תושבי אור עקיבא לא עניים בממוצע, אך הרבה יותר עניים לעומת בנימינה ופרדס חנה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

תושבי אור עקיבא לא עניים בממוצע, אך הרבה יותר עניים לעומת בנימינה ופרדס חנה

-

מגדלור-פיד ♋
תושבי אור עקיבא הם לא עניים, אבל הרבה יותר עניים מתושבי ישובי הסביבה. זאת על פי נתוני מרכז אדוה (העוסק במידע על שיוויון וצדק חברתי) ונתוני הלמ”ס.

כ-26% מהאוכלוסיה בישראל מוגדרת ענייה, בין אם “הכי ענייה” ובין אם היא מרוויחה 25% יותר מההכי עניים.מרכז אדוה בדק את מצבה של אוכלוסיית העניים בישראל, המורכבת ממשקי בית שהכנסתם היא בטווח שבין קו העוני ו-25% מעל קו העוני. “האוכלוסייה שמתחת לקו העוני הכניסה ב-2016 מתחת ל-2,612 שקל נטו לנפש במשק הבית, והאוכלוסייה בקרבת העוני הכניסה בין 2,612 שקל ל-3,263 שקל נטו לנפש במשק הבית”, כך פורסם היום באתר ynet.
עוד מגלה המרכז כי יוצאי אתיופיה הם הקבוצה בעלת השיעור הגבוה ביותר של משקי בית ברובד העני או בקרבת הרובד העני – 31.1%.

על פי נתוני הלמ”ס שפורסמו לאחרונה ומתייחסים לשנת 2017, המצב באור עקיבא לא מזהיר לעומת מקומות אחרים – אבל לפחות תושבי העיר יכולים להתנחם בממוצע משכורת שהיא כמעט כפול מהעניים האמיתיים העולים מהבדיקה של מרכז אדווה.נכון לשנת 2017, השכר הממוצע למשפחה באור עקיבא עמד על7,343 ש”ח. בעוד גברים הרוויחו בממוצע בעיר 8,788 שקלים בחודש, שכר האישה הממוצע היה 5,990 שקלים. מספר השכירים באור עקיבא עומד על כ-9,100 תושבים.

אם תושבי העיר יסתכלו על היישובים השכנים הם עלולים להתאכזב. השכר הממוצע למשפחה באור עקיבא נמוך בכ-6,000 ש”ח ממשפחה בבנימינה וזכרון יעקב, ובכ-3,000 שקלים ממשפחה בפרדס חנה-כרכור.34920cookie-checkתושבי אור עקיבא לא עניים בממוצע, אך הרבה יותר עניים לעומת בנימינה ופרדס חנה

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן