ראש עיריית חדרה פונה למגזר החרדי: הקפידו על ההנחיות; אל תארחו בחג הפסח

צביקה גנדלמן, קיים הבוקר דיון חירום עם נציגי הסיעות החרדיות במועצת העיר כחלק מהערכות לחג הפסח || הרב שמעון ביטון, הרב הראשי לחדרה: "אם חפצים אנו חיים, אין לארח אנשים"

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

ראש עיריית חדרה פונה למגזר החרדי: הקפידו על ההנחיות; אל תארחו בחג הפסח

צביקה גנדלמן, קיים הבוקר דיון חירום עם נציגי הסיעות החרדיות במועצת העיר כחלק מהערכות לחג הפסח || הרב שמעון ביטון, הרב הראשי לחדרה: "אם חפצים אנו חיים, אין לארח אנשים"

מגדלור-פיד ♋

ראש עיריית חדרה, צביקה גנדלמן, קיים הבוקר (חמישי, 2.4.20), דיון חירום עם נציגי הסיעות החרדיות במועצת העיר וזאת כחלק מהערכות לחג הפסח. גנדלמן דרש מהנציגים, לפנות למגזרים אותם הם מייצגים ולהדגיש בפניהם את החשיבות בביצוע ההנחיות של משרד הבריאות.

עוד הדגיש גנדלמן, כי בעת הזו, אסור לתושבי חדרה, לארח תושבים מערים אחרות, מכל גווני האוכלוסייה. “יתכן שמשפחות ירצו לארח לחג הפסח, בני משפחה או חברים קרובים מערים אחרות, דבר שאסור על פי הנחיות משרד הבריאות וחמור מכך, עלול לגרום להתפרצות המגיפה בחדרה” הדגיש ראש העיר.

גנדלמן הדגיש בשיחתו את דבריו של הרב שמעון ביטון, הרב הראשי לחדרה ב-“קריאת הקודש לתושבי חדרה” בה ציין הרב: “באתי בכל לשון של בקשה מבני עירנו האהובים והיקרים, אם חפצים אנו חיים, אין לארח אנשים מאזורים אלו, שלא שמעו לקול ההנחיות, בחג הפסח, על מנת שלא יכניסו חלילה את הנגיף לעירנו וירבו בה חולים ה’ ירחם”.

“קריאת קודש לתושבי העיר חדרה – לכל תושבי עירנו היקרים, שלום וישע רב”, כתב הרב ביטון לתושבים. “בהמשך למה שכתבתי לכם במשך השבועות האלו, כידוע המצב השורר בארץ קשה, וכבר אלפים רבים נדבקו במגיפה, ורבים חללים הפילה. על מנת למנוע את ההדבקה שיכולה חלילה להוסיף ולהפיל חללים, הונחו כל תושבי הארץ להסתגר בביתם על מנת לשמור על בריאותם, כנאמר ‘חבי רגע עד יעבור זעם’.

“כידוע  הוצאנו הנחיות ברורות בדמע ובכאב לסגור את כל שערי בתי הכנסת ובתי המדרש בעיר בשל הסכנה הגדולה הרובצת לפתחינו. ברוך השם שמחה מילאה את ליבי כשראיתי שהציבור קשוב לדעת תורה, ופועל לפי ההוראות האלו. וכבר הכריעו גדולי ישראל שמי שלא נשמע להוראות אלו הרי נחשב הוא רודף את כלל הציבור. סייעתא דשמיא בעיר חדרה מספר החולים בלע”ה מועט, ורבות לכך זה בשל השמירה על הכללים וההנחיות. דבר המראה על אחריותו ובגרותו של הציבור.

“אולם לצערנו ישנם אזורים מסוימים בארץ שלא האזינו לקול הרבנים, וקול זה היה כקול קורא במדבר, ועשו דין לעצמם, והמשיכו את חייהם כשיגרה, עד אשר זחיחותם נהפכה למלכודת אש, ורבים מהם עתה חולים ומשוועים למזור ורפואה. באתי בכל לשון של בקשה לבקש מבני עירנו האהובים והיקרים, אם חפצים אנו חיים, אין לארח אנשים מאזורים אלו, שלא שמעו לקול ההנחיות בחג הפסח, על מנת שלא יכניסו חלילה את הנגיף לעירנו וירבו בה חולים ה’ ירחם.

“הגם שחג הפסח מסמל את איחוד המשפחות המורחבות,  כבר הורו גדולי הדור שליט”א שבשנה זו אין לארח ואין להתארח, אלא כל אחד חוגג את החג עם חוג משפחתו המצומצם ‘שה לבית אבות’. ובטוחני שבעזרת השם יתברך בזכות התפילות ישמע ה’ לקול שוועתנו, ויסיר מאיתנו כל מחלה, וחודש ניסן השופע אורות מאירין של ניסים יאיר לנו אף בשנה זו ונזכה לצאת מאפילה לאורה משעבוד לגאולה אמן”.

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באתר >>

אולי יעניין אותך