מיכאל בן שטרית: “65 שנה יש רוב מזרחי חלש כלכלית, רוב גדול בכלא מעשיהו של מזרחים, ערבים או אתיופים”

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

מיכאל בן שטרית: “65 שנה יש רוב מזרחי חלש כלכלית, רוב גדול בכלא מעשיהו של מזרחים, ערבים או אתיופים”

-

מגדלור-פיד ♋“הדרך להיחלץ מסטטוס חברתי כלכלי נמוך היא להעניק חינוך לילדים. מעל הכל. השכלה היא הכלי הכי טוב להיחלץ מעוני”. כך אמר לפני כשלוש שנים, מיכאל בן שטרית, בראיון ל”דה מארקר”. בן שטרית מגיע הערב עם הרצאתו “בזכות האמונה באדם” למרכז צעירים “המטריה” באור עקיבא, במהלכה הוא יגולל את סיפור חייו ויחשוף כיצד הפך מנער בסיכון למרצה באוניברסיטה. 

כדי שלא נחשוף בפניכם את כל נושאי ההרצאה, נספר כי בן שטרית, תושב גדרה, הפך מנהג משאית, בעל 9 שנות לימוד בלבד, למרצה באוניברסיטה ומנהל תיכון מצליח, וכיום, הוא עובר בכל הארץ עם סדנת הרצאות על מצוינות ומחזיק במדליית איש הברזל.

 

הוא נולד בטבריה וגדל בבית-שמש, בשכונות מצוקה. למד עד גיל 15 במסגרת דתית אדוקה וללא קשר לכך שהוא לא סיים 12 שנות לימוד, הוא כלל לא למד לימודי ליבה.

כשהגיע לגיל 18 התגייס מיכאל לצבא, כנער בעייתי עם 9 שנות לימוד בלבד, שם הוא הרגיש כי בפעם הראשונה הוא מגיע למסגרת בה בוחנים אותו לפי מעשים, ולא לפי נתונים, וזאת בזכות מפקדת שבה הוא ראה כדמות משמעותית, שבאמת אכפת לה ממנו ורוצה בטובתו.

לאחר שירותו הצבאי החל לעבוד כנהג משאית, בהמשך החליט להשלים בגרויות במכללת “אחווה” והדרך שלו קיבלה משמעות חדשה עליה תוכלו לשמוע בהרצאה. 
על תקופת נערותו סיפר בראיון ל”דה מארקר”: “היה לי רישום פלילי. אני מעדיף לא לפרט, אבל מינו לי קצינת מבחן ועברתי תהליך ובסוף נתנו לי הזדמנות להתגייס לצבא במסגרת פרויקט נערי רפול”. עוד סיפר: “יש לי תסכול מהאנשים, כי אם מנהל בית הספר שבו למדתי היה רואה בי אתגר, הוא היה זוכה להצלחה גדולה. בבסיס שלי תמיד הייתי אדם טוב. זו לא בקשה מוגזמת לגבי ילד שהיה במסגרות חרדיות לתת לו ליווי נוסף, או תוכנית מיוחדת. לי לא עשו אפילו שיחה, ואחרי חצי שנה אמרו לי שאני מבזבז זמן. אבל אין לי כעסים על המקום שבו נולדתי וזה גם לא מקדם שום דבר. מה יעזור לי להאשים את המדינה בקיפוח? אני צריך לדאוג לקדם מזרחים וזה מה שאני עושה. גם כאן בבית הספר יש רוב מזרחי. 65 שנה יש רוב מזרחי חלש כלכלית, רוב גדול בכלא מעשיהו של מזרחים, ערבים או אתיופים. מצד שני, גם אנשים שהמדינה לא הוגנת אתם צריכים לדאוג לעצמם, שסדר העדיפויות שלהם יהיה אחר”. 

ההרצאה של מיכאל בן שטרית תתקיים הערב, חמישי 7.3.19, בשעה 19:30,  במרכז הצעירים “המטריה” באור עקיבא, רחוב עליזה יאנסן. הכניסה ללא עלות. 

 
לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא
ענו על משאל מגדלור-ניוז: האם תסעו לחו”ל בקיץ הנוכחי למרות הקורונה?

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

הגיבו על הכתבה:

guest
0 .
Inline Feedbacks
View all comments

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן