות שקשה לדמיין.  

“הוקי”, הוא שם ספרו החדש שכתב רועי מייקל שפי על דוד וטין, תושב אור עקיבא, ובוגר יחידת עוקץ בצה”ל. הספר מספר את סיפורו האישי של וטין, ילד גאון קטן וצנום, שמפלס את דרכו כנער בתיכון בזכות חוכמתו, ואחר כך כגבר צעיר כחייל דרך תלאות חייו והשינויים שפקדו אותם מהגיוס ליחידת עוקץ ועד השחרור.

באחד השלבים כשהוא מנופה מקורס טייס ומוותר על החלום הגדול להיות טייס, הוא מועבר לבחירתו ליחידת העוקץ שם הוא פוגש את הכלב שהצמידו לו, את הוקי הכלב הכי קטן, הכי משוגע, והכי לא מאולף שיש, שמקיא ונובח כל הזמן, ולא מוכן לציית להוראת “רגלי” של בעליו.

“לאט לאט נפשי נכרכה בנפשו של הוקי, ונוצרה בינינו חברות של דם, של אהבה גדולה”, מספר וטין. “הוקי מתגלה כזכר אלפא חכם, שמצליח בכל המבחנים כבר בפעם הראשונה, שמרחוק מזהה ומריח את הסכנה ויודע להוביל את כל הכוחות שוב שוב לקרב מול המחבלים.

“באחת הפעולות הוקי הציל אותי וקיבל דקירת סכין במקומי, הוא זוכה ביחד איתי בשתי מדליות צל”ש על הצלחות מבצעיות”. הקשר של וטין עם הוקי מדובב כמעט לחלוטין בראשו של וטין, והשיחות שלהם על אהבה, נשמה, פילוסופיה, אלוהים ומשמעות היא ביטוי לגדולתה של האהבה היוצאת דופן הזו.

וטין וכלבו הוקי || צילום: פרטי, יח”צ

הסיפור ממשיך לגולל את סיום השירות, כאשר וטין נאלץ להעביר אותו לחייל מצטיין אחר. הפרידה הזו שוברת את את ליבו, והוא מגלה שהוא בדכדוך עמוק ושבעיקר שהוא בפוסט טראומה בעקבות החוויות הקשות שחווה באירועי לכידת מחבלים בגבול הדרום.

הוא מנסה סוגי טיפולים נפשיים, פסיכולוג, נט”ל, ועוד, וכניסיון אחרון להגיע לריפוי נפשי של נפשו הטראומתית וטין מחליט לספר לעולם מה עבר כדי לשחרר את העול שמעמיס עליו, ובאותה נשימה: כהנצחה וכהוקרה אחרונה להוקי, חברו הטוב ביותר, שנתן את חייו בשביל חייו, יותר מפעם אחת. הספר הוא המסע התרפויטי של וטין בהפיכתו מחייל בן 21 פוסט טראומתי מלא סיוטי לילה, לגבר שהוא היום בן 30, נשוי, פלוס תינוק בן שבועיים.

וטין, גאון שיווקי, שכבר בגיל 13 שיווק חברות ענק כמו קוקה קולה, השתלט על מחשבים ויצר משחקים ואתרים ויראלים ברשת. בגיל 14 הוא כבר קיבל את הצ׳ק הראשון על סך 10,000 ₪ לקניית הגלשן עליו הוא חלם כגולש צעיר, כשהצליח להביא להכי הרבה חשיפות של פרסומות ברשת.

כריכת הספר החדש

מיד אחרי הצבא הוא יצר יחד עם עוד שלושת השותפים שלו, חיילים כמוהו, את אפלקציה נט-בס, אפליקציה המתחרה למוביט לתחבורה ציבורית בזמן אמת, אפליקציה שעזרה לאנשים לא לאחר והתריעה על זמני הנסיעה המדוייקים של האוטובוסים. האפליקציה יוצאה לרחבי העולם והגיעה בתוך חצי שנה לכמיליון משתמשים. שמה שונה לאפליקציית “אוטוטו” בשיתוף פעולה עם גוגל ב- 80 מדינות בעולם ובתוך חודשיים סחפה 2 מיליון משתמשים.

היא הוכתרה בתואר של טוויטר העולמית “כאפליקציה מספר 1 בעיצוב וממשק למשתמש”, משקיעים צרפתיים נכנסו וגויסו מיליון וחצי דולר להשקעה, ארבעת השותפים הצעירים עברו לגור בעמק הסיליקון, והיו להם משרדים ו-20 עובדים בישראל.

כשהמשקיעים הצרפתים הפסיקו את המימון בפעימה השניה, וטין נאלץ לסגור את המשרדים ולחזור הביתה. “חזרתי להתנדב במבצע צוק איתן ובו בעת גיליתי שהוקי חולה במחלה סופנית”, מתאר וטין. “נסעתי כולי נסער ובוכה לפגוש אותו, הוקי מיד זיהה אותי, קפץ עליי וליקק אותי באושר כמו בימים הטובים. שבוע לאחר מכן התבשרתי שהוקי נפטר”.


— אגף הוידאו — מצלמות האבטחה תיעדו: מנסה לגנוב בקבוקי מים מינרליים מפיצוצייה באור עקיבא [לכתבה]
.

הספר מספר את סיפורו מעורר ההשראה של חברו הטוב ביותר – לזכרו של הוקי. חלק מרווחי הספר יושקעו בבניית אנדרטה מכובדת לזכרו ויינתנו כתרומה לאגודת צער בעלי חיים בישראל. את הספר כתב כאמור רועי מייקל שפי, סופר רבי המכר “הדרך של יובל”  ו-“אפשר הכל”. ספריו נמכרו בכעשרות אלפי עותקים. הספר עבר צנזורה צבאית, אגף המודיעין וועדת השרים לממשלה כחוק.

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

עוד באור עקיבא

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אולי יעניין אותך


מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן