ל”ג בעומר: באילו ישובים בסביבה הילדים יוכלו להגיע לגני הילדים ובאילו לא?

על פי המתווה עליו סוכם בין המרכז לשלטון מקומי וההסתדרות, הסייעות, המועסקות על ידי הרשויות המקומיות, הן אלה שיפעילו את הגנים, ואילו הגננות, המשתייכות להסתדרות המורים ומשרד החינוך - לא יגיעו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

ל”ג בעומר: באילו ישובים בסביבה הילדים יוכלו להגיע לגני הילדים ובאילו לא?

על פי המתווה עליו סוכם בין המרכז לשלטון מקומי וההסתדרות, הסייעות, המועסקות על ידי הרשויות המקומיות, הן אלה שיפעילו את הגנים, ואילו הגננות, המשתייכות להסתדרות המורים ומשרד החינוך - לא יגיעו

מגדלור-פיד ♋

אגף החינוך בעיריית אור עקיבא השלים הערב את ההכנות להפעלת כל גני הילדים העירוניים מחר, ל”ג בעומר (12.5.20). כך נודע בשעה האחרונה למגדלור ניוז. על פי המתווה עליו סוכם בין המרכז לשלטון מקומי וההסתדרות, הסייעות הן אלה שיפעילו את הגנים, ואילו הגננות, המשתייכות להסתדרות המורים ומשרד החינוך – לא יגיעו, כחלק מלוח החופשות השנתי. בתמורה, הסייעות יקבלו יום חופשה נוסף.

מנהלת אגף החינוך בעיר סיגל אלבז, יחד עם מנהלת מדור גני ילדים אורלי בוסידן, וראש העיר יעקב אדרי פעלו במהלך היום על מנת לשבץ די סייעות לכל גני הילדים, על מנת שיוכלו לקבל את התלמידים. יש לזכור, כי גם מחר יגיעו לגן רק הילדים המשתייכים לקבוצה המגיעה השבוע בימים א-ג.

ההנחיות להורים הן אותן הנחיות כפי שניתנו ביומיים האחרונים, מרגע חזרת הילדים בראשית השבוע לגנים. בשלב זה, לא כל ההורים קיבלו הודעה על הפעלת הגן של ילדיהם מחר, אולם ההודעה צפויה להישלח בשעות הקרובות.

גם בפרדס חנה-כרכור, יפעלו מחר גני הילדים כרגיל. ראש המועצה הגר פרי יגור, אגף החינוך וועד העובדים הגיעו להחלטה משותפת להפעיל את גני הילדים על מנת לשמור על רצף הלימודים ומתוך רצון לשמר את השגרה החדשה. הגנים יפעלו באמצעות הסייעות ובהתאם להנחיות משרד הבריאות ומשרד החינוך, בשעות פעילות הגנים 07:55-14:00.

בבנימינה-גבעת עדה הוחלט שלא לקיים פעילות מחר בגני הילדים. “לאחר הערכת מצב מיוחדת שבוצעה במועצה בהובלת ראש המועצה, איתי ויסברג, הוחלט שלא לפתוח את הגנים בל”ג בעומר מהטעמים הבאים: העדר גננות מוסמכות של משרד החינוך בגנים באותו יום, מגבלת כח אדם זמין של סייעות, ואין בין כה וכה רצף של לימודים בגנים בשל הצורך לחלוקה לשתי קבוצות עבודה”, נמסר מהמועצה.

בחדרה מסתמן כי מחר גני הילדים יישארו סגורים. 

בזכרון יעקב הודיעו אחר הצהריים כי גני הילדים יישארו מחר סגורים. “שמחנו לפגוש חזרה את הילדים שלנו והתרגשנו יחד איתם”, מסרו ד״ר מרים פאנויאן, מנהלת מחלקת חינוך מועצה מקומית ועדי אהוד גולץ, מנהלת מדור גני ילדים במועצה המקומית. “אתמול הודיעו בתקשורת על פתיחת גני הילדים בחופשת ל”ג בעומר, שתתאפשר בהפעלת הגן רק ע”י סייעות וללא מנהלות הגנים.

“אנו במחלקת החינוך בחנו את ההנחייה בכובד ראש, וקיבלנו החלטה שאצלנו בזכרון יעקב גני הילדים לא יפעלו במהלך לג בעומר. לצערנו המתווה של משרדי הבריאות והחינוך, שמאפשר לנו לשמור על בריאות ילדיכם – שמחייב אותנו בהקפדה על צוות קבוע בגן, על קבוצת ילדים קבועה, ועל עמידה בסטנדרטים גבוהים של היגיינה וניקיון בגן, לא מאפשר לנו לפעול גם במהלך החג.

“בעינינו זה יהיה לא אחראי לאפשר את פתיחת הגנים ללא מנהלות הגן. בנוסף לכך, שילוב צוות סייעות שאינו נמנה עם הצוות הקבוע בגן עומד בניגוד למתווה המקורי.  ניפגש ביום רביעי על פי מתווה של משרד הבריאות והחינוך. אנו מאחלות לכם חופשה נעימה ומצפות לשוב לשגרה במהרה עם ילדיכם”.

 

346800cookie-checkל”ג בעומר: באילו ישובים בסביבה הילדים יוכלו להגיע לגני הילדים ובאילו לא?

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

רוצים להגיב? רדו מעט בהמשך הדף...

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

אולי יעניין אותך

נוסעים בפראות ועושים “חראקות” בחניון: נהג מונית וגבר נוסף נעצרו בעקבות סרטון ברשת [וידאו]

בעקבות סרטונים שהופצו בסוף השבוע ברשת, בהם תועדו נהגים כשהם נוסעים בצורה מסוכנת בחניון בראשון לציון, פתחה המשטרה בחקירה במהלכה איתרו שוטרי התנועה של תחנת ראשל”צ ובוחני התנועה של מרחב שפלה, שני נהגים ובעלת רכב מעורב

לידיעה המלאה

דילוג לתוכן