מנכ"ל "מי חדרה" בישיבת המועצה || צילום: דוברות המועצה

עיריית חדרה החליטה: יוקם תאגיד מים איזורי – “רק בתנאים שהצבנו”

על-פי החלטת מועצת העיר תתמוך העירייה בהקמת תאגיד מים אזורי, שייקרא "השרון הצפוני" ויהיה תחת תאגיד "מי חדרה", וזאת רק עם קבלת בטוחות הולמות מהמדינה

עיריית חדרה החליטה: יוקם תאגיד מים איזורי – “רק בתנאים שהצבנו”

על-פי החלטת מועצת העיר תתמוך העירייה בהקמת תאגיד מים אזורי, שייקרא "השרון הצפוני" ויהיה תחת תאגיד "מי חדרה", וזאת רק עם קבלת בטוחות הולמות מהמדינה

מגדלור-פיד ♋

“להיות הקולטים ולא הנקלטים”: כך הגדירה זאת מועצת העיר חדרה, שישרה תמיכת העירייה בהקמת תאגיד מים אזורי “השרון הצפוני”, שיהיה תחת תאגיד “מי חדרה”. זאת על-פי המתווה של רשות המים שעוגן בחוק, ובהתאם לתיקון 12 לחוק תאגידי מים וביוב תשס”א 2001, לפיהם חלה חובה על תאגידי מים וביוב ורשויות מקומיות לפעול לתאגוד אזורי.

הקמת התאגיד תהיה בכפוף לקבלת הבטוחות המתאימות מרשות המים, משרד הפנים ומשרד האוצר, כדי להבטיח שתושבי חדרה לא ייפגעו כתוצאה מהמיזוג וכי תאגיד “מי חדרה” לא ימוזג בעתיד לתאגיד אזורי אחר מלבד התאגיד האזורי “השרון הצפוני”.

תאגיד המים האזורי יכלול את הרשויות המקומיות השותפות במכון טיהור השפכים, אך המועצה רואה בחיוב שותפויות נוספות עם ערים סמוכות אחרות. בישיבת המועצה הוסבר כי רשות המים קבעה כי יוקמו 11 תאגידים אזוריים ואחד מהם חדרה, ולכן יש להתמקד במשמעויות הכלכליות ובבטוחות המתאימות מהמדינה.

לדברי מנכ”ל “מי חדרה” שי פרץ, מטרת ההחלטה להבטיח שתאגיד “מי חדרה” יהיה התאגיד הקולט ולא תאגיד שייבלע בתאגידים אחרים. כמו כן, לרשות המים ומשרדי הפנים והאוצר הובהר כי בשום מקרה לא יהיה מצב שהתעריפים לתושבי חדרה יעלו כדי לסבסד גירעונות, אם יש, של רשויות מקומיות נוספות שיצטרפו לתאגיד. בנוסף נדרש פתרון מימוני לסוגיית הרחבת המט”ש (מכון טיהור שפכים).

פרץ: “התנאים שלנו מבטיחים שאף תושב בחדרה לא ייפגע. צריך לקחת בחשבון שככל ואנחנו לא נוביל מהלך שחדרה תהיה תאגיד אזורי שיקלוט לתוכו יישובים נוספים, כמובן בתנאים שדיברנו עליהם, אנחנו ניבלע יחד יישובים נוספים לתאגיד אחר”.

ראש העיר צביקה גנדלמן הוסיף לדברים, ואמר כי תושבי חדרה והעיר חדרה ייצאו נשכרים מהמהלך, מאחר שהתנאים שהוצבו דורשים גם את הגדלת המט”ש. יצוין כי ללא גידול המט”ש, המשמעות היא מגבלה באישורים לבניית דירות בתוכנית המתאר, ואי יכולת לפתח את העיר חדרה.

עוד הודגש במועצה, כי עד שהמדינה לא תעמוד בתנאים שהציבו העירייה והתאגיד, לא יחל המהלך לתאגוד אזורי.

 

341510cookie-checkעיריית חדרה החליטה: יוקם תאגיד מים איזורי – “רק בתנאים שהצבנו”

האם הכתבה עניינה אותך? ▲

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באתר >>

אולי יעניין אותך

שוטר עירני תפס 3 נערים על אופנוע אחד, ללא רישיון וללא קסדות [רחבי הרשת]

במהלך פעילות אכיפה של שוטרי אגף התנועה באזור הדרום, הבחין השוטר בקטנוע הנמצא בתנועה ממול בכביש 25 ועליו רוכבים 3 נערים ללא קסדות. מיד נסע לעברם במטרה להפסיק את העבירה וסיכון חייהם של הרוכבים.

לידיעה המלאה


הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות