מצטיין: גן “שיקמה” בפרדס חנה-כרכור זכה בפרס החינוך הארצי בחמ”ד לשנת תש”פ

אוכלוסיית הגן מונה 35 ילדים בשכונה ותיקה בישוב, סמוך ל'מרכזון'. גננת הגן, אורית אילוז: "הילדים נהנים מחינוך לאמונה, מידות וערכים על ברכי המסורת והמורשת בשילוב אידאולוגיות ירוקות בדגש על קיימות"

מצטיין: גן “שיקמה” בפרדס חנה-כרכור זכה בפרס החינוך הארצי בחמ”ד לשנת תש”פ

אוכלוסיית הגן מונה 35 ילדים בשכונה ותיקה בישוב, סמוך ל'מרכזון'. גננת הגן, אורית אילוז: "הילדים נהנים מחינוך לאמונה, מידות וערכים על ברכי המסורת והמורשת בשילוב אידאולוגיות ירוקות בדגש על קיימות"

מגדלור-פיד ♋

גן “שיקמה” הפועל בפרדס חנה-כרכור זו השנה השישית, זכה לאחרונה בפרס החינוך הארצי בזרם החינוך הממלכתי-דתי לשנת תש”פ. ראש מועצת פרדס חנה כרכור, הגר פרי יגור התבשרה על כך ממפקחת גני הילדים של החמ”ד במחוז חיפה, אילנה איפרגן. בברכתה לרשות המקומית ולצוות הגן מסרה איפרגן כי “הגן זכה להצטיינות בכל התחומים, טיפוח זהות ציונית דתית, עבודה משמעותית, מעוררת השראה וצמיחה ועוד”. 

“תודה מיוחדת למנהלת הגן, אורית אילוז היקרה על האמונה בדרך, העשייה והנתינה האינסופית למען ילדי ישראל באהבה. חיזקו ואמצו על פועלכן ויהי רצון שתוסיפו לראות ברכה רבה בשליחותכם ובתרומתכם.” כתבה המפקחת לצוות הגן ולרשות המקומית.

אוכלוסיית הגן מונה 35 ילדים בשכונה ותיקה בישוב (סמוך ל’מרכזון’). לדברי גננת הגן, אילוז, “הילדים נהנים מחינוך לאמונה, מידות וערכים על ברכי המסורת והמורשת בשילוב אידיאולוגיות ירוקות בדגש על קיימות”.

צוות הגן כוללת את גננת האם אורית אילוז, גננת משלימה חנה תאירי, תומכת חינוך טל עמאר, תומכת חינוך אילנה סויסה, יועצת חינוכית לאה שחר, סייעת רפואית עדן חביב, מפקחת אזורית אילנה איפרגן, מדריכה פדגוגית דוריתי חזן, רב הגן ומורה לתנועה. בגן פועלות תוכניות מיוחדות שבבסיסן יעדי חזון החמ”ד ובהן: ‘לב לדעת’, ‘חמ”ד של תורה’, ‘גן יער’ ‘זהות ציונית’, ‘פרויקט איחוד לבבות’, צפרות, תכנית במה , ‘באר מקראית’ ועוד.

הישג זה מצטרף לבחירת מחוז חיפה במשרד החינוך במחלקת הנוער של המועצה כמחלקה מצטיינת לשנת תש”ף וכמנהלת המחלקה, ג’ודי בנר כמנהלת מצטיינת. עוד לאחרונה, קיבל בית ספר ‘שרת’ בישוב פרס הצטיינות מחוזי מטעם משרד החינוך.

אלמנט מקראי בחצר הגן

מנהלת הגן והגננת המובילה, אורית אילוז, מסרה כי “הגן שלנו הינו קטן, אבל בחזון שלנו גן הילדים חולש על שטח שלם של קהילה, של פרויקט ישי, של חברה שמתחנכת יחדיו בצל לימוד אבותיה, יונקת מאופייה, ילד שצמח בגננו יהיה לאיש ידע, ידע לנהוג במידת אהרון הכהן שהוא משכין שלום, ועם זאת מנהיג של עם כמשה רבנו. הדמויות המקראיות יהיו לנגד עיניו. בצמתי חייו לאורם ילך.

“ילדי הגן והוריהם ראויים לתודה גדול מעומקא דליבא, ולא בכדי נאמר “ומתלמידיי יותר מכולם”. הילדים הם מקור הכוח והעוצמה בכל בוקר מחדש. יהי רצון שנזכה להצמיח נטעים רכים אלה לצמיחה נכונה, מכה שורשים, היונקים מפלגי מים זכים כדי שיהוו חוליות איתנות בשרשרת הדורות. יהי רצון שבורא עולם יסייע לנו בהעמדת דור של מנהיגים שהתורה והחסד ואהבת הבריות תהיה לנגד עיניהם.

“אנו מאחלים לעצמנו להיות נאמנים לדרך התורה והמצוות ומשם נסייע לגירסא דינקותא לצמוח מעלה מעלה, להיות שם עבור תינוקות של בית רבן, שנדע להצמיח דור עתידי חולם וחושב חכם עם דור של מנהיגים עם כנפי רוח ועם הנהגת האבות. בתפילה כנה שנעם ה’ יהיה עלינו ושנצליח במשימתנו”.

מנהלת אגף החינוך במועצה, אילנה זגול מציינת כי “את הפרס קיבל הגן בזכות עשייה חינוכית ערכית משמעותית מתוך שליחות ואמונה. גן זה מתווסף לגני ילדים ובתי ספר נוספים שזכו בפרסי חינוך כאות להערכה והוקרה על עבודתם הייחודית בתחום החינוך”.

אבי אוחיון, מנהל מחלקת גני ילדים באגף החינוך במושבה, אומר כי “גן שיקמה המצוין מייצג ומשקף עבורנו את כלל הגנים במושבה- אלו הפועלים על פי זרם החינוך הממלכתי, וכן הממלכתי דתי. עבורנו כל מערכת גני הילדים ראויה לפרס החינוך וזאת הודות לעשייה החינוכית הנרחבת והמסורה למען הילדים. אני מאחל לנו כי נקצור את הפירות הן בהתפתחותם וצמיחתם של הילדים הרכים לתפארת, והן בהכרה של משרד החינוך והרשויות בפעילותנו למען מטרה חשובה זו”.

ראש המועצה, פרי יגור, ברכה את צוות הגן וציינה כי “איכות בחינוך מתחילה בהון האנושי בצוותי החינוך- בגננות ותומכות הגננות שמשקיעות את מרצן וליבן בטיפוחם והתפתחותם של הילדים. הן הלב הפועם והרוח החיה של מערכת החינוך, אנחנו מעריכים את העשייה החינוכית שהן מובילות ומיישמות יום יום. תודתנו והערכתנו לכלל צוותי החינוך בגני הילדים ובמוסדות החינוך בישוב, הצלחת גן ‘שיקמה’ היא ההצלחה של  מערכת החינוך כולה כמערכת אחת ומקשה אחת”.

342640cookie-checkמצטיין: גן “שיקמה” בפרדס חנה-כרכור זכה בפרס החינוך הארצי בחמ”ד לשנת תש”פ

האם הכתבה עניינה אותך? ▲

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באתר >>

אולי יעניין אותך

שוטר עירני תפס 3 נערים על אופנוע אחד, ללא רישיון וללא קסדות [רחבי הרשת]

במהלך פעילות אכיפה של שוטרי אגף התנועה באזור הדרום, הבחין השוטר בקטנוע הנמצא בתנועה ממול בכביש 25 ועליו רוכבים 3 נערים ללא קסדות. מיד נסע לעברם במטרה להפסיק את העבירה וסיכון חייהם של הרוכבים.

לידיעה המלאה


הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות